Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Yapılacak çok şey var

24.05.2017
A+
A-

Türkiye referandum sonrasında doğal olarak iç meselelerine yoğunlaştı. Yeni sistemin gereği olan düzenlemeler öne çıktı. Ancak, bu durum FETÖ ihanetinin bütün unsurlarıyla birlikte ve ivedilikle ortaya çıkarılması; PKK ihanetinin yok edilmesi; PYD ve YPG kalleşliğine set çekilmesi; ABD ve Rusya’nın arkadan dolanma çabalarının engellenmesi ve ekonominin yakıcı hale gelen gidişatının durdurulması gerçeğini değiştirmiyor. Yapılacak çok şey var. Bütün bunları hatırlatan hükümete yol gösteren ve çağrıda bulunan lider yine sayın Devlet Bahçeli oldu. Bütün bunların ayrıntılarını oluşturan grup konuşmasının ayrıntıları haber sayfalarımızda mevcuttur. Bazı bölümlerini bu hafta da tekrar hatırlatmayı görev sayıyorum:

 

ÇAYCIYI BIRAKIN ÇIYANA BAKIN

Medyada fotoğrafları gösterilen FETÖ’cülere 15 Temmuz kalkışmasının lider kadrosu yorumu getirmek bir bakıma asıl ve arkada kalmış zirve isimleri perdelemek demektir. FETÖ’nün ileri gelenlerini, fikir babalarını, eylem ortaklarını, siyasetten iş alemine, bürokrasiden sivil toplum kuruluşlarına kadar alan ve yer tutmuş lider kadrosunu ikinci plana düşürmek, suyu bulandırmadan korumaya almak en adi ve alçak suçtur. Deniliyor ki, Yurtta Sulh Konseyi üyeleri yargılanıyormuş. FETÖ’nün mezkur ihanet konseyiyle ilgili aklımızın yatmadığı, havsalamızın almadığı iddia ve ifadelerin netliğe kavuşma ihtiyacı vardır. Şu işe bakınız ki, ortada siyasetçi yoktur. 15 Temmuz melaneti gerçeklemiş olsaydı bakan, başbakan veya cumhurbaşkanı olması mümkün ve muhtemel hiç kimseden bahis de açılmamaktadır. Adeta yer yarılmış FETÖ’nün siyasi ayağı içine girmiştir. Hükümete diyorum ki, çaycıyı çorbacıyı bırakın; yılana çıyana bakın. Zahire değil zehre odaklanın. Suçlu-suçsuz tasnifi tam ve eksiksiz yapılmazsa, kim mağdur, kim mahkum ayrımı adalet ölçülerinde gerçekleşmezse, üstelik FETÖ çuvalına önüne gelen atılırsa, bilinsin ki, ihanet alttan alta beslenecek, büyüyecek, ilk fırsatta harekete geçmek üzere bilenecektir. Vatan kavrulmuş, millet kavrulmuş, devlet kavrulmuş; ama kavurmacılar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa ortada kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun var demektir. FETÖ’nün içinde kim varsa, yakasından tutmak, yediğini içtiğini burnundan fitil fitil getirmek Türk devletinin şeref ve tarihi görevidir. Haine merhamet, mazluma ihanettir.

 

