Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Yeniçağ, “İhanetçağ” Haline Döndü

12.12.2013
A+
A-

Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de Yeniçağ Gazetesi MHP’ içinde fitne tohumları ekmeye başladı. Çünkü bu gazetenin en büyük misyonu seçimlerde MHP’nin başarısız olmasını görmektir. 2009 yerel seçimlerinde “MHP’ye oy vermeyin” ilanlarını tam sayfa yayınlayan bir gazetedir bu..

MHP Türk milletinin düşmanlarıyla mücadele veriyor, bu gazetede MHP’ye karşı…

Memleketin içinde bulunduğu ihanet süreci göz önüne alındığında vatanını, milletini seven herkesin tek derdi olması gerekiyor, o da AKP-PKK işbirliğinde yürütülen bölünme ve parçalanma senaryolarına karşı çıkmak ve bu seçimde AKP’ye hak ettiği dersin verilmesi için mücadele etmektir.

AKP-PKK işbirliğinde yürütülen politikalar sonucunda bebek katili, teröristbaşı Apo affedilip milletvekili yapılabilir, bu sıralar Başbakan Erdoğan’ın dillendirdiği gibi ülkemizin bir kısmı “Kürdistan” denilerek bölünebilir, Türk milletine ait her şey yok edilebilir.

Yukarıda söylediklerimizi terör örgütü talep etmekte, AKP hükümeti ise attığı adımlarla gerçekleştirme yolunda hızla ilerlemektedir.

Doğal olarak da bu politikaları terör örgütü yandaşları ve vatan-millet derdi olmayan bir kısım AKP’li de desteklemektedir.

Ve bu politikalara karşı da sadece, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere tüm Ülkücüler mücadele etmekte, bütün şahsi hesapları bir kenara koyarak AKP iktidarına hak ettiği dersi vermek için çabalamaktadırlar.

Ancak ülkemiz içerisinde, vatan-millet derdi olmayan, şahsi menfaatlerini devletin ve milletin geleceğinden üstte gören kişilerde yok değil.

Bu kişiler o kadar alçaklaşabilirler ki, bebek katili, teröristbaşı Apo AKP tarafından affedilse, milletvekili olsa diz çökecek bir karaktere sahiptirler. Ya da bugünlerde başta Başbakan Erdoğan ve diğer AKP’liler tarafından dillendirilmeye başlanılan “Kürdistan” ifadesi gerçeklik bulsa memleketin bir kısmı “Kürdistan” şeklinde bölünse umurlarında bile olmayacaktır.

AKP-PKK işbirliğinde yürütülen politikaların tehlikesi kadar, vatan-millet derdi olmayan en küçük menfaate devletini, milletini satacak kişilerin olması da tehlikelidir.

Ama bunlardan daha tehlikelisi kendisini milliyetçi, vatansever gibi gösterip ihanet şebekelerine hizmet edenlerdir. Çünkü hainliği açık olanın hainliği bilinir ve ona göre tedbirler alınır ama kendini milliyetçi gibi gösterip de millet olarak bizi sırtımızdan vuranlar daha tehlikelidir.

Ve maalesef ülkemizde kendini milliyetçi-vatansever gibi gösterip, AKP iktidarı PKK’nın taleplerini yerine getirirken AKP’nin elini rahatlatmak amacıyla AKP’nin rakiplerine saldırmakla, fitne fesat çıkarmakla görevlendirilmiş kişi ve gruplarda bulunmaktadır.

Tüm milliyetçi vatansever kişiler bu tip kişi ve gruplara karşı uyanık olmalı, bunlara hiçbir şekilde prim vermemeli ve her şart ve ortamda bunlara karşı tepkilerini koymalıdırlar.

Gelelim başlıkta bahsettiğimiz konuya:

Bugüne kadar 900 küsur Belediye Başkan Adayını açıklamış olan MHP son hız çalışmalarına devam etmektedir.

Elbette tüm siyasi partilerde olduğu gibi, aday açıklama dönemlerinde memnun olan da oluyor, olmayan da. Özellikle bir aday adayına kendini bağlamış kişiler bundan memnun olmayabiliyorlar. Bu doğal bir sonuçtur.

Ancak MHP bu konuda en rahat olan partilerden biridir. Çünkü açıklanan adaylar açısından tabanda en az memnuniyetsizlik yaşayan parti MHP’dir.

