Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

YURDUMDAN DA VAZGEÇMEM, KÜRDÜM’DEN DE…

11.07.2010
A+
A-

Telaffuzunu bile “katli vacip” sebebi saydığımız “vatanın bölünmesi” tartışması açmaya çalışıyorlar.

Bunu da “medeni şekilde tartışalım” diyerek alçaklıklarını perdeliyorlar.

Bir kere vatan, her Türk için bir şereftir. Şerefin parçalanmasının “medeni tartışması” mı olur bilmiyorlar. Kendilerinde şeref, namus denen mevhumlar olmadığından herkesi de öyle sanıyorlar.

Tartışmaya açılan her konuda canımızdan bir parçamızı kaybettiğimiz ortada. “Domuz, kendi pisliğinde daha çabuk gelişir” misali bölücüler AKP iktidarında daha rahat yeşerdiklerinden olsa gerek, artık yüksek sesle “bölünelim, federasyon olalım, ayrılalım” sesleri rahatça seslendirilmekte.

Diyorlar ki, “federasyonu da tartışalım, ayrılmayı da…”

Ben de “tartışmaya daha donanımlı katılmak için” bir araştırma yapayım dedim.

Gerçi öyle bir durumda “olması gereken donanıma” çok şükür her Türk evladı gibi ben de sahibim ve “ne yapacağımı” çok iyi biliyorum ama hadi diyelim ki “tartışmanın daha ilmi olması adına” yine de bir araştırma yapayım dedim kendi kendime.

Aradım taradım son bir milyon yılda “Hadi emmoğlu, biz anlaşamıyoruz, memleketin şu yanı senin olsun, bu yanı benim.. ayrılalım” şeklinde hiçbir ülke bölünmemiş.

Ya nasıl bölünmüş?

En yakın örnek Yugoslavya.

Orada, dini, dili, rengi,… yaşadıkları şehirler bile farklı olmasına rağmen, oluk gibi kan akmadan ayrılamadılar.

Bizim gibi iç içe geçmiş bir halk nasıl ayrılacak, hiç düşündünüz mü?
Bunların bilmediği bir şey var. Ülkeler savaşla kurulur savaşla yıkılır. Ve Anadolu’yu vatan yapmak için Oğuz Kağan’dan beri ödediğimiz bedeli ödeyecek bir babayiğit var mı içinizde, diye sorarlar adama.

Ne yani şimdi ben yeğenimin hanımına, emmimin damadına, dayımın bacanağına “haydi bakalım herkes kendi evine” mi diyeceğim. Hadi diyelim ki dedim. Peki onlardan doğanları nereye yollayacağız? Kolunu bir yere, bacağını bir yere mi yollayacağız?

Haydi onu da yaptık diyelim.

Askerde karşılıklı birbirimize can borçlandığımız Diyarbakırlı Halil’den nasıl vazgeçeceğim?

Ne vatanımın bir çakıl taşından vazgeçerim ne de tek bir kürdümden. Bu ülkenin “milli birliği ve bütünlüğü” aleyhine olanlar da defolup gitsin. Onların bu ülkedeki tek muhatabı, askerimin namlularıdır.

***

Bir yandan sinsice “her şerefsizliğe” alıştırmaya çalışıyorlar diğer yandan da Türk Milleti’ne fitne sokmaya çalışıyorlar. Ben şerefli subaylarımızdan da şehit olan pek çok örnek verebilirim ama hiç kimse şerefsiz PKK’nın şerefsiz önde gidenlerinden bir tek bile gebereni duymadım. PKK, kürdün babasını anasını tarlasında maraba yapıyor, çocuklarını da dağda çakal gibi yaşamaya ovada köpek gibi gebermeye mahkûm ediyor.

Bakın size birkaç örnek vereyim.

Geçenlerde PKK’nın anarşistlerinden BDP genel başkanı Selahattin Demirtaş “Çocuklarınızı askere yollamayın” diye bir çağrı yaptı, değil mi? El elin eşeğini türkü çığırarak arıyor işte. Bu anarşistin kardeşi olan eski DTP genel başkanı Nurettin Demirtaş daha geçen yıl askere gitmedi mi? Niye o zaman kardeşine “askere gitme” diyemedi? Kendileri tıpış tıpış gitsin, ciplere binsin, villalarda otursun ama kürdün gariban çocukları dağda çakal gibi yaşasın, ovada it gibi gebersin, onu istiyorlar.

Ahmet Türk. 60 köyü, 300.000 dönüm arazisi, 60 bin marabası var. İzmir’de villada oturur, gariban kürt çocukları ölsün ki bu “ağalar” paşalar gibi yaşasın, öyle mi?

Sırrı Sakık. Helaya bile jiple gider, Kürtleri aşağılar, eline eldiven giymeden bir kürtle tokalaşmaz. Bunların İmralı’daki pezosu da öyledir. “Kürtlerden daha aşağılık bir topluluk yok. Pis kokarlar. Cahildirler. Kürt kızları benimle yatmak için can atar” gibi alçakça ifadeler İmralı’daki alçağa ait değil mi?

Siz hiç İmralı itinin sülalesinden bir kişinin bile burnunun kanadığını hatırlıyor musunuz?

Bu ağalar, anarşistler, marksistler, ateistler öyle istiyor diye, yurdumdan, kürdümden vazgeçeceğimi mi sanıyorsunuz?

Kürtler de tıpkı diğer boylar gibi Türk Milletinin şerefli birer mensuplarıdır.

Yedi düvel bir araya geldi, vazgeçiremedi de, üç beş komünist artığı şerefsiz öyle istiyor diye vaz mı geçeceğiz kardeşlerimizden?

Milyonlarca Türk evladı gibi ben de her türlü “donanımla” hazır bekliyorum.

Hadi buyurun tartışalım.

“Maçanız sıkıyorsa” tabi. {jcomments on}

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.