Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Sağanak Yağışlı

YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ

17.10.2018
A+
A-

Kavgamız; Sevdamızdır, sevdamız; Kavgamızdır.!

Biz bu andı kalu bela zamanında içtik.Cenabı Hah ruhları yarattığı vakit onlara hitaben ; ‘Elestü birabbiküm’ (Ben sizin Rabbiniz değil miyim?) diye sordu. Onlar da: “Bela (Evet Rabbimizsin)” dediler. O zamandan beri bizim destanımız, kavgamız başlamıştır. Ülkücülük ; Türk İslam Ülküsünü , zem zem misali içen , iliklerinde hisseden, Dava adamlığıdır. Kavgamız ; küfürledir, kavgamız ;  İslamı siyasete alet edenlerledir. Kavgamız; Emperyalizmin iki maskesi olan ; Kültür Emperyalizmi ve Kapitalizmledir. Kavgamız; Faşizm iledir. Galip Erdem ağabeyin dediği gibi ” İç Türklere rağmen Milliyetçi dış Türklere rağmen Turancı. Müslümanlra rağmen müslüman olan kişinin adı Ülkücüdür..! Ülkücülük ,  öyle seçim zamanlarında, meydanlarda çıkıp haykırmak , seçimden seçime ,  programdan programa dahil olmak değildir.. İpsizler , sapsızlar ağzındaki şu mukaddes tanımı bıraksınlar artık.. Sözüm ola konuştukları vakit kimseye fırsat vermeyen beyler ; biz işte yedi yaşımızda ocağımızda and içtik, yemin ettik diyenler, şimdi kaynağı milli olmayan suların arkında gemi yüzdürme peşindeler..!

Ülkücü hareket sayesinde tanınan, emeklerken hareketin desteğiyle yürüyen bireyler, şimdi pehlivan kesildiler. Bu dava;  ne slogan milliyetçiliğidir.Ne de belirli tarihi başlangıçlar  ile başlayan bir davadır. Dava Allah davasıdır.Meydanlarda yemin edip Allaha bayrağa and içenler , şühedayı şahit tutan, sağ yumruklarıyla arşı yırtanlar nerede  ? ayağındaki çarıkdan sırtındaki gömleğine kadar teşkilat ile edinenler var. Bir de davama her şeyim feda olsun diyip çarıkdan olanlar var..

Bu davaki ; Ruhi Kılıçkıran dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na nice şehitler veren dava..

Bu davaki ; Şehit edilen , cebinden sadece 35 kuruş çıkan , 36 saat yemek yemediği anlaşılan, Yusuf İmamoğlu davası..

Bu davaki ; ciğerleri bisiklet pompası ile şişirilerek patlatılan, ikinci kattan aşağı atılan Ertuğrul Dursun Önkuzu davası..

Bu davaki ; hem sağır , hem dilsiz olan yiğit ağabeyimizin ülküdaşlarına komunist saldırısını haber vermeye çalışırken ; kurşun yağmuruna tutulan Reisin davası..

Bu davaki İstanbul Üniversitesi’nin girişine haşa ”Muhammed’in piçleri giremez”  ( ağzı olan konuşmasın beyler o sürede var olan somut olayı olduğu gibi aktardım )pankartını indirip, Şehadet şerbetini içenlerin davasıdır. O vakit o pankartın altından, başını eğerek gecenler ; bugün Milliyetçi Ülkücü hareketin karşısında olan , küffarın elçileridirler.

Bu dava ki ; Mahpusta büyüyen, mahpusta Kuran okumasını öğrenen, zindanda postlara oturan, heybetiyle ölümleri öldüren, yiğit ülkücü şehit Cengiz Baktemur davası..

Bu davaki ;  Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır diye haykıran Mustafa Pehlivanoğlu davasıdır.

Bu davaki ; tabutluklarda çileler çeken, işkenceler gören , kafeslerde zulümler gören; ama yinede        ” Açın kapıları Osman geliyor ” diyen Osman Yüksel Serdengeçti davasıdır.

Bu davaki ; dokuz yiğidin daraağacında ölümleri korkuttuğu ulu dava. Kanlarıyla , canlarıyla bu davanın sancakatarlığını yapmış , beş bin beşyüzden fazla Şühedanın hakkı var üzerimizde !  Bu davaya nasıl ihanet edilir ? nasıl yüz çevrilir? kuduz köpek misali nasıl hırlanır bu davanın neferlerine!

Milliyetçi Ülkücü hareket ; sosyal, siyasal ,ekonomik, kültürel alanda Aziz Devletimizi ve milletimizi muasır medeniyet seviyesine yükseltme gayesiyle , teşkilatlanan Vatanın teminatı , milletin yanık bağrından çıkan evlatların destanıdır. O halde konuştuğu vakit halen kendisini ;  Türk Milliyetçisi diye tanımlayan , ama artık Milli den bi haber olanlar, vakti zamanında ettiğiniz yeminlerin bedelini ödeyeceksiniz . Tek ayak üstünde okudunuğuz, o sadsece kuru ezber yaptığınız , yaşamayı hiç bir zaman hayatınıza aktarmadığınız o Dokuz ışığın sancaktarlarının  hakkı sizin üzerinizedir. Ülkücü hareket sadece ;  şuna veya buna karşı bir muhalif gerekçesiyle inşaa edilmemiştir. Özünü ; Türk-İslam ahlakından , ülküsünden alan bir mukaddes davadır.

Düşünüyorum ; acep sokağımızdan gecerken , kafanızı kaldırıp Hilal ile Bozkurtun aşkını görüp , üç Hilalin nazlı nazlı dalgalanışını seyredip hiç mi utanmıyorsunuz? gerci haya ve ar sahibi olunsaydı zaten sadakatsizlik yapılırmıydı ! benimki de soru işte. Ama işin en garip tarafı ne bilir misiniz ? bu gölgesinden korkan ağabeyler bazen ülkücü jargonları kullanırlar ki ; korkak bedenlerinde titreyen o sesleri azıcık cesaret bulsun. Lider –doktrin-teşkilat ülkücünün yasasıdır. Bu çizgi üzerinde yürümek her ülkücünün mecburiyetidir. Bugün Bilge Liderimizi eleştirenler bilemezler;  Bilge Lider demek Türkiye demektir. Bizim liderimizin Özü; Türkistandır ! Ötüken’dir ! Buhara’dır ! Semerkant’dır! Söğüt’tür! Ahlat’dır ! Küba’ya, Kandil’e, okyanus ötesine methiyeler yazanlar, bizi ağızlarına alamazlar. bizim aklımız; Türkiye’dir.

Şiarımız ;  bilinçli ülkücüler yetiştirmekdir. Davayı yaşayıp yaşatanlar olmakdır. Vakti zamanında haykırdığı davayı yaşayamanyalar, şu zamanda farklı mihraklarla beraber .Ya menşeii Pensilvanya ya da siyasal islamcılarla kol kola gezmektedirler. Biz Ülkü Ocakları olarak ; her daim Türk-İslam Ülküsü ışığında, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bize uzattığı dokuz ışık meşalemizle yürüyecez. Bizim naralarımızla yırtılırken Gökkubbe, doğacak evlatlarımız tükürecek ihanet şebekelerinin yüzlerine…  Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz, çünkü ;  bu yol kutludur gideer Tanrı Dağına. Halbuki yoldaşını bırakıp kaçanları değişilir topuda bir sokak kaltağına..

And içtiğimiz gibi; yılanlardan ,satanlardan olmayacağız !

Yılmayacağız !

Yıkılmayacağız  ‘

Başaracağız! Başaracağız !Başaracağız !

Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin !

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.