Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

“Yeni Türkiye” üzerlerine yıkılıyor!

01.10.2014
A+
A-

Başbakan Davutoğlu sanki görevde değil. Açıklamalar eski Başbakan’dan ve yardımcısı Akdoğan’dan geliyor. Soyisimler de ilginç!
Erdoğan ve Akdoğan…
Güvercin politikalarına, “doğan” açıklamalar!..
İlginçtir, iki isim de terör örgütlerinden söz etti. Her ikisinde de bir telaş ve korku vardı. Üstelikte, ‘Şecaat arz ederken, sirkatin söylediler!
Yalçın Akdoğan “Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git IŞİD’e yap. Kandil’de yan gelip yatıyorlar” dedi. Bilmem farkında mıyız adam sanki terör örgütünden bahsetmiyor da, bir iş ortağından söz ediyor. Eski Başbakan da “askerlik yan gelip yatma yeri değil” demişti ya. Eski danışmanı da PKK’ya, “Kandil yan gelip yatma yeri değil” demek istemiş galiba!
“Kandil” dediği sanki TSK’nın komando birliği!..
PKK ile TSK arasında fark görmeyen bir anlayışı, ne karda da resmediyor!
İkisi de “silahlı unsur” der gibi!
Devam ediyor Akdoğan: Kandil’den yapılan sorumsuz birtakım açıklamalar var, tehdit vari. Kimse Türkiye’yi tehdit edemez. Senin bir şey yapmaya gücün yetiyorsa git IŞİD’e yap, Türkiye’ye ne meydan okuyorsun? Var mı bir gücün kardeşim? Niye Türkiye’den yardım istiyorsun o zaman? Yani uçmayı bilmiyor, çıkmış çatıya konuşup duruyor. Kandil’de yan gelip yatıyor, Kobani’dekilerle ilgili edebiyat yapıyor. Sen orada konuşacağına, git o zaman orada mücadele et.
Kıymetli dostlar!
Görüyor muyuz açıklamaları?
Adam sanki devletin bir kurumundan bahsediyor. Satır aralarında PKK’nın kendilerinden yardım istediklerini anlıyorsunuz. Şimdi bu hükümet PKK ile mücadele edebilir mi? O kadar “kanka” olmuşlar ki, ağızlarından ne çıktıklarının farkında bile değiller. PKK’ya “Git IŞİD’e bir şey yap?” diyor. PKK’yı devletin kurumu mu sayıyor nedir?
Yazık oldu bu ülkeye…
Gerçekten yaktılar ülkeyi…
Türkiye’ye kefen dikenlere, iplik ve iğne hizmeti veren bir iktidarın, en yetkili ağzı konuştu. Belli ki işler ters gidiyor. Ne yapsalar “Müzakere” çuvala sığmıyor. Yıkılıp yakılan onlarca okul haberlerinin gizlendiği, şehit haberlerinin “süreç” bozulmasın diye trafik kazası şeklinde duyurulduğu gelen haberler arasında. Tüm bunlara rağmen iktidar,Kandil’i razı edemiyor.
Bakın Sayın Erdoğan ne buyurdu!
“Ey dünya, IŞİD gibi bir terör örgütü çıkınca ayaklanıyorsun da PKK gibi bir terör örgütü ortadayken niye ayaklanmıyorsun? Ona niye sesin çıkmıyor? Ona karşı niye ortak mücadele verelim demiyorsun? Ben bunu anlamakta da zorlanıyorum… “
Günaydın Sayın Erdoğan!
Biz de sizi anlamakta zorlanıyoruz doğrusu. İyi de, bu sözleri niye ev ödevi aldığınız Joe Biden’a söylemediniz? Üstelik PKK ile iktidarınız müzakere etsin, elin gâvuru mücadele… Oacak şey mi bu?
Siz kimi kandırıyorsunuz?
PKK terör örgütüydü de, niye mücadele yerine “müzakere” ettiniz? Veya bu sözleri şimdi niye söylüyorsunuz? Belli ki, “ak” iktidarın çekilmemiş bir yarması var!
Meclis’te tezkere onları bekliyor çünkü. “PKK ile mücadele” diye Meclis’te teskere al, sonra PKK ile birlikte “Yeni Türkiye” icat et!
Kim yer!
Gerçi, yiyen o kadar çok ki!..
ABD’de iken böyle konuşmaz “dünya lideri”…
“Türkiye üzerine düşeni yapacak” açıklamaları yapmıştı Atlantik’te iken. “Kara savaşı olmalı” demişti. Hatta “tampon bölge şart” demişti. Aslında bu dedikleri, ABD’nin istekleri… Kamuoyu baskısını azaltmak için, ABD isteklerini AKP isteğiymiş gibi sunuyorlar. Tam “akepece” bir taktik!Irak’ta tampon bölgeyi, uçuşa yasak bölgeyi, ABD istemiş sonrasında Barzanistan kurulmuştu. Şimdi roller değişmiş “Müslim’istan”ı Türkiye’ye kurduruyorlar. İşin Türkiye kısmı halledilmiş zaten!
Türkiye ateşin tam ortasında…
Bu ateşe yıllardır, odun taşıdılar. Günah çıkarıp sızlanmamalarına bakmayın şimdi. Suçu sağa sola atmalarına da…
Çok iyi biliyorlar, “Yeni Türkiye” dedikleri şeyin sonunda üzerlerine yıkılacağını… Bunu görüyorlar artık. IŞİD ve PKK arasında can çekişen bir Türkiye yarattılar. Esad’ı devirmek için, IŞİD benzeri örgütleri desteklemişlerdi. Şimdi de IŞİD’i devirmek için PKK’ya destek verecekler. Zaten bunu gizlemiyorlar. Eski Yakış’ıklı(!) bakanları açık açık söylemişti “PKK’ya silah vermeliyiz” diye.
Başka çareleri yok!
Onlar için yol bitti. Artık bundan böyle “durmak yok yola devam” demelerine imkân yok. Sayın Davutoğlu bile sıvıştı baksanıza!

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.