Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Zaman beddua zamanı!

25.12.2013
A+
A-

YUSUF KARACA

Allah bir kimseye tokadını vurmaya dursun…
Onu kimse kurtaramaz, eli ayağı birbirine karışır. Çırpındıkça batar ve hata üstüne hata yapar. Eski sözleri kendini yalanlar, yeni sözleri eski söylediklerini çürütür.
Düşmanlarının elinde maskaraya döner. Yıkılmaz, güçlü zannedilen korku imparatorlukları dağılır gider. Tarih bunların örnekleriyle doludur. Çokluğun ve gücün hak olduğunu zannedenler, “ne yapalım başka kim var ki…” diye ölçüsünü yitirenler ise bu dağılma karşısında büyük bir boşluğa düşerler.
Hayal kırıklığı yaşar, ne yapacaklarını bilemezler. Şimdi tam da bu yaşanıyor. İki ekol bir anda çocukların bile alay konusu oldular. Bu, ilahi bir silleden başka bir şey olamaz.
Birisi imanı kurtarma iddiasıyla yola çıkmış Vatikan’a demir atmış, öteki BOP’a Eşbaşkan olmuş Müslüman katliamının seyircisi hatta destekçisi olmuş. Biri dershanelerini kurtarma derdine düşmüş, diğeri hırsızlarını koruma ve kollama gayretine girmiş.
İkisi de din dedi, İslam dedi ama ne dedikleri dinin İslam ile bir alakası var, ne gittikleri yolun… Birisi Vatikan projesi ‘Dinlerarası Diyalog’u İslam diye savundu, diğeri Haçlı safında ve tarafında olmayı “kutsal görev” kabul etti.
Birisi Dinlerarası Diyalog öncüsü, diğeri Medeniyetler ittifakı eşbaşkanı… Aralarında hiçbir fark yok. İkisinin de yol diye sunduğu Haçlıya çıktı. İkisi de faizciliği savundu. Birisi faize nema dedi, diğeri kâr payı…
İkisi de “üç hak din” dedi. İkisi de Peygamberi devre dışı bırakan anlayışların mimarı oldu. Hoşgörü ve diyalogdan söz edenler, birbirlerini Nemrut ve Karun olarak suçladılar. Beddualarıyla yeri göğü değil ama interneti inlettiler.
Ne için?
Dünyalık için…
Mal, mülk, makam, mevki ve rant için…
İşgalci, Haçlı Amerikan askerlerine beddua etmediler. Hatta ortağın biri dua bile etti. Bedduacı ortak “ikimiz ben hata yaptıysam benim de Allah cezamı versin” dedi. Sormak lazım: Sen doğru ne yaptın ki?
Müslüman’a hoşgörüyü çok görenler, bugün birbirlerine göstermiyorlar. “Beraber yürüdüler…” aynı yolda ama birbirlerini temiz olmamakla suçladılar. Ancak her ikisinin de temiz olmadığını biz değil dünya konuşuyor.
Oysa birisi “altın nesil” demişti, diğeri ‘dindar nesil’…
Altın nesilden, altın kaçakçısı çıktı. Dindar nesilden banka müdürleri…
Ceplerini değil, ayakkabı kutularını bile doldurdular.
Kavgaya başlamadan “Zaman kardeşlik zamanı” diyenler. Zaman beddua zamanı demeye başladılar. Madem zaman beddua zamanı, ben de beddua edeyim!
Allah Hakkı batıl, batılı Hak gösterenleri kahretsin!
“Allah katında din İslam’dır” ayeti ortada olduğu halde ve de bu konuda bilgi sahibiyken “üç hak din vardır” diyenlerin ocağına ateşler düşsün!
Allah bunları bir daha bir araya getirmesin!
Allah bunların planlarını bozsun!
Allah, Müslümanları bırakıp da Hıristiyan ve Yahudileri dost edinip bunu kardeşlik diyenleri savunanları helak etsin!
Allah devletini ve toprağını ecnebilere hibe edenleri ve buna sessiz kalanların ocağını dağıtsın…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.