DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

YEDİ DÜVELE KARŞI MHP

28.04.2015
69
A+
A-

Dünya siyaset tarihinde Ahmet Davutoğlu’nun durumuna düşmüş başka bir parti başkanı, başka bir başbakan var mıdır? Seçim meydanlarında kendini imha etmek için oy istiyor. Başkanlık sistemini parti programına yazıp, meydanlarda da bunu savunmanın başka hiçbir anlamı ve izahı yoktur. Açık ve net şekilde, “Ey millet, siz bana oy verin, iktidar yapın, ben kendimi imha edip Recep Tayyip Erdoğan’ın sultanlık düzenini kuracağım. Oyu bana vereceksiniz, ama ben kendimi yok edip, yetkiyi başkasına vereceğim. Ülkeyi yetkisi, süresi ve sınırları nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayan başkanlık hevesine teslim edeceğim” diyor.

 
AKP’nin toplama bir menfaat ortaklığı olduğunu biliyorduk da, menfaat düzenini sürdürebilmek için, bu kadar zor ve hatta acınacak durumlara düşürebileceklerini aklımıza getirmiyorduk. Bir defa daha anladık ki, söz konusu olan AKP ise, savrulmanın, yalanın, yanıltmanın hiçbir sınırı yoktur. Bu tespiti yaptıktan sonra, sözü Avrupa Türk Konfederasyonu Tarafından Düzenlenen “Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni’nde konuşan, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye bırakalım:

MİLLETSİZ GELECEK PLANLIYORLAR

Avrupa Türklüğüne döviz gözüyle bakan, istismar aracı gören AKP’nin maskesi düşmüş, emelleri yüzeye çıkmıştır. AKP hükümeti; art niyetin, dedikodu ve yalanın, atıl ve hareketsizliğin, istismar ve inkarın siyasi varoşu, siyasetteki izdüşümüdür. Sizler Müslüman Türk olmakla övünüyorsunuz. Maalesef sizlere devamlı Türkiyelilik telkin ve tavsiyesi de yapıldığı bir hakikattir. Bırakınız Avrupa ülkelerini, Türkiye’yi yöneten köksüz ve kimliksizler bile Türk’üm demenizden rahatsızdır. Milletsiz gelecek planlıyorlar. 36 parçaya ayrılmış, 36’ya bölünmüş etnik yığın ve bölünmüşlük hedefliyorlar. İmralı’da yatıp Kandil’de uyanıyorlar. Küresel komploya yataklık ediyorlar, piyonlukla övünüyorlar. Türkiye düşmanlarıyla bir olup tarihe, ecdadımıza ve milli mirasa hakaret ediyorlar.

ÇALINAN SİZİN EMEĞİNİZDİR

Oslo’da PKK’yla buluşmayı biliyorlar da, Berlin’de, Frankfurt’ta, Duesseldorf’ta, Viyana’da, Roma’da, Paris’te, Londra’da, Brüksel’de, Amsterderdam’da sizlerin yaşadığı sorunları hiç ama hiç görmüyorlar.Sayıları 2 milyona ulaşan sığınmacılara 5,5 milyar dolar harcamakla övünüyorlar, ama konu siz olunca üç maymunu oynuyorlar. Sizler bu kadar zorluğa katlanırken, Ankara’da bin yüz elli odalı kaçak ve karanlık sarayı bir trilyon 370 milyar liraya yaptıranları da ibretle izliyorsunuz. Sizin sırtınızdan uçaklar alıyorlar, gemi filoları yüzdürüyorlar, lüks içinde yaşıyorlar, saltanat sürüyorlar. Çalınan sizin emeğinizdir. Çarpılan sizin ümitlerinizdir. Kırılan sizin hayallerinizdir. Soyulan sizin servetinizdir. Hortumlanan sizin alın terinizdir. Gasp edilen sizin ülkeniz, tüketilen sizin yurdunuzdur.

 
BİZDEN KORKUNÇ İVAN ÇIKMADI

Tarihimizin hiçbir döneminde bizden Hitler ya da Korkunç İvan çıkmamıştır. Türk milleti hiçbir dönemde soykırım yapmamıştır. Tarihi hakikatleri siyasi istismar ve hesaplaşma vesilesi yapanlar kazanamayacak, gerçekleri örtemeyecektir. Hukuk katliamı yapanlar, insanlık faciasına kapı aralayanlar, mazileri şiddet, dehşet ve kitlesel öldürmeyle dolu olanlar önce kendilerini gözden geçirmeli, önce soykırımcı olarak kendilerini tanımalıdırlar. En azından ahlaki ve vicdani olarak tutarlılık bunu gerektirmektedir.

ANZAKLAR ÇANAKKALE’DE NE GEZİYORDU?

Madem işgalciler övülecekti, madem Çanakkale’ye gelenler yere göğe sığdırılamayacaktı, sorarım sizlere, ecdadımızın şehit düşmesine ne gerek vardı?
Anzaklar ne geziyordu Çanakkale sırtlarında? Birleşik Krallık ve diğer muhasım güçler ne arıyordu topraklarımızda? Bugün Şafak Ayini yapanlar, ihtimamla ağırlananlar dün kurşun sıkıyor, bomba atıyordu. Bugün insan hakları diyenler, barış havarisi kesilenler dün boğazımızı sıkıyor, bizi mezara sokmak için olmadık yöntemlerle saldırıyorlardı. Sayın Erdoğan bunları hiç düşündün mü? Senin Mehmetçik katillerine özel bir sevgin ve sempatin olabilir. Hatta onların önünde tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi saygıyla da eğilebilirsin. Ama bilesin ki, şanlı ecdadımızı mahcup etmemek, gelecek de benzer dramlara şahit olmamak için milli hafızamıza yer etmiş felaket ve acıları asla unutmayacağız. Ermeni çetelerinden özür dileyenlere karnımız toktur.

BAŞKANLIK FEDERASYON DEMEKTİR

Anayasa’ya göre Cumhurbaşkanı tarafsızdır. Görevine başlarken bunun için şerefi ve namusu üzerine yemin etmiştir. Şeref ve namus kavramları, bundan nasibini alanlar için elbette ve mecburen bağlayıcıdır. Erdoğan açıktan taraftır ve bunu da gizlemeye gerek duymamaktadır. İmralı canisi ile başlattığı ihanet sürecinin yanındadır. Türkiye’yi soyanların safındadır. Recep Tayyip Erdoğan, aslında Türk tipi değil “Tayyip tipi” başkanlık hayalleri kurmaktadır. Başkanlık, federasyon demektir. İstedikleri ve amaçladıkları; bölünmenin, hırsızlık ve soygunun, hukuksuzluk ve zorbalığın önünün açıldığı, bu konuda Erdoğan’ın sınırsız yetkili olduğu karanlık bir Türkiye’dir.

KIYAMET ALAMETİ
Davutoğlu’nun Başbakanlık makamının aleyhine çalışması, Erdoğan’ın maşası gibi hareket etmesi, dünyada eşine benzerine az rastlanır bir kayıptır. Başbakan meydanlarda milletimize ne diyecektir? “Ben Başbakanım, ama bana oy vermeyin, oturduğum makamı yıkmak için destek verin mi”diyecektir? Ne diyeceksin Sayın Davutoğlu, Türk milletine neyi anlatacaksın, bunu izzet-i nefsine nasıl yedireceksin? Davutoğlu bize milliyetçilik öğretecekmiş. Kıyamet alameti bu olsa gerektir. Başbakan’ın milliyetçilik cahili, fukarası ve hasmı olduğunu bilmeyen kalmamıştır. Sayın Davutoğlu, tereciye tere satma; sen önce git etrafına milliyet nedir onu öğret, adamlık nasıl olur onu göster, eğer biliyorsan ahlakın, şeref ve namuslu olmanın faziletlerini anlat. Parlamenter sistemden güç ve meşruiyet alan Başbakan, başkanlık sistemini bizzat kaleme aldığını söyleyerek makamını inkar etmiş, zavallı duruma düşmüştür.
ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKALIM

AKP’ye oy veren kardeşlerim, gelin ülkemize sahip çıkalım. AKP’ye oy veren vatandaşlarım, gelin haksızlıklara karşı helalin ve hidayetin yanında toplanalım. Gelin bu defa zalime karşı bizimle yürün. Gelin bu defa haine karşı bizimle yürüyün. Gelin bu defa yedi düvele karşı MHP’yi destekleyin. Gelin bu sefer hazımsızlara, tarihi çarpıtan odaklara, geçmişimizi yargılayan mihraklara karşı MHP’ye oy ve destek verin. Huzur için tek çare MHP’dir. İstikrar için tek çare MHP’dir. Toplumsal ve ekonomik onarım için tek umut MHP’dir. Güvenli bir gelecek için tek çıkış MHP’nin herkesi kucaklayan, herkesi sahiplenen, her insanımızı vazgeçilmez bir değer gibi gören milli iktidarıdır.
ORHAN KARATAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.