DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Yeni Kayıtlar Geldi

26.03.2014
43
A+
A-

Orhan Karataş

Seçime günler kala, yeni ses ve görüntü kayıtlarının servis edileceği bekleniyordu. Bu beklenti hala devam etse de, bizzat parti kurmaylarının yaptığı açıklamalar AKP’nin gerçek yüzünü, nereden gelip nereye gittiğini, kime ve neye hizmet ettiğini, nasıl bir yalan, talan ve ihanet düzeni kurduğunu fazlasıyla belgelemiştir. Başka hiçbir belgeye, kayda ihtiyaç yoktur.

Kendilerini ele veriyorlar

Yeni kayıtların artık ayyuka çıkan bel altı görüntüler, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun kazayla ölmediğini ispatlayan doküman veya İmralı’daki bebek katiliyle bizzat yapılmış pazarlıklar olabileceği anlaşılıyor. Bunu internet sitelerinde dolaşan dedikodulardan veya artık neredeyse her gazetede yer alan değerlendirme ve haberlerden değil, bizzat AKP’li bakanların açıklamalarından ve başbakanın telaşından anlıyoruz. Kelimenin tam anlamıyla mezarlıktan geçerken ıslık çalma psikolojini yaşıyorlar. Bir taraftan güya meydan okuyorlar, diğer taraftan yasaklayarak, Twitter’i kapatarak, gözdağı vererek, çıkabilecek görüntüleri şimdiden çürütmeye çabalayarak kendilerini ele veriyorlar.

Kardeşi kardeşe düşman ettiler

Sormak gerekmez mi, eğer abdestinizden şüpheniz yoksa, eğer kendinizden eminseniz, bu neyin telaşı? Çıkacak görüntüyü ve kaydı götürürsünüz yargının önüne işin aslını araştırır ortaya koyar. Küçük bir teknik incelemeyle doğru mu, montaj mı olduğu belgelenir. Alırsınız bu belgeleri, göğsünüzü gere gere hakkınızda ne tür kumpaslar kurulduğunu anlatır, bundan da büyük puan kazanırsınız. Sonrasında da bunları yapanları bulur, adalete teslim edersiniz. Bu kadar basit, bu kadar kesindir. Niye korkuyorsunuz? Hakaret ederek, yasaklayarak, suçlayarak neyi değiştireceksiniz? Bugüne kadar hiçbir şeyi değiştiremediğiniz gibi, milleti ayrıştırıp gererek ülkeyi daha çok mahvettiniz. Neredeyse kardeşi kardeşe düşman edecek kadar ileri gittiniz ve bunda hiçbir sakınca görmüyorsunuz.

Savaş bile çıkarırlar

17 Aralık sonrası ortalığa saçılanların tamamının doğru olduğunu AKP’nin bütün bakanları, milletvekilleri, teşkilatları ve seçmeni de biliyor.

Onun için yargıya gidemediler. Onun için montaj iddialarını bir teknik kurula götüremediler. Onun için mal varlıklarını açıklayamadılar. Onun için her biri hükümet düşürecek vahametleri çevirip başka kılıfı uydurmaya uğraştılar. Kurdukları menfaat düzeninin devam etmesi gerçeklerin ortaya çıkarılmasına değil, üzerinin örtülmesine, yok sayılmasına ve biran önce başka bir gündem oluşturarak “cambaza bak” denilmesine bağlıdır. Bunun için yapamayacakları, feda edemeyecekleri hiçbir şey yoktur. Bu değerlendirme de bize ait değildir. AKP’nin içinde yer almış, yıllarca bakanlık yapmış olanlar söylüyorlar. Abdüllatif Şener’in, “iktidarda kalabilmek için savaş bile çıkarırlar” sözünün ne kadar haklı olduğunu hayretle görüyoruz. Birden bire Suriye ile savaşın eşiğine geldik. Aklı başında herkes çok iyi biliyor ki, yeniden gerginliğin artmasının altında, AKP’nin gündem değiştirme ve algıyı değiştirme operasyonları vardır.

