DOLAR 5,9488
EURO 6,6653
ALTIN 289,8
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Zangoçlardan Haber Ver Ali Karahasanoğlu

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
12.12.2014
73
A+
A-

Akit isminde medya dünyasının çirkefi olarak yayın yapan ve üstelik İslamcı sıfatını taşıyan bir gazete var. İslamcı sıfatını taşır ama yayınlarının temel özelliği, İslam dünyasına düşman projelerin taşeronlarına destek vermektir. İlginç ve tuhaf yazarları var. İslam’ın maneviyatında nurlanmaları gerekirken, nuru yüzünden çekilmiş yazarları akıl ve mantık katliamında birbiriyle yarışıyor. Bunlardan birisi de Ali Karahasanoğlu isimli yazardır. Birçok özelliğini sayabiliriz ama MHP düşmanlığı diğerleri gibi bununda ruhunu teslim almıştır.

Bu yazar MHP düşmanlığını tatmin edebilmek adına da saçmalama oranında asla bir sınır tanımamaktadır. Geçtiğimiz gün “Bahçeli, MHP’yi toprağa mı gömecek?” başlıklı bir yazı yazmış ve yazı içerisinde

“Milliyetçi Hareket Partisi’ni nasıl bilirsiniz?

Adı üstünde, milliyetçi bir parti..

Bugünlerde ne yapıyor?

Milliyet düşmanlığı..

Oktay Vural ağzının ucu ile..

Yusuf Halaçoğlu da açıkça..

Diğerleri de sessiz kalarak.

Daha ötesi var mı?

Nedir daha ötesi olmayan?

“Osmanlıca’nın öğretilmesine karşı çıkılması..” gibi cümleler kurmuştur. Bu yazarın akıl almaz mantığına göre partinin ambleminde Üç Hilali şerefle, gururla taşıyan MHP “Osmanlı ve Osmanlıca düşmanı” ama Haçlı Ordularına Zangoçluk eden ve Osmanlıca tartışmasıyla hem algı çalışması hem de gündem karartması yapan AKP “Osmanlı ve Osmanlıca sevdalısı..”

MHP’yi “milliyet düşmanı” olmakla suçlayan ve bu zırvanın sahibi olan Ali Karahasanoğlu “Türk milleti diye bir şey yok” diyen, “Türkiye Türklerindir demek ahlaksızlık ve hayâsızlıktır” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın yandaş medyadaki tetikçilerinden birisi olarak kendince kalem oynatıyor. Ne diyor atasözünde: Akıl olmayınca ne yapsın sakal?

“Türk milleti ve Türklük” için haykıran MHP “milliyet düşmanı” , “Türk yok, Türk milleti diye bir şey yok” diyen Recep Tayyip Erdoğan “milliyet sevdalısı” öyle mi aklını sevdiğim yazar?!

İslam’ın yasakladığı ne varsa onu uygulamaya çalışan bir AKP iktidarı, her yanından kokular verirken Ali Karahasanoğlu Osmanlıca edebiyatı yapıyor.

Sakalından biraz utanda şu hırsızlıklardan, yolsuzluklardan, rüşvetlerden, PKK ile yol yürümeden, Barzani’ye kucak açmaktan, ABD ve İsrail projelerinin başarıya ulaşması için çırpınan Cumhurbaşkanı ve Başbakan görünümlü şahsiyetlerin küresel taşeronluklarını yaz Ali efendi!

On beş yıl Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı yapan, Osmanlıcadan çevirileri bulunan, ileri düzeyde Osmanlıca bilen MHP Grup Başkanvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun “Dedelerinin mezar taşlarını okumaları Osmanlıca öğrenmek anlamına gelmez. İlla onun için Osmanlıca öğrenilmez. Ben bile mezar taşı okumakta zorlanıyorum. Mezar taşları istifli sülüs ile yazılıyor bunu herkes okuyamaz ki; divanı var, divani kırması, rika var. Bunların birini okuyan hepsini okuyamaz. Gazeteyi okuyan mezar taşını okuyamaz çünkü farklı yazı. O kadar basit zannetmesinler. Harflerin öğretilmesi demek Osmanlıcanın öğrenilmesi demek değil.” Sözleri üzerinden MHP ve Lideri Devlet Bahçeli’ye saldıran Ali Karahasanoğlu acaba Osmanlı’nın tarih boyunca mücadele ettiği kanlı Haçlı Seferlerini kültür ve iletişim aracı olarak öven Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili bir şeyler yazmayı düşünüyor mu?

“İktidara gelmek için gerekirse papaz elbisesi giyerim” diyen ve gerçekten Haçlı Cübbe giyen, Haçlı Ordularına “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” şeklinde dua eden, Haçlı Seferleri olarak nitelenen Büyük Ortadoğu Projesi’nde Eşbaşkanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan’a sırtını dayayarak MHP’ye “Bu mudur milliyetçilik? Bu mudur, tarihe bağlılık? Bu mudur ataya saygı?” şeklinde akıl vermeye kalkan Ali Karahasanoğlu sen hangi dünyanın mahsulüsün acaba çok merak ediyoruz.

“Milliyetçiliği ayaklar altına almakla” övünen AKP adına kalem sallayıp, MHP’ye “Milliyetçilik, tarih ve ataya saygı” nasihatleri kurmaya senin ne zihniyetin, ne yaşadığın atmosfer, ne de kapasiten yetmez.

MHP Grup Başkanvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu bilim adamı olarak Osmanlıca konusunda bilimsel bir açıklama yaparken, kendi zihniyetinin zangoçluklarına bakmadan bunu nasıl Osmanlı ve Osmanlıca düşmanlığı olarak anlayabilme zekânı ortaya koydun Ali Karahasanoğlu?

Herkes Osmanlıca öğrenince AKP’nin hırsızlıkları, yolsuzlukları, rüşvetleri, ihanetleri unutulacak mı Ali Karahasanoğlu? İster Osmanlıca olsun, ister İngilizce olsun, ister Fransızca olsun AKP’nin bu halleri nasıl unutulur? Hangi dil olursa olsun bundan böyle AKP’nin her dilden tarifi aynı olacaktır.

Ali’m biraz AKP’nin Türk/İslam düşmanlıklarına, küresel taşeronluklarına, ABD ve İsrail ilişkilerine, 17/25 Aralık rezaletlerine odaklan sanane Osmanlı’dan, sanane Osmanlıca’dan?

Osmanlı maskesi sizin suratınıza bile uymaz.

Hadi Ali Efendi hadi, aynanın karşısına geç Zangoçluk yapanlara destek veren kendi zihniyetini sorgula…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.