Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Yıkım işbirliği ve canin ifşaatları

01.03.2013
A+
A-

Orhan Karataş
AKP ne kadar uğraşsa, ne kadar çırpınsa da İmralı canisiyle kurduğu koalisyonu gizleyemiyor. Hergün ortalığa yeni ve hazin bir ifşaat saçılıyor. Bunlardan en vahimi İmralı’daki caninin BDP’lilerle yaptığı görüşmenin tutanakları oldu. Tutanakların ayrıntıları bugüne kadar yaptığımız bütün tespitlerin ne kadar haklı,ne kadar doğru olduğunu doğruladığı gibi AKP’nin nereden gelip nereye gittiğini de bir defa daha kesin şekilde ortaya çıkarmıştır.

Vah Türkiyem vah

AKP’nin daha ilk yıllarında, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük ve yakın bir tehlikede olduğunu yazmış söylemiştik. Gelinen noktada hiç başka bir bilgiye ve belgeye gerek kalmasa da İmralı canisinin söyledikleri, “vah Türkiyem vah” dedirtiyor. Bebek katili AKP ile kurduğu kumpasın ülkeyi ne hale getireceğini şu pişkin sözlerle ifade ediyor: “Bir rejim değişikliği olacak. Tanzimat, Meşrutiyet, Cumhuriyet, 1950 çok partili hayata geçişten çok daha önemli, bu hepsinden daha derinlikli olacak. Başarılı olursak yepyeni bir Cumhuriyete… Anadolu ve Mezopotamya’nın tam demokratikleşmesi, hazırlığım bu yönde.” Şu tesadüfe bakın ki AKP’nin 10 yıldır yaptıkları da aynı sonucu doğruyor. Şimdi anladınız mı başbakanın niye “Türk milleti, Türk bayrağı” diyemediğini ve işin sonunun nereye dayanacağını? Yıkılmış bir Türkiye ve yerine kurulmuş Anadolu ve Mezopotamya Cumhuriyetleri.

Tehdide bak

AKP’nin ne olduğunu, nasıl kurulduğunu, BOP’a neden saplandığını zaten biliyorduk. Bebek katili, BDP’lilire verdiği talimatlarla tehdit yollu da olsa bir defa daha itiraf etti: “Benimle oynanmayacağını özellikle AKP’ye anlatmalısınız. AKP’lilerle konuşun anlatın. Siz meclistesiniz. Size görev düşüyor. AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Derhal bu söylemi terk etmesi lazım. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.”

Nasıl ikna edildi?

Yine sayın başbakan olmak üzere bütün AKP sözcüleri barıştan dem vurup, dağdaki katillerin ülkeyi terk edeceklerini söylüyorlar. Her defasında İmralı canisi ile kurulan müzakere masasında nelerin konuşulduğunu neyin karşılığında, hangi tavizler verilerek ikna edildiğini soruyoruz. Ülkenin varlığını ve devamını ilgilendiren bu hayati meselede Türk milleti tek kelime dahi öğrenemedi. Ta ki, İmralı canisi ifşa edene kadar: “Ne ev hapsi, ne de af, bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam ne KCK tutuklusu kalır, ne başkası. Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetimde olacak. Çekilme o zaman olacak. Köylere geri dönüş olacak.”

Teslimat yapılmazsa ne olur?

Peki, AKP bu teslimatları yapmazsa ne olur? Bebek katili müzakereler sırasında neleri masaya koyduğunu, AKP’yi hangi tehditlerle nasıl razı ettiğini yine kendisi anlatıyor: “Umarım AKP’de bizi yanlış anlamaz. Anlarsa felaket olur. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum.”

Çekilip daha da büyüyeceklermiş

Yine bu milletin nasıl kandırıldığını ortaya koyan bir başka durum daha var. Başbakan dağdaki eli kanlı katillerin geri çekilmesi ve ülkeyi terk etmeleri durumda, kendilerine dokunulmayacağı teminatı veriyor. Biz defalarca bunun bir oyun olduğunu, bu katillerin asla vazgeçmeyeceklerini, bunun daha fazla kan dökmeleri için verilmiş bir teminattan başka bir işe yaramayacağını, daha fazla eğitim görüp, daha fazla elaman toplayarak daha büyük tehdit haline geleceklerini söyledik. Hala da bu iddiadayız. Peki, bebek katili ne diyor? “Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var, İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var.”

Asıl hedef bağımsız Kürdistan

Eğer barış olacaksa, eğer söylendiği gibi bu ülkeye huzur gelecekse, bu eli kanlı katil gerillayı niye daha da büyütüyor? Niye bunun bir çekilme anlamına gelmeyeceğini söylüyor? Suriye’yi, İran’ı ve oralardaki eşkıyayı hatırlatarak ne anlatmaya çalışıyor? Bu katillerin istediklerini vermekle, bu işin sonunun geleceğini iddia edenler, eğer zerre kadar vicdanları varsa bu sorulara çıksın cevap versinler. AKP’nin yapmaya hazırlandığı teslimatlar bu eli kanlı katilleri daha da azdırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Asıl hedef bağımsız Kürdistan’dır. Bebek katili tam da bunu söylüyor ve Suriye ve İran hatırlatmalarının da bunun için yapıyor. Ve şu cürete bakın ki, bununla da yetinmiyor TBMM onayı istiyor: ” Çekilmeden çekilmeye fark var. Tek taraflı bir çekilme olmayacak. Çekilme parlamento kararıyla olacak. Başbakanın dediği çekilsinler onlara karışmayız demesiyle olmaz. TBMM onaylayacak, çekilme komisyonu olacak” diyor. Yani, “parlamento kararıyla bizim yurt dışına çıkıp, daha büyük bir saldırı hazırlığı yapmamıza izin verin” diyor. Ey AKP milletvekilleri bu katilin AKP’ye ve AKP’nin arkasındaki çoğunluğa dayanan bu cüreti sizi hiç rahatsız etmiyor mu?

Bu noktada sorulacak son soru, bütün bu teslimatların niçin yapıldığı ve AKP’nin bundan ne elde edeceğidir? Bunun cevabını yine müzakere masasında konuşulanlara dayanarak İmralı canisi veriyor: “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayip beyin başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.”

Ne olduğunu, Türkiye’ye ve Türk milletine nasıl bir akıbet biçildiğini hala anlamayan var mı?

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.