Yazık oldu Binali Yıldırım’a…”

Yazık oldu Binali Yıldırım’a…”
24.06.2019
A+
A-

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 806 bin oy farkla seçimi kazandı. Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Binali Yıldırım için “Keşke tuzu kuru partililerinin gazına gelip “çaldılar” demeseydi. Keşke yeniden ringe çıkıp böyle bir sonuçla karşılaşmasaydı. Yazık oldu Binali Yıldırım’a…” ifadesini kullandı.

Deniz Zeyrek: Binali Yıldırım bu sonu hak etmedi© T24Deniz Zeyrek: Binali Yıldırım bu sonu hak etmedi
Zeyrek, Yıldırım’ın İmamoğlu’nu tebrik etmesini şık bir hareket olarak değerlendirdi.

Zeyrek’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İstanbul seçimlerinin sonuçları dün saat 19:30 gibi netleşmişti. Anadolu Ajansı veri girmeye başladığında sandıkların tamamına yakını açıklanmış, iki aday arasında fark 9 puana çıkmıştı. 31 Mart gecesi 23:21’de çıkıp seçimi kazandığını açıklayan Binali Yıldırım, bu kez 19:20’de kürsüye gelerek İmamoğlu’nu tebrik etti. Böylece AK Parti’den gelebilecek her türlü olumsuz çıkışın önünü kesti. Şık bir hareketti.

Eminim, bu sonuca en çok Yıldırım üzüldü. Hırs yaparak ilk sonucu kabullenmeyen, toplumu kutuplaştırıp geren, hukuksuz bir kararla seçimi iptal eden/ettirenler, Yıldırım’ı olup bitene öfkelenmiş seçmenlerin önüne sürdü. Kampanya boyunca “sadece İstanbul seçimi değil” diyenler, şimdi “altı üstü bir ilde yapılan belediye seçimi” deyip kenara çekilecekler.

İstanbul halkının Türkiye’ye verdiği mesajı duymazdan gelecekler.

Yıldırım’ın yaşadığı yanına kâr kalacak.

Keşke tuzu kuru partililerinin gazına gelip “çaldılar” demeseydi.

Keşke yeniden ringe çıkıp böyle bir sonuçla karşılaşmasaydı.

Yazık oldu Binali Yıldırım’a…”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.