Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Yalçın Topçu Bu Bop’un Hangi Mahallesi ? Barzani Ve Öcalan Ne Çocuğu?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
04.07.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Bir gün Nasrettin Hoca’ya telaşla gelip ,”Bir softa suya düştü, biz de yüzme bilmiyoruz, nasıl çıkaralım?” diye sormuşlar.

Hoca gülümsemiş :

“Hiçbirinizde para kesesi yok mu? Boş da olsa zarar yok. Kıyıdan şöyle bir gösterin, o içinde para var sanıp kendi çıkar”

BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu yine AKP’nin destek propagandaya ihtiyaç duyduğu bir zamanda ortaya çıkınca aklıma direkt bu fıkra geldi. Elbette Yalçın Topçu’ya ne gösteriyorlar da AKP’ye destek için ortaya çıkıyor bilmiyoruz.

Yalçın Topçu biliyorsunuz AKP’nin muhatap olduğu 17-25 Aralık yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet operasyonu sonrası ” Bugün gelinen siyasi atmosferde milli irade ve demokratik usullerin rafa kaldırıldığı, herkesin bel altı vuruş yaptığı bir ilkesizlik ortamını büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü içinde takip ediyorum. Özellikle son zamanlarda vefanın, dostluğun devleti ebed, milleti esas alan anlayışın hiçe sayıldığı bir siyaset biçimini de tasvip etmiyorum. Bu sebeplerle Büyük Birlik Partisi yönetimi ile siyasi birlikteliğimin sona erdiğini beyan ediyor, Büyük Birlik Partisi üyeliğinden istifa ediyorum” diyerek partisinden istifa etmişti.

Yani işin özeti partisi BBP’ye “Niçin ayakkabı kutusundaki rüşvetlere, hırsızlıklara, yolsuzluklara, Allah’ın ayetleriyle dalga geçenlere, ‘Bu milletin a.koyacağız’ diyenlere, evde para sıfırlayanlara, işadamlarını kucağa oturtanlara, rüşveti ‘Zekat mı, öbür türlü mü” diye toplayanlara, ihaleye fesat karıştıranlara, Barzani’ye yol, PKK’ya dava arkadaşı olanlara, küresel projenin Türkiye şubesi olanlara niye destek vermiyorsunuz?” demek istemişti. BBP yetkilileri o süreçte birilerinin yaptığı gibi dualarla AKP’ye destek verseydi mesele yoktu.

Çünkü BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası yaptığı tüm konuşmalarında “Siz, hangi adaletten, hangi hak paylaşımından bahsediyorsunuz? Çocuk mu kandırıyorsunuz? Her şey ortada. Milleti soyuyorlar. Yolsuzluğa, hırsızlığa bulaşmış teröristle pazarlık eden hükümete boyun eğmeyeceğiz.” vurgusunu ön plana çıkarıyor, “Eğer bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet, işsizlik, gelir dağılımında adaletsizlik, paralel yapı varsa bunun sorumlusu mevcut iktidardır.” diyerek miting konuşmalarını sürdürüyordu.

Bu durumdan rahatsız olan AKP iktidarı, hemen BBP içindeki adamı Yalçın Topçu’yu joker olarak devreye soktu ve açıklama yaptırarak BBP’den istifa ettirdi. AKP eliyle her türlü rezillik yaşanırken, AKP’yi eleştirmesi gereken Yalçın Topçu utanmadan, sıkılmadan AKP yanında yer almıştır. Ona Reza Zarrablarla, Egemen Bağışlarla, Zafer Çağlayanlarla, Muammer Gülerlerle mutluluk dilemekten başka bir seçeneğimiz yok… Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ile dostluğunu da güçlendirirse sırtı yere gelmez !

BBP Genel Başkanı iken AKP Genel Başkan Yardımcısı gibi çalışan Yalçın Topçu zaten her daim jokerdi. Aynı jokerliği ayrıldıktan sonrada sürdürmektedir.

Referandumda verdiği destek, AKP’nin ihanet projesi olan PKK Açılımına verdiği destek ,17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda AKP’ye verdiği destek tarihe kara leke olarak geçmişken şimdide Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığına destek için piyasaya çıktı.

Ne kesesi gösteriyorlar da saklandığı köşesinden piyasaya çıkıyor çok merak ediyoruz !

Şimdi kapı kapı ‘Havuz Medyasını’ yandaş gazete ve televizyonları gezmeye başladı. Çünkü onun görevi böyle süreçlerde başlıyor.

Star gazetesine demeç vermiş ve orada diyor ki: “Recep Tayyip Erdoğan bir Anadolu çocuğudur. Ve ona her daim Anadolu çocukları sahip çıktı”

Ve şöyle devam ediyor: “Biz şu anda siyasi erkle aynı sokaklarda büyümedik. Ama aynı mahallenin çocuklarıyız. Aynı medeniyet kodlarından besleniyoruz. Birileri siyasi etik dışı, ahlak dışı yaka paça saldıracak da biz seyredecek miyiz. Olur mu bu? Seyretmeyeceğiz.”

Bunlar nasıl Anadolu çocuğudur ki, Barzani’ye, Öcalan’a sahip çıkıyor, onların Anadolu üzerindeki hain planlarına yol açıyor ?

Bunlar nasıl Anadolu çocuğudur ki, Barzani “Türkiye’den de toprak parçası alacağız” dediği halde onu Diyarbakır’da kafasını temizleyen pozlar vererek, yanından “Kürdistan’a selam olsun” diye mesajı veriyor?

