Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

YENİ PARTİ

YENİ PARTİ
05.07.2019
A+
A-

Bu günlerde bazı kesimler tarafından en sevilen konu “Yeni Parti” mevzusudur.

İşin garip tarafı yeni parti talebi de neredeyse tamamen bu konuda şimdilik tuzu kuru olanlardan gelmektedir.

Lafı uzatmadan ifade edelim ki başta CHP’liler olmak tüm Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalifleri yeni parti duasına çıkmış durumdadır.

Yeni Parti Sevenler orkestrasının solisti CHP ise koro üyeleri de HDP, İP, SP ve bilumum her türlü kızıl tonda sol ile dışı yeşil içi İngiliz laciverti cemaatlerdir.

Yeni particiler listesini yazarken, Erdoğan’ın omuz darbesiyle veya tekmesiyle siyaset sahnesinden yuvarlanıp ancak seyirci koltuğunda yer bulanları da unutmamak lazım.

Adamlar bu yeni parti muhabbetinden o kadar mutlu olmuşlar ki taleplerini bir değil iki parti seviyesine çıkarmış durumdadırlar.

Adeta stadyumda taraftarı oldukları takım gol attıkça coşan seyirci gibi “üç olsun, çıkarması güç olsun” edasında yeni parti tezahüratındalar.

Millet iradesinin açık bir şekilde Cumhur İttifakı lehinde tecelli etmesinden rahatsız olanlar, yiğitçe, hileye, yalana, entrikaya başvurmadan Cumhur İttifakını al-aşağı edemeyeceğini bilenler, şimdilerde yeni parti goygoyculuğuna bel bağlamışlar.

Birde 1 Kasım 2015 tarihinde AKP’nin aldığı % 49,49 luk başarılı sonuçta kerameti kendisinde zanneden “stratejik derinlik ve komşularla sıfır sorun(!)” müellifi Bay Davutoğlu’nu önemle kaydetmek durumundayız.

Bay Davutoğlu nedense AKP’nin tek parti iktidarının sonu olan % 40,87’lik 7 Haziran seçimlerini unutmayı tercih etmektedir.

Ama tüm teşvik ve tezahüratlara rağmen bir türlü bitirici hamleyi yapamaya cesaret edememektedir.

Sözde ikinci partinin hamisi olması beklenen 10.Cumhurbaşkanımıza gelince onun hikayesi Bayan

Akşener’in hikayesiyle benzerlik göstermektedir.

Sayın Gül, Cumhurbaşkanlık süresi dolunca Rusya’da uygulama sahası bulan Putin-Medvedev rotasyonlu ikili yönetim modelinin ülkemizde Erdoğan eliyle hayat bulmasını beklerken bunun gerçekleşmemesi onu derinden üzmüş, hatta Erdoğan’a husumet beslemesine sebep olmuştur.

Cumhurbaşkanı Gül, Meral ablanın “köprü olsa üstünden geçmem” dediği Sayın Bahçeli’ye kendisini milletvekili adayı yapmayınca gösterdiği tepki gibi bir infiale kapılmasa bile siyaset dışına itilmesinin intikamını almak için pusuya yatmayı tercih etmiştir.

10. Cumhurbaşkanı şimdilerde yaşanan ekonomik sıkıntılar, Türkiye’nin içindeki ve dışındaki problemler Başkan Erdoğan’ı güçsüz hale getirmişimidir diye anlamaya çalışıyor.

İstediği tek şey bir darbede Erdoğan’a kaybettirmektir.

Eğer saldırır ve kaybeden kendisi olursa buna yüreği dayanamayacaktır.

Şimdi bütün Türkiye hatta Dünya nefesini tutmuş AKP’nin içinden çıkacak bir veya iki yeni partinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirip deviremeyeceği sorusuna cevap bulmaya çalışıyor.

Bizim kanaatimiz tıpkı Sayın Bahçeli gibi her düşüncede onlarca partinin olduğu ülkemizde yeni partiye ihtiyaç olmadığıdır.

Ortada kamuoyu desteğini arkasına alan, Türkiye’yi dirayetle yöneten, sıkıntılara rağmen her kulvarda başarılı icraatlar ortaya koyan, Milletin sevgisi ve takdirini kazanmış bir lider varken aksine beklenti içinde olmak huzursuzluk yaratmaktan öteye geçemez, geçemeyecektir.

Ülkeye hizmet heyecanını ve enerjisini yıllar geçtikçe kaybetmeyen, kazandığı tecrübeyle daha başarılı işler yapan, şimdiden tarihimizde özel bir yeri hak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin muasır medeniyet yürüyüşünün kesintiye uğraması veya yavaşlatılmasına izin vermeyecektir.

Ayrıca Sayın Erdoğan bu yolda yalnız değildir.

Kendisine, her arzusunu 15 Temmuzda olduğu gibi hayatları pahasına yerine getirmeye hazır sevenleri, dualarından eksik etmeyen Türk kocamışları ve Cumhur İttifakının kurucusu MHP Lideri Sayın Bahçeli sonuna kadar desteğe devam etmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.