Nankörlük

Bu gerçekleri ortaya koyunca, yanaşma, besleme ve akıl fukaraları yeni bir argüman geliştirdiler. Bunları söyleyenler, AKP’ye karşı çıkanlar nankörlük ediyormuş. Bir defa daha, “pes artık” demekten kendimizi alamıyoruz. Ortada bir nankörlük olduğu doğrudur. Bu kadar yalana, talana ve ihanete rağmen hala hiçbir şey olmamış gibi hareket ederek, bu rezilliğe sebep olanların arkasında durmak gerçekten nankörlüktür. Bu millete nankörlüktür, bu devlete nankörlüktür, şehitlere nankörlüktür, bayrağa, şanlı tarihimize nankörlüktür. Kurulan düzenden aldığınız menfaatin kesilecek olması sizin için nankörlük gibi gelebilir, ama asıl nankörlük Türkiye Cumhuriyeti’ni tarihinde hiç olmamış kadar rezil eden bir iktidarın varlığını devam ettirmesine onay vermektir. Asıl nankörlük ortalığa saçılan hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet belgelerine rağmen hala bu düzeni savunmaktır. Büyük nankörlük İmralı canisiyle kurulan ortaklığı hazmetmek, bu bebek katilinin ülkenin gündemini belirlemesine sessiz kalmak ve vatanın göz göre göre bölünmesine itiraz etmemektir.

Ülkenin geleceğini kararttılar

Efendim, bunca iş yapılmış, bunca başarı sağlanmış, Türkiye havalanmış, uçmuş. Bunlar masaldır. Daha önce de yazdık ve anlattık. Dünyanın içinden geçtiği böyle bir dönemde, arka arkaya 3 defa iktidar milli, dürüst, namuslu, ahlaklı bir yönetime verilseydi, Türkiye bugün dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline gelirdi. Ne işsizlik kalırdı, ne yoksulluk. Yapılanlar AKP’ye rağmen yapılabilenlerdir. Hırsızlıktan, yolsuzluktan, rüşvetten arta kalanlardır. Karşılığı da ülkenin gırtlağına kadar borca batması, elde avuçta ne varsa tamamının satılması ve insanların geleceğinin ipotek altına alınmasıdır. Büyük bir fırsat heder edilmekle kalmamış, ülkenin geleceği karartılmıştır.

Kimi kandırıyorsunuz?

Bir ülkenin kalkınıp kalkınmadığını, ekonominin sokaktaki insanı nasıl etkilediğini ortaya koyan iki tane temel gösterge vardır. Bunun birincisi kalkınma hızıdır, ikincisi de işsizlik oranlarıdır. Eğer yatırım ve üretim söylendiği gibi olsaydı Türkiye’nin son 11 yıldaki kalkınma hızı yüzde 10’lardan aşağı düşmezdi. Oysa AKP döneminin ortalaması, Cumhuriyet tarihi ortalamasının, hatta kendinden önceki koalisyon hükümetinin değerlerinden daha kötüdür. Kalkınma hızınız yüzde 4’lerde kalacak, ama gelişmiş, uçmuş olacaksınız. Zerre kadar aklı olan herkes buna kahkahalarla güler. Aynı şey işsizlik için de geçerlidir. AKP döneminin ortalamaları genel ortalamanın çok üzerindedir. İşi olmayanın, ekonomisi olur mu? Türkiye AKP öncesinde de ekonomik gelişmişlik sıralamasında 17. basamaktaydı, bugünde aynıdır. Tek bir basamak bile tırmanamamıştır. Kimi kandırıyorsunuz? Eğer nankörlük varsa, işte burada vardır. Bu milletin güvenin boşa çıkarılması, bu büyük fırsatın kaçırılması, 11 yılın ziyan edilmesi nankörlüktür.

Hala bu soygun, vurgun, hırsızlık, ihanet düzenine onay vermek, artık nankörlükle de izah edilemeyecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.