DOLAR 5,7630
EURO 6,3964
ALTIN 273,2
BIST 108.416
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Zinayı Suç Olmaktan Çıkaranlar Neyin Hesabında Acaba?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
07.11.2013
75
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Recep Tayyip Erdoğan yine zor durumda ve ne zaman zor durumda kalsa hemen istismar arayışına giriyor. Başörtüsü konusunda MHP’nin yapıcı ve yönlendirici davranışları ile CHP’nin de uzlaşmacı tutumu birleşince, AKP istismar malzemesini kaybetmiş ve adeta sudan çıkmış balığa dönmüştür.

Toplumun kutuplaştırılmasında AKP’nin karşısında her zaman yardımcı taraf olan CHP, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “TBMM’ne başörtüsüyle gelmek isteyen kadın milletvekillerine peşin ve ön yargıyla tavır alınması, hele ki, Meclis’in hukukuna sahip çıkılacağının iddia edilerek gerekçe oluşturulmaya çalışılması tam bir ahmaklık ve gerilim yanlısı politikacı acizliğidir.” Sözünü çok iyi okuyarak, AKP’yi istismar konusunda malzemesiz bırakmıştır. Başörtüsü sorunu ve gerilimi bitince, Recep Tayyip Erdoğan yine muhafazakâr kesim karşısında sahne alarak, siyasi tiyatro oynamaya başladı. Senaryosunu kendi yazıp, kendi oynadığı yeni istismar konusu “öğrenci evleri” olmuştur. Önce kendi kendine ahlaksız bir potansiyel yaratıyor, sonrada “Bu ahlaksızlıklarla mücadele edeceğiz” gibi propagandalar yapıyor.

Recep Tayyip Erdoğan bu “öğrenci evleri” konusunu ilk önce Kızılcahamam’da gerçekleşen AKP’nin kendi toplantısında ifade etmiş ve o toplantıda konuşulanlar basına sızmıştı.

Böyle bir saçmalığın toplumda tepki çekeceğini düşünen AKP’nin diğer yetkilileri de bu sızan haberi hemen yalanlama seferberliğine girişmişti.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Kızılcahamam kampında Başbakan Erdoğan’ın öğrenci evlerinin denetleneceği yönünde bir konuşması olmadığını belirterek, “Düpedüz asparagas” demişti. Başbakan Erdoğan’ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan “Konu izinsiz apartlar. Hedef saptırılıyor”; Başbakanlık kaynakları ise Erdoğan’ın yurt sıkıntısına vurgu yaparak, öğrencilerin aynı evlerde erkekli kızlı yaşamak zorunda kaldıklarını ifade ettiğini, ancak evlere denetimle ilgili bir konudan bahsetmediğini belirtmişti. Ama gel gör ki; Başbakan Erdoğan hepsini ters köşe ederek, böyle bir konuşmayı yaptığını vurgulayarak AKP Grup Toplantısında öğrenci evleri konusunda “Buralarda nelerin olduğu belli değil. Bunlar aynı apartmanın içinde daire komşuları ihbarı yapıyor. Buralarda nelerin olduğu belli değil. Karmakarışık her şey olabiliyor. Valiler gereğini yapıyor. ” sözlerini kullanarak Kızılcahamam’da konuştuklarını daha ileri dereceye götürerek tekrar etmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenci evleri tartışması başlatarak istismar arayışına girmesi gündem olunca, onun alkole yaklaşımı aklıma geldi. Alkol tartışmasında milyonların huzurunda ne demişti Recep Tayyip Erdoğan: Her alkol içen alkolüktir, AKP’ye oy verenler hariç!

Recep Tayyip Erdoğan’a göre AKP’li yaparsa mübah, AKP’li olmayan yaparsa günah…

Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetiyorlar ama daha birbirlerinden haberleri yok… Başbakanın dediğini Başbakanlık, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan danışmanı yalanlıyor, Başbakan ise hepsini yalanlayarak adeta rezil ediyor.

Başbakan bu tartışmayı başlatarak acaba Türkiye üzerinde yine hangi karanlık planlara yol verecektir. Önümüzdeki günlerde elbette kokusu çıkacaktır.

