Yeni Çağ gazetesi yazarı Arslan Bulut, Meral Akşener’in kurduğu partinin programında da yer alan, ancak daha sonradan çıkarıldığı söylenen “eşit vatandaşlık” ifadesinin Abdullah Öcalan’ın söylemi olduğunu belirtti.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın stüdyo konuğu olan Yeniçağ Gazetesi’nin yazarı Arslan Bulut, İyi Parti’nin programında da yer alan, ancak daha sonradan çıkarıldığı söylenen, “eşit vatandaşlık” söyleminin Öcalan’a ait olduğunu iddia etti.

Bulut, eşit vatandaşlık söyleminin bir “tuzak” olduğunu ifade etti.

Arslan Bulut eşit vatandaşlık ifadesinin Öcalan projesi olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan’dır. Bu söylemin patenti Öcalan’dadır. Ama bunu daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe konuşmasında da eşit vatandaşlık vardı. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti anayasası kanun önünde eşitlik diyor. Eşit vatandaşlık etnik kökenlerin eşitliği anlamında kullanılıyor. Sanki eşitlik yokmuş da bu eşit vatandaşlık kavramı ile birlikte Türkiye’de herkes eşit olacak. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak. Bu yeni kurulan partide de programda vardı ama uyarı üzerine çıkarmışlar ama o uyarıya bile lüzum olmamalıydı.”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir