Yeni CHP-HDP ve MHP Genel Başkan Adayı Birlikteliği…

26.04.2016
A+
A-

“Egemen olma durumu. Bir ülke ve ulusun, onun tüzelkişiliği olan devletin yasama, yürütme yargılama vb. yetkilerin tümüne yani hakimiyet ve hükümranlık alanına egemenlik deniyor.

Ulusal egemenlik ya da milli hakimiyet, devletin gücü olan egemenliğin doğrudan doğruya ulusa ait olmasıdır. Milli egemenlik, ulus egemenliği ya da hakimiyetimilliye olarak da adlandırılır.
Ulusal egemenliğin var olduğu devletlerde, kurucu ve yönetici güç bazı kişilerde ya da belli gruplarda değil halktadır. Ulusal egemenliğin en önemli göstergelerinden biri meclis ve onu oluşturan demokratik seçimlerdir. Uluslar bu sayede kendi egemenliklerini oluşturabilirler.”

resepsiyon-cumhuriyet

Yukarıda egemenlik, ulusal egemenlik konusunda sözlüklerin yazdıklarından bir derleme yaptım. Yani demek oluyor ki ulusal egemenlik kavramı, tam bağımsızlıkla ilişkilendirilecek çok önemli bir kavram. Zaten Atatürk ve onunla yürüyen, çarpışan arkadaşları bu kavram için mücadele etmediler mi? Bu coğrafyada yaşamış olan ve yaşayan Türk Milletinin egemen olmasını savundukları için, Türk’ü yok sayan padişahlığa, bizi esaret altına almak isteyen 7 düvele, parçalamak, yok etmek isteyen emperyalist devletlere ve Yunan palikaryasına karşı yine milletin azmi ve kararıyla cevap verip, Atatürk ve arkadaşları Türk Milliyetçiliği fikri gereği Türk’ü tanıyan Türkiye Cumhuriyetini ilan etmişlerdir.

Şimdi ise bir kargaşa, bir kaos. Alınan bir kararla Şehitlerimizden dolayı kutlanmayan bir 23 Nisan resepsiyonu ve buna karşılık CHP ve Cumhuriyet gazetesinin tertip ettiği altarnatif 23 Nisan resepsiyonu. Eee ne var bunda diyebilirsiniz.

Biz bu tarihte yanılmıyorsam Türk Milletinin egemenliğini kutluyoruz. Davranışları, söylemleri ve içinden çıktıklarını söyledikleri PKK’nın politik borazanlığını yapan, yani Güneydoğu’da birçok yer için ‘burası Kürdistan’ deme cüretini gösteren, Bağımsız Kürdistan hayalleriyle yaşayan, Türk Milletini, Devletinin birliğine, beraberliğine, Milli Devlet, Üniter Yapı ilkelerine karşı olan bir partiyle yani HDP’yle el ele tutuşan Yeni CHP ne yapmak istiyor? İşin ilginci organizasyonu düzenleyen Cumhuriyet ve bir iki medya kuruluşu dışında haber sanki yok edilmiş, üstü örtülmüş. İşte Türk basının hali bu! Çünkü işin başrolünde Yeni CHP, Türkiye karşıtları ve de özlemle bekledikleri MHP’den de genel başkan adayı Sinan Oğan var. O zaman basında bu haber, ne kadar az yer alırsa o kadar iyi olur mantığıyla hareket ediyorlar.

Bazen insanlar bir arada olmak istemedikleri kişilerle mecburi bir arada olabilirler. Orada tkalaşmak gibi işlerde de zaruretten bulunmuş olabilirler. Ancak hiçbir Türk Milliyetçisi, Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensubu kimlerin katılacağını bildiği bir yere katılmaz. Türkiye Sevdalılarıyla, Türkiye’den nefret eden Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarıyla bir araya gelmez.

Yeni CHP açısından bu birlikteliği anlayabiliyoruz. Bebek katilinin ev hapsi konusunda HDP’yle aynı fikirde olan, birçok konuda TBMM’de HDP’nin sözcülüğünü yapan, AKP’nin de kabul ettiği içinde, “Kimlik tanımı, kavramına ilişkin eşit mekanizmaların geliştirilmesi/Demokratik cumhuriyet, ortak vatan, milletin demokratik ölçülerle tanımlanması” diye maddeler bulunan Dolmabahçe Mutabakatını güzel, iyi, doğru bulan bir Yeni CHP’yle karşı karşıyayız. Bu kafaya alışığız da, HDP barajı geçer diye sevinç nutukları çeken Oğan beyefendiye bu resepsiyon adı altında düzenlenen Türk düşmanları maskeli balosuna katılmasını hiç yakıştıramadım. İktidar olmak, seçimi kazanmak hakkında konuşmak bunlar gelip geçici konulardır. Ancak bir Milliyetçi Ülkücü için temel teşkil eden konularda bunları söylemek benim, Ülkücüler adına asli görevimdir.

O zaman Yeni CHP ve HDP ilişkisine, dizayn edilmek istenen MHP’yle pardon Yeni MHP’yle varılmak istenen nokta neresidir?

Bir arada kadeh kaldıran baylar, “Demokratik cumhuriyet, ortak vatan, milletin demokratik ölçülerle tanımlanması” bu madde ile anlatılmak istenen ne? Merak ediyorum, mesela, demokratik cumhuriyet, ortak vatan ne demek Allah aşkına cevap verin.

Unutmayın ki bu ihanet birlikteliğini Şehitlerimizde izledi. İyi şeyler yaptığını sanan Yeni CHP. Bu kavramı reddeden ve hala Atatürk’ün partisiyiz diyen üyelerini, bunun için size oy verenleri, şehit yakınlarını, bu haberi duyan her Türk Devleti, Türk Milleti diyenleri üzdün hatta yıktın.

candundar-sinanogan

Hele bırakın genel başkan adaylığına soyunmayı, bir düz Milliyetçi Ülkücü Hareketçinin bu davete katılması her Milliyetçi Ülkücüyü derinden yaralamıştır. Partiden ihraç edilenler, bu davranışta bulunanlar mahkeme kararıyla gelseler ne olur, gönül kapılarından içeri giremedikten sonra.
Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.