DOLAR 5,6249
EURO 6,3370
ALTIN 261,1
BIST 101.566
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Yüz Yılın Bize Anımsattıkları

05.11.2017
3.099
A+
A-

Bütün Ülkücü Gençlik onun sayesinde bir araya toplanmış, bir arada kavga etmiş, Türkiye’nin geleceği için onun sayesinde yürüdüler. Onun sayesinde bugün de Ülkücüyüz, Türk Milletinin büyüklüğüne inanmış Türk Milliyetçisiyiz. Lider Türkiye hedefiyle emin adımlarla yürüyoruz.

Başbuğun bakış açısı hepimizde aynı şekilde yaşıyor. Ülkücü Hareketin inceliği her Ülkücü, meselelere Türk Devletinin ve Milletlinin faydasını gözeten Ülkücü Milliyetçi olarak bizim için en önemli mesele onun öğrettiği gibi Türk Milletinin ve Devletinin her şeyin üstünde görmeyi kendince beceren, vatanını canından çok seven, canımızla, alnımızın teriyle ve verdiğimiz şehitlerimizle, gazilerimizle, bu vatan için kendinden geçen, onun yani Başbuğun sayesinde Milliyetçi Ülkücü Hareketiz.

O Türkiye için Gaspıralı’nın “Dilde, fikirde, işte birlik” idealini yaşayan Turan fikrini günümüzde Onun sayesinde yaşatan Ülkücü Milliyetçi Hareketçilerdir. Ülkücü Gençliğin vatan sevgisi hemen hemen her duygunun üstündedir.

Dün Alparslan Türkeş’in emrinde olan Ülkücüler bugün Devlet Bahçeli’nin emrindedir. Yarın ne olacak bilinmez ama yine birlik ve beraberlik içinde Ülkücü Hareketi aynen Türk Milletinin tarihten gelen sesidir. Maziden atiye yürüyen Milli bir Hareketiz.

Başbuğ Türkeş ve Lider Bahçeli’nin sayesinde geçmişin Ülkü Ocakları Başkanı, bugünde Milliyetçi Hareketin Teşkilat Başkanı Şevkat Çetin’in dediği gibi “Milliyetçi Hareket Türkiye’nin son kalesi, ele geçirilmesi imkansız burcudur.”

Milliyetçi Hareket sonsuza kadar var olması gereken bir partidir. İçinde barınmasını bilmeyenler, kendilerinde olan Ülkücülük Milliyetçiliğin içinden yeni bir parti kurup içine girmişler ve bu hareketle Ülkücü olarak anılmaya başlamışlardır. Başka bir partide de Ülkücü olabilir demeye getirdiler. Yalnız şu gerçek tekrardan ortaya çıkmıştır ki Ülkücülük Milliyetçilik Milliyetçi Hareket Partisinde olur. Başka yerde bulunup ben Ülkücüyüm diyenler hariçten gazel okuyanlardır.

Dün Başbuğ Alparslan Türkeş’in Ülkücü olarak Milliyetçi Harekette yaşattıklarını bugün Lider Devlet Bahçeli yaşatmaktadır. Dün Milli olan Hareketimiz bugün Türk Devletinin temel politikası olmuştur. İktidarın ve Türk olan her kesime tekrar tekrar Ülkücü Harekete destek vermelerini herkesten rica ederiz.

Ülkücülük hem ölümsüz olarak yaşayacak hem de Başbuğunu yaşatacaktır. Milliyetçi Ülkücü Hareket Başbuğunun Türk Devletinin ve Milletinin “Ülküsüz insan dümensiz gemiye benzer.” Diyerek Ülkücünün Türk Milleti için iktidara gelmesi gerekmektedir.

Biz Türk Milletini Devletin efendisi olarak yaşamasını isteyen millet olarak gören ve bütün varlığı boyunca bunu gerçekleştirmeye çalışmış Ülkücü Milliyetçi Hareketiz. Temel konularda görüşümüz önemlidir. Milliyetçi Ülkücü Hareket dün olduğu gibi bugünde bekasını sebep olmakta, oluşturmaktadır.

Bugün herkes bilmeli ki Ülkücüler geçmişlerine bağlı, hür irade sahibi insanlarıdır. Bugün de en önemli yanları bu ilkeye bağlı olmalardır. Milliyetçi Ülkücü Hareket dün olduğu gibi bugünde, yarında Türk Milletinin ve Devletinin bütünlük ve birlik içinde var oluşunun eşsiz, yıkılmaz kalesi olacaktır.

Bir kez daha komünistler, emperyalistler, her türlü izm sahipleri duysun ve kabul etsinler ki Ülkücüler var olduğu müddetçe kimse ama hiç kimse anaçlarına ulaşamayacaktır.Bu gerçek tarihin derinliklerine böyle kazınmış ve öyle yazılmıştır. Bu yalın gerçeği göremeyenler etnikçilik yapıp var olacaklarını sanmakta, olmayacak duaya amin demekle en büyük günahı işlemektedirler.

Biz her şeye rağmen Ülkücülüğü Türk Milletine armağan eden Başbuğ Türkeş’e Allah’tan rahmet, bugün de Ülkücü Hareketin Lideri olan Lider Bahçeli’ye ve onunla beraber yürüyen en büyüğünden en küçüğüne Ülkücü Harekete sağlıklar, başarılar dilerim.

Şunu herkes bilmeli ki bir Ülkücü Milliyetçi olan kimsenin test edileceği alan gerçek manada Ülkücü Harekette yani Milliyetçi Hareket Partisinde dimdik durmasıdır. Yaşasın Milliyetçi Hareket onunla birlikte Ülkücü Hareket ve hepsinden önce yaşasın Atatürk ve silah arkadaşlarının ölümsüzleştirdiği Türkiye Cumhuriyeti.

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

alt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.