Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Yeni tip HDPsever Atatürkçülük!

20.10.2017
A+
A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) terör örgütü PKK’nın siyasi kanadıdır. HDP’nin başkan ve yöneticileri de yaptıkları tüm demeçlerde bu yargının dışında bir söylemde bulunmamıştır. Durum bu kadar açık ve ortadayken, son dönemlerde Atlantik bağlantılarını “Gardırop Atatürkçülüğü” ile gizlemeye çalışan kesimlerde ümitsiz bir HDP aşkı peydahlanmıştır. İzmir Marşı ile yollara dökülen, Onuncu Yıl Marşı ile salonları dolduran bazı kesimler HDP’nin gönüllü askeri olarak yeri göğü inletmektedir.

EMPERYALİZMDEN BESLENENLER

Öncelikle bir konunun altını kalın kalemle çizelim. PKK, emperyalist Batı merkezlerinin bir ürünüdür. Bu konuda en küçük bir tereddüt bile yoktur. Zaten Türkiye’nin her, “Ben mi, PKK mı?” çağrısına ABD her defasında, “PKK” diyerek cevap vermiştir. ABD’nin 50 bin kişilik bir askeri birliği donatacak silah, teçhizat, malzeme ve cephaneyi PKK’ya vermesi yeteri kadar ikna edici değil midir? Eğer bir kişi ya da kurum, hangi gerekçeyle olursa olsun PKK’nın siyasi kanadı HDP ile arasında bir bağ kurmaya çalışıyorsa, o kişi ya da kurum Atlantik merkezleriyle irtibatlıdır. Bu kişi ya da kurumun Atatürkçülük ile uzaktan, yakından hiçbir ilgisi olamaz! Bunu bir teorem olarak da kabul edebilirsiniz. Çünkü bundan daha açık, daha net ve daha kesin bir gösterge bulamazsınız! Gardırop ya da Tayyörlü Atatürkçülerin maskesini indirmenin en kestirme yolu da budur.

Çünkü Atatürkçülüğün en keskin özelliği antiemperyalist duruşudur. Eğer Atatürkçülüğün içinden antiemperyalizmi çıkarırsanız, diğer tüm ilkelerin etkisi azalır! Emperyalizmin bir ürünü olan HDP ile muhabbet içinde olanlar, asla ve kata Atatürkçü olamaz! Sadece Atatürkçülüğü kendi özel çıkarları ve emperyalizme yaltaklanmak için kullanırlar.

İDEOLOJİK VE FİKİRSEL SIĞLIK

Maalesef ülkemizde Atatürk karşıtlığı bazı kesimler tarafından açık ve aleni, çağdaş olduğunu iddia eden diğer bazı kesimler tarafından örtülü olarak sürdürülmektedir. Türk milletinin ezici çoğunluğu Atatürk ilke ve devrimlerine sımsıkı bağlıdır. Ancak siyasi partilerin çoğunluğuna ve çok sayıda sivil toplum kuruluşuna kendi özel çıkarları için el koyan dar bir grup Atatürk’e ve Atatürkçü Düşünce Sistemi’ne her vesileyle saldırmaktadır. İnsanın aklına şu sözler geliyor: “hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleri ile tevhit edebilirler…”

Kendini herkesten akıllı, milleti safdil zanneden kerameti kendinden menkul bu zevat, çağdaş yaşamı değil, Batı’nın siyasi projelerini desteklemektedir. Bugünlerde bu gafleti “Atatürkçülük” olarak yutturmaya çalışanların çaresiz çırpınışlarına tanık olmaktayız.

 

Soner Polat

Yazının Devamı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.