Bunlar nasıl Anadolu çocuğudur ki, Güneydoğu’yu PKK’ya bırakıyor ve Güneydoğu’da yol kontrollerini PKK yapıyor? Daha geçen günlerde yine yolları keserek, gariban insanları oruçlu oruçlu saatlerce yollarda mahsur bırakmışlardır. Nerde bu AKP hükümeti?

Bunlar nasıl Anadolu çocuğudur ki, Barzani’ye, IŞİD’e her manada sahip çıkıp, feryat eden ve acıları arşa yükselen Türkmenlere dönüp bakmamaktadır?

Bu iktidar ABD ve İsrail’in küresel kodlarıyla doğup, beslenip, büyümüşken sen hangi mahalleden katıldın bunlara Yalçın Topçu?

ABD ve İsrail’in BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küresel mahallesi belli de, geçmişte milliyetçi-ülkücü iddiasında olan senin derdin nedir Yalçın Topçu?

AKP- PKK- İsrail- Barzani ittifakı “Kürdistan kurulsun, vakti geldi” derken mahalle çocuğu nutukları atarken senin yüzün hiç kızarmıyor mu?

Anadolu çocuğuymuş da ,aynı mahallenin çocuklarıymış da ! Yazıklar olsun sana…

“Milliyetçiliği ayaklar altına aldık”, “Türk milleti diye bir şey yok” diyen, Türklük düşmanlarıyla ittifak yaparak Türklüğe savaş açan, İslam ülkelerini kana boğan ve kaosa sürükleyen projelerde Eşbaşkanlık yapan adamı savunurken mazide taşıdığın sıfatlardan hiç mi utanmıyorsun Yalçın Topçu?

AKP tarafından Türklüğe, İslam’a savaş açılmışken,milli ve manevi değerler bu iktidar zamanı çökerken merak ediyorum AKP’ye bu desteği neyin karşılığında veriyorsun? Senin soyun, senin dinin nedir çok merak ediyorum Yalçın Topçu?

Mesele AKP ve Recep Tayyip Erdoğan olunca “Birileri siyasi etik dışı, ahlak dışı yaka paça saldıracak da biz seyredecek miyiz? Seyretmeyeceğiz” diyorsun da, Türk milletine yapılan saldırılar karşısında niye susuyor ve seyrediyorsun?

Türkiye’nin her yerinde PKK ve Kürdistan paçavraları dalgalanıyor, sınırlarımızda komşu devletler değil, AKP’nin besleyip büyüttüğü komşu teröristler cirit atıyor. Niye bunları seyrediyorsun?

Yoksa “Sözde Kürdistan kurulursa, Başbakan Erdoğan beni sözde Kürdistan’ın Ankara Konsolosu olarak atar” diye mi bekliyorsun? Yoksa tüm PKK’lıların “2015 Nevruz’unda serbest bırakılacak” dediği Öcalan’ın emir eri mi olacaksın Yalçın Topçu?

BBP gibi milli ve manevi değerlerine bağlı birçok insanı çatısı altında bulunduran BBP’de senin gibi birinin genel başkanlık yapması gerçekten büyük talihsizliktir.

Star gazetesine verdiği röportajdan sonrada boş durmamış Yeni Akit gazetesine de “Erdoğan yerlidir Ekmel projedir” başlıklı bir röportaj vermiş… Senin zekanı sevsinler Yalçın Topçu !

*”Şu anda Amerika’nın da Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu, yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir merkez, bir yıldız olabilir. Bunu başarmamız lazım.”

*”Türkiye’nin Ortadoğu’da bir görevi var. Biz Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz.”

*”Eşbaşkanlık görevini kabul ettik.” diyerek ABD-İsrail ortak yapımı olan BOP’da “Eşbaşkanlık” yapan Recep Tayyip Erdoğan yerli ama görevi sırasında BOP’u eleştiren, İsrail’in Müslümanlara yaptığı vahşetler karşısında dünya kamuoyunun dikkatini açıklama ve çalışmalarıyla çeken Ekmeleddin İhsanoğlu proje öyle mi?

PKK’nın hamisi Barzani’nin başını temizleyen, İsrail’in ileri karakolu olacak olan sözde Kürdistan’ın kurulması için canla başla çalışan adam yerli ise, sen nesin acaba Yalçın Topçu?

Onu yerli diye savunan Yalçın Topçu, yediğin, içtiğin bir şey dokunmuyor değil mi sana? Bu ifadeler Türkiye’de yaşayan ve akıl sağlığı yerinde olan birine ait olamaz.

AKP’nin adının karıştığı “Hırsızlıklara, yolsuzluklara, rüşvetlere, para sıfırlama işlerine, Allah’ın ayetleriyle dalga geçilmesine destek vermiyorsunuz” diye partisi BBP’den istifa etmiş adama bizde laf anlatıyoruz. Asıl akıllanmayan biziz. Böyleleri için zaman ve enerji harcıyoruz.

Böyle adamları birazda BBP içindeki samimiyetinden şüphe duymadığımız insanlar düşünsün…

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası ile ölümü üzerinde bu kadar şaibe ve iddialar varken, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra Yalçın Topçu’nun BBP Genel Başkanı olması ve AKP’nin siyasi yörüngesinden çıkmaması, BBP’den de “AKP’ye tam destek vermiyorsunuz” diye istifa etmesi şüphe içinde şüphe doğurmaktadır.

Sen gerçekten necisin Yalçın Topçu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.