Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Yüreğimizi Isıtan isim : Ali Metin Tokdemir

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
08.12.2012
335
A+
A-

YILDIRAY CİCEK

Ali Metin Tokdemir…

Bu ismi ne zaman duysam, adı nerede geçse hep yüreğim ısınır. Samimiyet ve idealizmin kokusu sarar yüreğimi… Onu tanıyan, bilen her Ülkücü içinde aynı duygular geçerlidir.

1995 seçimlerinde MHP Gümüşhane Milletvekili adayı olan ve seçim çalışmaları için oradan oraya koşuştururken, kader onu bizim aramızdan talihsiz bir trafik kazası sonucu almıştır.

Metin Tokdemir’siz 17 yıl geçmiş… Yaşasaydı 17 yıl içinde daha kaç tane yüreğe “ülkü yıldızı” olarak ışık saçacaktı kim bilir…

Kaderin önüne hiçbir güç geçemiyor. Her canlının tadacağı ölümü Metin Tokdemir de erken tatmıştır. Biz Ülkücülere düşen onun idealizm yolunda yürüyüşünü, samimiyetini, fedakârlıklarını, mücadelesini örnek almak ve yeni nesil Ülkücülere hayat felsefesi olarak sunmak olmalıdır.

O’nun ismi her Ülkücüye verdiği mücadelede ve davaya bağlılıkta enerji vermelidir. O’nu tanımayanlara tanıtmak, O’nu yakından tanıyan Ülkücülerin vazifesi olmalıdır.

Ülkü Ocaklı olmak O’nu tanımak ve O’nun Ülkücü Harekete yapmış olduğu hizmetleri minnetle anmak ve o hizmet yolundan yürümek demektir.

”Unutmadık, Unutmayacağız”sözleri ancak bu şekilde anlamını bulacaktır.

Makama ve paraya, taşıdığı kimliğin değerini satanların çoğaldığı günümüzde O’nun ismi bu kimliksizlere yakıcı bir ateş olacaktır. Metin Tokdemir geçmişte de davasını ve partisini satanların karşısında kalemi ve yüreği ile savaşmış birisi olarak günümüze sembol isim olmalıdır.

Metin Tokdemir davası yolunda dostlar-düşmanlar kazanmış biriydi. Bu dava için dost kazanamayan, düşman kazanmayan zaten Metin Tokdemir’in bıraktığı dava adamlığı mirası için nutuk atmamalıdır.

Çünkü O, MHP’yi korumayı ve savunmayı namus, MHP’ye ihanet edenleri namussuz olarak görüyor ve şöyle diyordu:

“ Bugün MHP’nin varlığı olmasaydı, Ülkücülerin varlığı olmasaydı, Türkiye bölünme noktasına çoktan gelmişti. O nedenle, ben Metin Tokdemir olarak yetişmişsem, bir takım kabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP’de aldık. Yani bugün ben Ülkücüyüm, ben MHP’liyim diyenlerin hepsi MHP ve Ülkücü Harekete vermekten çok, ondan almışlardır. Ahde vefasızlık namussuzluktur, ahde vefalı olduğumuz için de, MHP’deyiz. Bugün İslam’ın da, Türk Milleti’nin de yegâne ümidi şu topraklarda yaşayan insanlardır. Biz buradayız, MHP’deyiz. Gidenlere Allah selamet versin.”

Günümüzde eski Ülkücü, eski MHP’li kimliğinde PKK açılımlarına destek verenlerin, ihanete giden tüm yollarda paspas olanların fikir namusu işte bu sözler içinde sorgulanacaktır.

“Ahde vefasızlık namussuzluktur.” sözü onlar için en anlamlı etikettir.

Ali Metin Tokdemir, 17 yıl önce idealist bir Ülkücü kimliğini dava arkadaşlarına miras bırakarak uçmağa varmıştır.

Allah mekânı cennet eylesin…

O’nun bu dünyada yüreğini ısıttığı Ülkücüler, O’nu asla unutmayacaktır.

Yüreğimiz ısındıkça hizmetimiz ve mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir.