Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

YÜREKLERE BASAN ADIMLAR

18.06.2017
A+
A-

Hürriyet’te yazan, iktidara yakın bir gazeteci, birkaç gün önce yeni bir darbe teşebbüsü ihtimalini yazmıştı.
Tarih olarak da 15 Haziran’ı işaret etmişti!
Bu gün 18 Haziran! CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaoğlu’nun, ADALET pankartıyla başlattığı İstanbul yürüyüşünün 4. günü!
Yani 15 Haziran’da başlayan, yeni bir kalkışma teşebbüsü değil, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü oldu.
Sadece bir tesadüf!..
Galiba kendisine Gandi Kemal denmesinden de hayli memnun.
Yüz ifadelerine bakarsanız bir o kadar da mutlu!
Acaba iç dünyası da mı öyle?
“İyi ki dokunulmazlıkların kaldırılmasını teklif ettim” diyor mudur?
Yoksa işin bu boyutlara geleceğini hesap edemediği için vicdan azabı mı hissediyordur?
Yeniden tutuklanan Kavurmacı’nın tutuklanmasına karşı olduğunu açıklamış!
Sadece partisinin milletvekili Berberoğlu için değil, tutuklu HDP’liler için de yürüyormuş!..
Bir bakıma, “Ey HDP’liler, FETÖ tutukluları; bakın sizlere Adalet için yürüyorum” mesajı mı vermeye çalışıyor acaba?!
Yoksa mevcut durumu fırsata çevirerek, yıllar önceki Gandi’nin eylemini taklit ederek bir siyasi rant gayesi mi var?
Adalet istemediği belli! Çünkü gerçekten ADALET isteyen bir ana muhalefet partisi lideri, kutsal çatısının altında kendisinin de olduğu TBM Meclisi’nin hedef alınmasının gayesini düşünür!
Türk Milletinin irade karargâhı olan meclise yönelik saldırıların hesabının sorulması tarafında tavır koyar.
“Tatbikat var” diye kandırılıp, bilmeden kalkışmaya alet edilen askeri öğrencilerin, vatan evladı askerlerin hesabının sorulmasına katkı koyar.
249 şehidin ve binlerce yaralının kanı ve canının hukuki zemindeki hesabını yapar.
Sivillerin hedef alınmasının, devletin kurumlarının ele geçirilmesinin, millete ait savaş uçaklarının gasp edilmesinin hesabının sorulması ve kurunun yanındaki yaş’ların bir an önce ADALET’e kavuşmasının takibini yapar, hükümeti sıkıştırır, teşvik eder.
Elinde tuttuğu ADALET’in, özellikle 2010 yılından sonra, Pensilvanya’dakinin iki dudağı arasına sıkışıp, hapsolduğunu unutmaz, unutturmaz!
O iki dudağın arasından fısıltıyla çıkan Adalet hükmü(!) ile Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarıyla, şerefli Türk subaylarının ve Genel Kurmay Başkanlığı yapmış bir general de dâhil olmak üzere TSK’nın üst komuta kademesinin nasıl hedef alındığını unutmaz, unutturmaz.
Ve ülkemizde Adalet kadrolarının FETÖ tarafından ele geçirilmesiyle yaşatılan zulüm seviyesindeki hukuksuzluğa sebep olanların ADALET terazisine bir an önce çıkmasına katkı koyar!..
HDP’liler için de yürüdüğünü söyleyen Sayın Kılıçdaroğlu CHP’nin Genel Başkanıdır. O CHP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunda vardır; Atatürk’ün kurduğu partidir. HDP ise devlet düşmanı, millet düşmanı, vatan düşmanı, bayrak düşmanı ve Atatürk’e düşman bölücü, taşeron bir katil örgütün siyasi koludur.
Türk ve Türkiye düşmanı ülkelerin kanlı maşası olan bu örgütün otuz beş yıldır ülkemizdeki eylemleri bellidir.
Kıydıkları masum canlar, kundaklardaki bebekler, askerler, polisler, öğretmenler, inşaat işçileri, korucular şimdi şehitler ordusu olmuşlardır.
Ve o katiller henüz ADALET huzurunda hesaplarını vermemişlerdir.
Generalimiz Aydoğan Aydın’ın, çiçeği burnunda öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ın acısı ortadayken, Ege Üniversitesi öğrencisi ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hukuki hesabı tamamlanmamışken, HDP’li tutuklular için de yürümek neyin nesidir?
Sayın Kılıçdaroğlu, bu yürüyüşündeki her adımının, her ayak sesinin; şehitlerimizin yüreğine bastığını, onları sıkıntıya soktuğunu neden ve nasıl hesap edemez?
Şehitlerimizi asla incitmek istemeyeceğine kesinlikle eminim. Ama bu tercih ve hesap hatası nedendir, kimlere hoş görünmek içindir, amacı nedir?
Açıklamalarından anlaşıldığı gibi “ADALET” için olmadığı kesindir!..
MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, ADALET’in sokakta aranmayacağına, ülke olarak hassas bir durumda olduğumuza, bu eylemin her türlü provokasyon ihtimalini artıracağı yönündeki haklı ve yerinde, bir o kadar da sorumluluk yüklü ifadesine, “Bahçeli merak etmesin, Adalet O’na da lazım olacak” şeklinde cevap vermek ne anlama gelmektedir? Yoksa Konya müftüsünden bir fetva mı almıştır?
ADALET, elbette herkese lazımdır.
Hukuksuz devlet olmaz!
Ama hak, hukuk ve adalet, yanık ekmek yiyip, sokaklarda aranıp bulunacak bozuk para değildir.
ADALET, gerçekten de PKK, IŞİD, FETÖ ve benzeri terör örgütlerinin kanlı eylemleri neticesinde canlarını kaybetmiş şehitlerimizin hesabını sormak için gerekli değil midir?
Emin olun, bu yürüyüşte atılan her adım, aslında asfalt kaplı Ankara- İstanbul yoluna değil, binlerce şehidimizin ve mübarek şehit analarımızın acı ve kor alev halindeki yüreklerine basıyor.
Kurumsal yapısını çok önemsediğim CHP’yi tenzih ederek diyorum ki!
İki mühim damat ve gazeteci kökenli bir CHP milletvekili ile ilgili verilen kararların kafa karışıklığına yol açtığı muhakkaktır.
Önemli olan, bu kararlardan dolayı kimlerin bazlamasına tereyağı sürüleceği, kimlerin bazlamaya uzanan ellerine oklavayla vurulacağıdır!
Niyetiniz İmralı’daki cani elebaşı için de ADALET pankartı taşımak, Pensilvanya’daki FETÖ lideri için de ADALET YÜRÜYÜŞÜ yapmaksa, bir an önce içinizdeki zehri atın; vazgeçin o mübarek ve acılı yürekleri çiğnemekten!..
Bir titreyin, kendinize gelin ve hangi partinin genel başkanı olduğunuzu acilen hatırlayın.
Lütfen!..
Mazhar GÜNDOĞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.