DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Sağanak Yağışlı

YANDAŞ VE HAVUZ MEDYA SOYTARILIKLARI VİZYONA GİRDİ !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
24.04.2015
79
A+
A-

7 Haziran 2015 seçimleri yaklaştıkça yandaş ve havuz medyasında büyük bir kıvranış ve telaş gözleniyor.

“Muhalefete nasıl çamur atarız, muhalefete karşı nasıl çirkeflikler yaparız” arayışı içinde debeleniyorlar. Her zamanki halleri buydu ama bu sefer AKP’nin eriyişi karşısında buna daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Kahve ve çay dökülmüş kâğıtlarla bol bol senaryo yazdıkları ve yazacakları bir süreci yaşıyoruz. Seçimlere kadar neler yapacaklar neler… Çünkü bunlardan her şey beklenir.

Geçen günlerde de Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde her türlü iftira ve yalanlarla saldırdıkları MHP İstanbul milletvekili adayı Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’na yönelik tekrar bir saldırı kampanyası başlattılar.

Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’nun MHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında “Bozkurt” işaretini tam yapamamasından yola çıkarak yazdıkları yazıları, yaptıkları propagandaları görseniz sanırsınız bunlar yeryüzünün melekleri!

Yandaş ve havuz yazarları sanki “Bozkurt” işaretine çok sempatileri var, bağımsızlığın sembolü bozkurt işaretini benimsiyorlarmış gibi öyle bir edebiyat yapıyorlar, öyle nutuklar atıyorlar ki…

Oysa “Türkoğlu Türk’üm” diyen Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’nun “Bozkurt” işaretini tam olarak yapamaması üzerinden soytarılık yapanlar, kendisini “Bozkurtlar” olarak ifade eden Ülkücülere “Hayvan” diye hakaret eden Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünden çıkamayanlardan oluşan bir ekiptir.

Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu dün “Bozkurt” işaretini tam yapamamış olabilir ama bugün tekrarında yapabilir. Bu durum çok büyütülecek bir konu değildir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Azerbaycan’ın Azadlık meydanında Bozkurt işaretini ilk yaptığı güne ait fotoğrafa bakarsanız, ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Ama Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu rüşvetçi, hırsız, evinde para sıfırlayan, Allah’ın ayetleriyle dalga geçen, vatan haini biri olsa biz ne yapardık? “Bozkurt” işaretini tam yapamadı, bizleri tebessüm ettirdi ama Allah’a şükür bu özellikleri olmayan birisidir.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde din pazarlayan diğer adaylar oruç tutmazken, Ramazan ayının o sıcak günlerinde, o ilerleyen yaşına rağmen bir gün olsun oruç tutmayı aksatmamış Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’na saldıran kişiler malumdur. Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde tecrübesizlikten olsa gerek Türk siyasetine dair potlar kırmıştır ama bunlarla kıyaslanmayacak derecede adam gibi adamdır.

Yandaş ve havuz medyası hala da Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’nun İstiklal Marşı’nı yanlış okumasını dillerinden düşürmüyor. Oysa Recep Tayyip Erdoğan promter cihazına yansıyan yazılı metinden okurken bile İstiklal Marşı’nı yanlış okumuştu.

İstiklal Marşı’nı doğru-yanlış okumayı bir kenara bırakın, İstiklal Marşı’nın ruhuna karşı olanlar Kaçak Saray’dan ve Başbakanlık binasından maalesef Türkiye’yi yönetiyorlar.

Yandaş ve havuz medyasının derdi İstiklal Marşı’na sahip çıkmak değildir elbette…

Öyle olsa Recep Tayyip Erdoğan’ın hocası olarak bilinen, AKP gençliğinin taparcasına sevdiği ve konferanslara getirmek için birbiriyle yarıştığı ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a “Ben Akif yanlış bir şey söylediyse tenkid edemez miyim? Bu nasıl bir şey. Böyle anlayış mı olur, bu taassup. Yunanla öç için mi döğüştün, ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal diyorsun İstiklal Marşı’nda. Bunları hiç düşünmemişler. “80 Yıl sonra Yunan’ı hala Sakarya’da mı vehmediyorsun da ‘korkma’ diye başlatıyorsun. Niye korkacam lan, dünya benden korksun. Mehmet Akif serserinin teki…” diyen Kadir Mısırlıoğlu gibi bir adamı ekranlarına baş konuk yapar mıydı?

