Yerine kayyum atanan HDP’li Belediye Başkanlarının üstünden bomba notları çıktı!

Yerine kayyum atanan HDP’li Belediye Başkanlarının üstünden bomba notları çıktı!
15.05.2020
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li Belediye Başkanları görevden alındı. Baykan ve Kurtalan belediye başkanlarının evlerinden çıkanlar ise şok etti.

Sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül görevlerinden alındı.

Görevden alınan Işık, Akgül ile Sarsılmaz ve HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş da gözaltına alındı. Baykan ve Kurtalan belediye başkanlarının evlerinden çıkanlar ise şok etti.

EŞ BAŞKANLAR ARASINDA YAZILI ANLAŞMA

Baykan İlçesi’nin HDP’li Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz’la ilgili aramada çok ilginç bir anlaşma metni ele geçirildi. Sarsılmaz ile diğer eş başkan Özden Gülmez ve bazı belediye Meclis üyeleri arasında imzalanan anlaşmaya göre, Sarsılmaz her ay maaşından 4 bin lirayı Gülmez’e vermek zorunda kalmış. Belediye Başkan vekili ve encümenler de aldıkları ücretten ‘muaf’ tutulmuşlar.

KURTALAN BELEDİYE BAŞKANI’NDAN BOMBA YAPIM ŞEMALARI ÇIKTI

Görevden uzaklaştırılıp gözaltına alınan Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül’de ise bomba yapımıyla ilgili şok şemalar ve notlar çıktı. “Bomba anahtar sistemi 3’e ayrılır” ve “bomba etkileri” gibi ara başlıklar olan notlarda en dikkat çeken ise “Mektup bomba katlanmaz kesinlikle” notu oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.