Yaşar Okuyan’ı artık ne Yalova ne de ülke siyaseti kaldırabilir.

14.02.2018
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Yaşar Okuyan kendisi gibi basit bir basın organında Genel Başkanımız hakkında haddi olmayan bir takım demeçlerde bulunmuştur. Buradan Yaşar Okuyan’a sesleniyorum. Kendini Milliyetçi Hareket’in geçmişteki bir bireyi olarak tanıtıyorsun, Senin bu hareketin şanlı tarihinde yerin yoktur olmadı da. Kendisi hasbel kader hareketimizde bulunmuş, daha sonra da, kişiliğinin gereği olarak birçok siyasi zeminde ip atlamıştır. Ayrıca kendisi asla Genel Başkanımız ile boy ölçüşmeye kalkmasın. Adını ağzına alırken de, başta Doğu Perinçek olmak üzere, o yolun yolcularıyla geçirmiş olduğu zamanlar için tövbe etmesi gerekir.

Genel Başkanımızın ‘Afrine giderim’ söylemini kendisine yedirememiş ki, bunun üzerinden siyaset yapmaya kalkıyor. Genel Başkanımız Afrine de gider kandile de gider. Bundan kimsenin şüphesi yok. Senin bunu sorgulamaya siyasi kapasiten ve kişiliğin yetmez. Yaşar Okuyan, tipik bir çaptan düşen siyasetçi görünümündedir, son zamanlardaki beyanatları bunun en açık göstergesidir.

Yaşar Okuyan önce sen kendine bir kapı bul,o kadar çok kapıdan kovuldun ki artık yer bulamaz hale geldin. Sen ve senin zihniyetindeki zatlar,şunu iyi bilsin ki Afrin’deki her Mehmetçik birer Devlet Bahçeli’dir, Bozkurt balaları gibi yiğitlerimizdir.

Siz hiç zafer işareti yapan bir Mehmetçik gördünüz mü. Ama hepsinin ellerinde bozkurt, dillerinde Türkiye’m. Siz bu değerlerden anlamazsınız, sizin lügatiniz bölücülük üzerine ondan gayrısına aklınız ermez.
Okuyan’ın Ülkücü hareketin yegane siyasi merkezi olan MHP ve Genel Başkanımıza düşmanlığı tavan yapmış durumdadır. Kendisinin açıklamaları “Devlet Bahçeli Afrin’e gelirse, ben de YPG saflarına geçer mücadele ederim” anlamında yorumlanmalıdır.

Katıldığı tv programında Genel Başkanımızın takılıp düşmesine atıfta bulunacak kadar seviyesizleşen hatta o programdaki partnerinin bile anlam veremeyip, ‘ne alaka’ diyerek bozduğu Yaşar Okuyan’ın akli dengesi bozulmuştur. Bütün bu hezeyanları ve bel altı vuruşları bu yüzdendir. Unutmasın ki Devleti bugün bu kadar cesur hale getiren Devlet Bey’in bizzat kendisidir. Senin Genel Başkanımıza laf söyleyebilmen için evvela zihniyetini temizlemen gerekmektedir. Seni kaale almak bile abesle iştigaldir. Ama sen ve senin gibilere meydanı bırakmayız. Yüce Türk milleti olarak senin; bu milletin bütünlüğünü bozacak, milli bekamıza saldırır nitelikteki mide bulandırıcı açıklamalarını kınıyoruz.

Yaşar Okuyan’ı artık ne Yalova ne de ülke siyaseti kaldırabilir. O kadar ki siyasi çöplüğün en altında yer almaktadır.Genel Başkanımıza laf yetiştirip bu konuyla ilgili seviyesizce saldıracağınıza ağzınızı kapayıp yerinizde oturmanız sizin için çok daha hayırlı olacaktır. . Yapman gereken tek şey; Türk milletinin geçmiş dönemlerde sana verdiği şansı suistimal etmenin, ve bu millete layıkıyla hizmet etmemenin muhasebesini yapmak olmalıdır.

Sizin yapacağın tek şey gidip bulmaca çözmek onun aksinde ne bir faydan ne de bir kabul edilebilirliğin vardır.

Hasan TOPÇULAR.
MHP yalova İl Başkanı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.