Hele ki, AB uyum yasaları çerçevesinde zinayı suç olmaktan çıkaran bir Başbakan ve bu durumu “Zina Yasası eşitsizliği giderecek. Kutsal aile kurumumuzu yıpratmamak için bir adım atmak gerekiyor. Eğer, aldatma varsa, şikâyete bağlı olarak burada bir ceza var. Alan razı, veren razı ise o zaman zaten hiçbir şey yok” şeklinde savunan biriyse, şimdi öğrenci evleri üzerinden kime ahlak dersi vermeye kalkmaktadır. Koskoca Başbakan “Alan razı, veren razı ise o zaman zaten hiçbir şey yok” dedikten sonra şimdi “Öğrenci Evleri” için nasıl ahlak zabıtası rolüne soyunabilir? Bir dediği diğeri ile tutmayan Başbakan istismar alanı yaratmak için çok çırpınıyor da, özellikle de bu konuda en son konuşacak kişi olduğunu da artık idrak etmelidir. Zinayı suç olmaktan çıkaracaksın ama böyle bir gündem yaratarak aklınca muhafazakâr toplum üzerinden yine oy devşirmeye çalışacaksın. Size hiçbir davranışının ve özelliğinin AKP’ye uğramadığı Hz. Ömer’in yaşadığı bir olaydan bahsederek toplumda istismar adına yapmaya çalıştığınız kutuplaşma için uyarı da bulunalım.

Hz. Ömer zaman zaman halkı korumak maksadıyla geceleyin Medine sokaklarında gezerdi. Yine böyle bir gece bir kişinin evinde şarkı söylediğini işitti. Evin duvarına tırmanarak adama “Ey Allah’ın düşmanı! Kendisine isyan ederken Allah’ın seni insanların gözünden gizleyeceğini mi zannediyorsun?”dedi. Bunun üzerine adam şunları söyledi: “Ey Mü’minlerin Emîri! Acele karar verme. Çünkü ben Allah’a bir konuda isyan ederken sen üç konuda isyan etmektesin. Şöyle ki Allah Teâlâ “Sakın tecessüs etmeyiniz (insanların ayıplarını araştırıp, gizliliklerini açığa çıkarmayın!”(Hucurât/12) buyurmaktayken sen tecessüsde bulundun. O, “Evlere kapılarından giriniz!”(Bakara/189) buyuruyor; sense evime duvarıma tırmanmak suretiyle girdin. Allah Teâlâ “Sizin olmayan evlere izin istemeden, aile efradına selam vermeden girmeyiniz”(Nur/27) buyurduğu halde sen bunu da çiğnedin!”dedi. Bunun üzerine Hz. Ömer ona “Eğer seni affedecek olursam, sen de beni affeder misin?”dedi. Onun “Evet!”demesi üzerine de onu affederek oradan ayrıldı.

Ev tartışmaları başlatmadan önce bunu oku!

Ev tartışmaları başlatmadan önce, “biz ahlaklıyız, onlar ahlaksız” gibi düşüncelerden sıyrıl ve toplumu kutuplaştırmalardan bir an önce vazgeç!

Siz önce evleri gözetleyip, bunu siyasi menfaatler için kullanma anlayışında olanları bulup temizleyin…

Hangi davranışınız Allah’ın ayetine, peygamberimizin hadislerine ve halifelerimizin ölçülerine uyuyor da, bu topluma ahlak dersleri vermeye kalkıyorsunuz? Ahlak sadece cinsellik üzerinden mi şekilleniyor?

Türk milleti, bu yaratılan gündemlerin arkasında hangi hain planların uygulandığını sorgulamalıdır. Mesele öğrenci evleri meselesi değildir. Bu tartışma sadece bir örtü olarak kullanılmaktadır.

AKP çok ahlaklı ise vatana tecavüz edenlere duyarlı olmayı öğrensin ve onlarla işbirliği yapmaktan vazgeçsin. Türk’ün topraklarında namussuzlar cirit atıyor, bizim ki öğrenci evleri gözetleme peşinde…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.