Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu

YİNE; ALİ YALÇIN TRAJİKOMİKLERİ

15.01.2020
A+
A-

Kayış Koptu Ali Yalçın!

Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN ; yine her zaman ki gibi, Kamu Çalışanlarının aklıyla alay eden edalardan vazgeçmek bilmiyor. Liyakat ve Ehliyet esaslarının Kızıl Çizmeler ile ezildiği bu süreçte, Yalçın her çıkışı ve söylemi ile yeni bir hezeyan oluşturmak da ve sendikacılık alanına yeni bir Çöküntü oluşturmakta. Toplu sözleşmelerde çalışanları Satanlar, arkalarına dahi bakmadan firar edenler, imzadan bihaber olanlar sizler değil misiniz? Bunca yapılan Toplu Sözleşmede çalışanları, yerle yeksan eden Memur Sen utanmadan tribünlere oynuyor. Sayın Cumhurbaşkanına ve bakana yeni bir teklif ile gidiyor. Sorarım sana Ali Yalçın ; Toplu sözleşme vaktinde neredeydiniz? Aklınız neredeydi? Fırsat var iken elinde, neden böyle bir girişimde bulunmadın.

Türkiye Kamu Sen her platformda hayırdı; “Sözleşmeli personele kadro” ve siz her toplu Sözleşmede Elinizin tersi ile ittiniz şimdi kadro talebiniz o kadar enteresan ki. Koskoca toplu iş sözleşmesi sürecinde ne yaptın Sayın Yalçın?

Grev hakkından bahseden Yalçın. Aile hekimlerinin, cumartesi çalışması ile alakalı yapılan haykırışında İşe gitmeyen doktora karşı yapılan söylem ve soruşturma hususunda neredeydiniz. “Alınan karar gereği; yapılan eylemin soruşturması yapılmaz. O karar genel bir husustur bunun soruşturması olmaz” diyen Türkiye Kamu Sen Var olsun.

Liyakat ve Ehliyet kavramından bahseder iken yüzler kızarmıyor mu merak ediyorum. Kamu da yönetici atamalarına yaptığınız müdahaleler ayyuka çıktı. Ezdiğiniz ve çiğnediğiniz Liyakati ağzınıza almayın! Yeter artık bu insanların aklıyla alay etmeyin! Had çizginize çekilin! Böyle düzen, böyle devran kabul edilemez! Sizlere yetki veren çalışanlar bu Egoist tavırlarınız için mi verdi?

Gayen nedir Sayın Yalçın!

Ali Yalçın, Sayın Cumhurbaşkanı ve sayın Bakana yapmış olduğunuz talebin içerisinde Yetkili olmayan sendikanın masaya oturmaması durumunu talep etmişsiniz. Bu talepte bulunurken, yüz hatlarınızda bir değişiklik oldu mu merak ediyorum açıkçası. Masada sadece Memur Sen olsun ki pazarlığına şahit mi olmasın Türkiye Kamu Sen. Masada sadece kendinizin olmasının talebi rezaletin gün yüzüne çıkmaması durumumu. Böyle bir talep olabilir mi? Küçük dağlar yaratmış edasında hareket etmeniz tahammül edilecek gibi değil. Masada, kendinizden başkasının, bulunmaması gerektiği talebinde bulunmak aklın durması demektir. Bu zamana kadar ne yaptınız ki, bu saatten sonra ne yapacaksınız! Şahsi ihtiraslarınızı ne zaman bir kenara bırakıp Memur için çaba göstereceksiniz!

Türkiye Kamu Sen’i masada istememek, ifşa olma korkusudur!

Sizin masada istemediğiniz Türkiye Kamu Sen;

Sözleşmeli köleliğe son diyerek eylem yaptı. Edirne den, Kars’a Vatan toprağımızı her karşısında kitlesel Haykırış düzenledi.

Bu bütçe Memur Bütçesi değil diyerek yeni bir rapor hazırladı. Hazırladığı raporu ilgili makamlara sundu. Kamuoyu oluşturdu

Kadro kavgası için alanlara inerek, dilekçeler ve eylemler yapıp Memuru bilinçlendirdi

Toplu sözleşme de elinizin tersi ile ittiğiniz ek gelirlerin emekliliğine yansıtılması için mücadele verdi.

Bordro yakarak eylemde bulundu. 15 Ocak 2020 itibariyle, sizin güle oynaya kabul ettiğiniz bütçe hususu için Bordro yakarak bu bütçe bizim değil dedi.

Türkiye Kamu Sen eylem ve haykırışlarını tek tek yazsam yeni bir destan inşa etmiş olurum.

Türkiye Kamu Sen’i saf dışı bırakmak sizin haddinize değildir. Sizin harcınız değildir. Türkiye Kamu Sen bayraktır ve cihanda dalgalanmaktadır. Milli unsurlardan bihaber olan Memur Sen artık ya çizgisine dönmeli YA DA BU İŞTEN VAZGEÇMELİ. Sizin bu garip teklifleriniz ve hareketlerinizle Kamu Çalışanları, bu sıkıntıyı çekemez! Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti için yapılan her güzelliğin sonuna kadar destekçisiyiz, lakin; Memur Sen ile bu iş olmaz.

ERTUĞRUL SUBAŞI

AHLAT

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.