Bu iftira üretim fabrikası şimdi de Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’nun Mısır ziyareti üzerinden yeni üretimlere geçmiştir. Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’nun Mısır’da CIA ile görüştüğüne dair haberler yapmaktadırlar. Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’na bu iftirayı atanların BOP Eşbaşkanının yandaşları olması da ayrıca bir komedidir. Ortadoğu Bölgesi’ndeki tüm gelişmelerde emir eri gibi duruşlarıyla tüm talimatları CIA’dan alanlar Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’na bu şekilde saldırabiliyorlar.

Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu yazılı bir açıklama yaparak Mısır ziyareti hakkında ortaya atılan iddia ve iftiralar için şu açıklamayı yapmıştır.

“Bu toplantı çerçevesinde katılımcıların Mısır Cumhurbaşkanı ile biraraya geldiği doğrudur. Çünkü bu uluslararası kuruluşun mütevelli heyeti başkanı Mısır cumhurbaşkanlarıdır. Toplantıların açılışını da Mısır cumhurbaşkanları yapmaktadır. Bu toplantıyı da Mısır Cumhurbaşkanı açmıştır. Toplantıya Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Kolombiya, Arnavutluk, Litvanya eski cumhurbaşkanları, Hollanda eski Başbakanı, Belçika eski Meclis Başkanı, Arap Ligi eski Genel Sekreteri ve Suudi Arabistan prensi katılmıştır. Toplantı sırasında çekilen ve yukarıda zikrettiğim şahısların da yer aldığı aile fotoğrafında benim ön sırada yer almam protokol gereğidir. Bu durumun ikili görüşme olarak yansıtılması, toplantıda sanki sadece ben varmışım gibi haber yapılması ve buna siyasi manalar verilmeye çalışılması insafsızlıktır ve basın ahlakı ile bağdaşmaz. Ayrıca bahse konu toplantıda CIA yöneticileri ile bir araya geldiğim gibi bir yalana başvurmak insaf ve izan sınırlarını da zorlamanın ötesine geçmiştir. Aynı düzeye düşmeden birkaç konunun altını çizmek isterim. Böylesi önemli ve uluslararası prestije sahip bir kuruma üye olmak, güzide devlet adamlarıyla birlikte uluslararası bir toplantıya katkıda bulunmaktan dolayı şahsım ve ülkem adına önemli bir görev yaptığıma inanmaktayım. Böyle bir toplantıda yer alabilen bir vatandaşını alkışlamak ve cesaretlendirmek yerine iç siyasi tartışmaların kısırlığında boğmaya çalışmak ne yazık ki kimi medya organlarında kötü bir alışkanlık haline gelmiştir”

***

Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu hangi açıklamayı yaparsa yapsın bunlar iftiralarından vazgeçmeyeceklerdir.

Bunlar o kadar yüzsüz, o kadar pişkin adamlar ki, kendi savundukları adamlar Yahudi Cesaret Ödüllü, Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl’in anıt mezarında saygı duruşunda bulunan ve çelenk bırakan, İran’a karşı İsrail’in güvenliği için Malatya/Kürecik’e Füze Radarı yerleştiren, oğulları İsrail’le gemi ticareti yapan olmasına rağmen Cumhurbaşkanı seçimlerinde Ekmelettin Mehmet İhsanoğlu’na “Siyonizmin Adamı” muamelesini yapmışlardı.

AKP’nin denize atsan balık olacak yandaş ve havuz medyasına ne deseniz boştur. Erdem ve fazilet olarak ifade edilen hiçbir davranışı onlarda bulmanız mümkün değildir. O yüzden bu seçim döneminde de bunların her türlü iftiralarına hazır olun…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.