Dün haber sitelerinde MHP Manisa İl Başkanı’nın bir açıklaması yer aldı. İl Başkanı açıklamasında Manisa’daki bir ilçenin adayından memnun olmadıklarını ve sadece bu kişiye çalışmayacaklarını söylemiş. Bu beğenmedikleri bir aday yüzünden de teşkilatın fikirlerinin hiçe sayıldığını iddia etmiş.

Manisa’nın toplam belediye sayısının 18 olduğu düşünüldüğünde, il başkanı tarafından sadece bir ilçe adayına bir tepki verilmesi demek diğer 17 adaydan yana sıkıntı olmadığını gösterir. Bu da teşkilatın fikirlerinin hiçe sayılmadığını gösterir.

Bunlar aday açıklama dönemlerinde her partide olabilecek doğal sonuçlardır.

Bu konu bazı haber kuruluşlarında doğal bir olay gibi görülüp hiç yer almadı, bazılarında ise herhangi bir ek yapılmadan küçük puntolarla yer buldu, AKP yandaşı medyada MHP içinde kaynama var gibi gösterildi.

Ama bir tanesi vardı ki MHP’ye saldırma konusunda tüm AKP medyasından bile daha ön safta yer aldı. Kimden mi bahsediyoruz elbette ki Yeniçağ Gazetesi’nden…

Yukarıda bahsettiğimiz konu Yeniçağ Gazetesi’nde bugün şu başlıkla yer aldı. “MHP’liler Devlet Bahçeli’nin adayına rest çekti”

Bu nasıl bir haberciliktir, nasıl bir akıl durmasıdır, nasıl bir MHP düşmanlığıdır anlayamıyorum. Başlığın her kelimesi ayrı ayrı MHP düşmanlığının ispatı.

İsterseniz bir inceleyelim:

Başlığa Manisa ölçeğinden bakarsak MHP’lilerin rest çektiğinden bahsediyor. 18 adaydan sadece 1 tanesinden memnun olmayan bir teşkilat açıklaması var. Soruyorum sizlere Manisa’da ki bir il başkanı MHP’li de Manisa’da MHP’ye oy vermiş yüz binlerce insan ne oluyor? Peki, bu habere göre rest çekilen yer neresi MHP Genel Merkezi… MHP Genel Merkezi MHP’li olmuyor da genel merkeze bağlı bir il başkanı mı MHP’li oluyor?

Ya da Yeniçağ Gazetesi’ne göre MHP’nin Manisa il başkanı dışında geriye kalan tüm il, ilçe, belde başkanları yani tüm teşkilatları ve MHP’ye gönül vermiş milyonlarca insan MHP’li değil midir? Allah akıl fikir versin diyorum…

Başlığı incelemeye devam edersek, bu resti çekenler kime rest çekiyor “Devlet Bahçeli’nin adayına”

Zaten başlığa “Devlet Bahçeli’nin adayı” yazılması başlı başına bir fitne fesat üretimi olduğu açık ispatı. Adayların tümü MHP’nin adayı’dır. Bunu ilkokul çocukları bile bilirken Yeniçağ Gazetesi’nin bilmemesi imkânsız tabi ama niyet kötü olunca böyle bir başlık çıkıyor demek ki..

Yine de biz başlık üzerinden gidelim, Manisa’da toplam 18 belediye başkan adayı var ve bunların hepsinin açıklanma yöntemi aynı. Tüm Türkiye’de açıklanan diğer adaylar da aynı şekilde. Şimdi bunlardan bir il başkanının beğenmediği bir ilçe adayı mı “Devlet Bahçeli’nin adayı” oluyor. O bir tane aday “Devlet Bahçeli’nin adayı” ise açıklanan 900 küsür aday kimin adayı?

Hepsi aynı şekilde açıklandığına göre biri neyse hepsi de aynıdır. O bir tane aday “Devlet Bahçeli’nin adayı” şeklinde ifade ediliyorsa, o il teşkilatının beğendiği adaylarda dahil tüm Türkiye’deki açıklanan bütün adaylar da “Devlet Bahçeli’nin adayı”dır.

Ama bu söylediğimiz objektif, sağlıklı ve doğru bir bakış açısında olması gerekenlerdir.

Her dönem MHP’ye karşı yürütülen fitne ve fesat hareketinin elebaşı olan bir grubun objektif, sağlıklı ve doğru bir bakış açısı sergilemesi beklenemez.

MHP’ye iftira atıp, köşesine çekilen Yeniçağ isimli gazeteye karşı her MHP’li, her Ülkücü dikkatli olmalıdır. MHP’ye karşı en büyük düşmanlığı bunlar yapmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.