ŞİDDET GÖRMEK İSTEYEN IRAK’A BAKSIN

ABD yönetiminin PKK/YPG’yi silahlandırma kararı alması sürpriz değildir. Suriye krizi başladığı günden beri bu terör örgütünü silahlandıran da, Suriye’nin kuzeyinde Türkmen ve Arap nüfusunu yerlerinden zorla çıkaran PKK/PYD’ye göz yuman da Vashington yönetimidir. Bu konuda Moskova da suç ortağıdır. Diğer yandan Suriye’de PKK/PYD’nin sözde kanton ilanlarının ABD’nin onay sürecinden geçmediğini düşünmek için saf olmak yeterlidir. ABD Dışişleri Bakanı’nın Türk şiddetinden bahsetmesi, bunun basit şekilde kabul edilmeyeceğini ileri sürmesi diplomatik nezaket ve teamülleri hiçe sayan yanlı, maksatlı ve çürük bir iddiadır. Şiddet görmek isteyen bu bakan kafasını çevirip Irak’a bakarsa, gözlerini dikip ülkesinin geçmişini okursa bizzat kendisi oluk oluk akan masum kanları, kaba güç furyasını net olarak görecektir. Bizim geçmişimizde vahşi batı değil, herkesi kucaklayan şefkat, adalet ve merhamet vardır. Bizim geçmişimizde posta arabasının önünü kesenler, tren soyguncuları, at hırsızları, altına hücum adı altında yağmaya girişen, milyonlarca Kızılderili’nin kanına giren acımasızlık değil, kısaca asalet, ahlak, soylu millet ruhu vardır. Ve insanlık vicdanı buna şahittir. Türkiye’nin ABD’ye vermiş olduğu sözlü ve yazlı nota haklıdır, hukukidir, doğrudur, azı vardır, ama çoğu asla yoktur.

 

HERKES SAFINI İYİ SEÇMELİ

PKK terör örgütüne karşı ülkemizin verdiği mücadeleye destek verdiklerini söyleyenlerin bu örgütün Suriye’de sırtını sıvazlamaları trajik ve dramatik bir mizahtır. Şu işe bakınız ki Türkiye’nin müttefiki olduğunu söyleyen ve iki ülke arasındaki ilişkileri kimsenin yenemeyeceğini iddia eden ABD Başkanı, kendileri nazarında da PKK ile bağlantısı olduğunu bildikleri terör gruplarıyla kol kola, koyun koyunadır. Nitekim ABD Başkanının, PKK ile mücadelede Türkiye’nin yanında olduklarını söylediği sözlerinin üzerinden çok geçmeden IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi, Ayn El Arap’ta PKK’lı teröristlerle yan yana görüntülenmiştir. Türkiye’nin kırmızı listede aradığı bir terörist, ABD Başkanının Özel Temsilcisinin yanından çıkıyorsa ABD bize daha ne anlatacaktır? ABD yönetimi güven vermekten uzak, müttefiklik ilişkisine soğuktur. Herkes safını iyi seçmeli, tercihini ona göre yapmalıdır. Türkiye gündelik ve geçici hesaplar uğruna kurban edilemeyecek kadar önemli ve büyük bir ülkedir. Biz dost ve müttefik kaybetmek istemeyiz.Ancak ABD tam aksi yönde ısrar ve inat ederse de başı göl ayağı pınar olsun der, önümüze, işimize ve geleceğimize tek yürek halinde bakarız.

 

COŞKU, ŞEVK VE HEYECAN

Allah’a şükür, davasını bayrak yapmış arkadaşlarım, gönüldaşlarım, ülküdaşlarım, bizlere umut bağlamış milyonlar Üç Hilalin başarı ve bir adım ileriye gitmesi hususunda emsalsiz fedakarlıklar göstermektedir. Hafta sonu 41 ilimizde aynı anda, aynı coşkuyla, aynı şevk ve heyecanla gerçekleştirilen il kongrelerimiz bunun bariz ve çarpıcı ispatıdır. Eridiğimizi söylüyorlardı. Güçten takatten düştüğümüzü anlatıyorlardı. Kayıplarımız olduğunu, zaaf içinde bulunduğumuzu iddia ediyorlardı. Bir günde 41 il kongresi mi olur, nereden çıktı bu, niye şimdi, ne gereği vardı, diye etrafına afra tafrayla soranları duyuyorduk. Oldu mu? Oldu. Başardık mı? Başardık. Bir günde yaptığımız 41 il kongremizle önemli bir sınır geçilmiş kavga ve karışıklık bekleyen, iç kargaşa ve çözülme uman gafiller yine çuvallamış, baltayı bir kez daha taşa vurmuşlardır. Bunlara söyleyecek sözümüz bitmiştir. Sözü zaten Milliyetçi-Ülkücü Hareket söylemiş, bunların ağız ve iftiralarına damgayı vurmuş, kilidi asmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.