ZORDUR ÜLKÜCÜLÜK

04.04.2021
A+
A-

ZORDUR ÜLKÜCÜLÜK

Zordur bizimle yol yürümek. Menfaatsiz çıkarsız ve amasız bir güzergahın hizmetkarlarıyız. Elbette bizimle etiketlenmek istemezsiniz. Korkarsınız ikbalinizin kaymasından. Bazen de tam tersi olur bizimle poz verirsiniz, bizimle yol almış gibi gösterirsiniz ÇÜNKÜ BİZ OLMADAN HİÇ olduğunuzu da bilirsiniz

Velhasıl kelam zordur Ülkücülük. Acunu karşına alırsın.

Biz dev aynasında seyretmiyoruz alemi, biz alemlerin Rabbine iman eden ve onun ardında gidenleriz. Ama biliriz ki eşrefi mahlukatın şerefini ve biliriz ülkücülüğün kutsiyetini bu sebeple küçük kuvvet de değiliz. Başbuğumuzun dediği gibi büyük güçleriz.

Zordur Ülkücülük. Samimiyetin vücut bulduğu, tüm ihtirasların ve kaygıların el tersi ile itildiği bir fedailik mevcuttur. Ama, fakat, lakin ve niçin demeden mücadele etmektir. Sadece anmak değil, anlamaktır Ülkücülük. Elbette zordur Ülkücüye ve Ülkücülüğe yoldaş olmak. Ülküdaşlık hukuku yeri geldiğinde bağrına taş basmak demektir. Koltukları, makamları, zevk ve sefa içinde bir yaşamı reddetmektir. Bu kelamlar bir edebiyat yarışı değil, bir mübalağa sanatı gayreti de değildir. Ülkücü Hareketin Başbuğu Alparslan Türkeş den bu yana; Şühedalarımızın taçlandırdığı ve Liderimiz Devlet BAHÇELİ beyimizin halen mücadelesini verdiği kutlu kavgadır. Koltukların reddi! Makamların itilmesi! Şöhrete tenezzül edilmemesi! Bunlar Ülkücü Hareketin özünde 1944 den bu yana vermiş olduğumuz destansı olgulardır. Fıtratımızın yüceliği ile davamızın idraki ile iman ve ikrarın hassasiyetinde bir yaşamdır Ülkücülük.

Zordur Ülkücülük ; kendini unutmak ve kendine dönmek arasındaki mevzunun yankısıdır. Nefsani arzuların ve heveslerin yer bulamadığı bir alandır Ülkücülük. İmkansızlıkların içinde iman ile imkan oluşturmaktır Ülkücülük. Ülkücülük bir fedailiğin, fedakarlığın ve adanmışlığın tezahürüdür. Kolay değil sırtlanların ve çakalların arasında Bozkurt/ca yaşamak. Birileri bir yerlerde ün, nam, şöhret yaparken Adsız Kahramanlıktır Ülkücülük. Evet Ülkücülerin bir ad kavgası yoktur. Çünkü en büyük ve en önemli vasıf Ülkücü olmaktır. Türk ve İslam çizgisinde olmaktan şerefli bir duruş olamaz bu hayatta! Kafasını yastığa koyduğunda uykusuz uyanmaktır Ülkücülük. Öyle hikaye veya masal değil hakikatin destanıdır Ülkücülük. Zordur her şeyden vazgeçmek davası içim yaşamak ve yaşatmak!

Zordur Ülkücülük! Yanmak ve kavrulmaktır Ülkücülük! Ham olarak gelmek ve son nefese kadar pişmeye aday olmak ve pişmektir Ülkücülük. Ülkücülük; kabul etmektir. Gelecek her türlü cefayı bal bilmektir. Ülkücülük siyaset üstü, Ülkücülük üst akıl ile yüksek irade ile akli bir harekettir. Ya hu beyler zordur Ülkücülük! Öyle piyasadaki hırıltılara benzemez! Klavyelerden yükselmeyle olmaz! Tıraş ve kıyafetle olmaz! Zordur Ülkücülük çileye talip olmak her kişinin değil er kişinin işidir!

Zordur Ülkücülük; Politika dansözlüğü, riyakar düzen cambazlığı, dalkavukluk aleminde cirit atanlar nerden bilecek Ülkücülüğü! Vallahi zordur Ülkücülük!

Ülkücülük zordur ki Cumhur İttifakı en büyük kanıtıdır. Geçmişten günümüze verdiğimiz mücadele ortadadır. Şu an ki durum da aynı kanıt boyutundadır. Ülkücülük dava uğruna her şeyi göze almaktır. Bugün söz konusu vatan ve millet olduğu için Liderimiz her türlü fedakarlığı göstermiştir Ülküdaşları ile beraber. Partili veya taban yoktur biz DAVA ARKADAŞLIĞI ve ÜLKÜDAŞLIK vardır bizde! Her şey Lider Teşkilat Doktrin çevresinde oluşur. Zordur Ülkücülük acıyı kucaklamaktır Ülkücülük!

Zordur Ülkücülük! Çünkü menfaat kaygısı yoktur. Ülküsü ve Milleti için mücadele edenleri ağıza alırken bile düşünmek şarttır. Darbelere ve İhtilallere kafa tutan bir davanın mensupları ile olmak ayrı zordur

Ülkücü olmadan hiç olduklarını bilirler. Ülkücü yoksa mücadele olmayacağını bilirler. Ama yine de yanımızda poz verir Ülkücülükten geçinen zevatlar. Zordur Ülkücülük tasa ve çilesi çoktur. Yoktur bir vaat veya koltuk sevdası. Yoktur bir menfaat güdüsü. Ama bunlar demek değildir Ülkücü Kadrodan vazgeçelim. Bilirler ki Ülkücü olamazsa, Ülkücü olmazsa yıkıklar olacağını. O yüzden var olsun Ülkücüler!

Zordur Ülkücülük! Devşirilme, eksen kayması, vazgeçme olmaz! Son nefese kadar mücadele vardır!

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.