Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Yalçın Topçu Bir Haçlı Cübbe’de Sana Yakışır

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
23.07.2014
A+
A-

YİLDİRAY ÇİÇEK

AKP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan bir taraftan seçim kampanyasını sürdürüyor diğer yandan da kendisine destek vermeyen yapılara karşı çeşitli operasyonlar deniyor. Hedefe koyduğu kişilere, kurumlara, partilere haber yolluyor, ayağına çağırıyor, tehdit ediyor, vaatlerde bulunuyor, aracılar kullanıyor. Bu yapılardan birisi de BBP ve Saadet Partisidir.

Saadet Partisi’ne bu durum etkili olmuş olacak ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Tarafsız” kalacağını duyurmuştur. Daha bir hafta önce AKP’yi kastederek “Emin olun bu tür insanlar dünyada en acınacak insanlardır. O gelirler, o servetler kendilerinin alın teri değil, sattıkları davanın bedelidir.” diye eleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın “Tarafsız olacağız” ifadesi bir nevi Recep Tayyip Erdoğan’a destek niteliğindedir. Mustafa Kamalak bugüne kadar söylediği her şeyle ters düşen bir karar almış ve merhum Necmettin Erbakan’ın AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın misyonuna karşı verdiği mücadeleyi askıya almıştır.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise aday Recep Tayyip Erdoğan’ın baskı, tehdit ve “Zavalılılar, karnı genişler, ilkesizler” şeklindeki hakaretlerine boyun eğmemiştir. AKP iktidarı , BBP içinde 2-3 kişiye açıklamalar yaptırarak kullanmaya çalışıyor. Onlarda trajı-komik açıklamalarla sadece kendilerini rezil ediyor.

Bu kullanılanlardan birisi de BBP eski Genel Başkanı ve sonradan BBP’den istifa eden Yalçın Topçu isimli komedi ustasıdır.

Bu komedi ustası ‘Havuz Medya’sından Star Gazetesi’ne ne açıklama yapmış biliyor musunuz?

Aynen başlık şu: “İhsanoğlu’nun Köşk’e çıkması Haçlı ittifakını memnun eder”

“Yalçın Topçu hayatında hiç mi gazete, kitap okumuyorsun, hiç mi haber sitelerini takip etmiyorsun, hiç mi sosyal medyadaki görüntü ve videoları izlemiyorsun, hiç mi Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri takip etmiyorsun, hiç mi AKP’nin politikalarını takip etmiyorsun?” diye soracağım ama BBP Genel Başkanı iken ara sırada AKP’nin gerçek yüzüne projektör tutan açıklamalar yapıyordu.

Bugün “İhsanoğlu’nun Köşk’e çıkması Haçlı ittifakını memnun eder” diyen Yalçın Topçu, bir zamanlar “Irak’ı istikrarsızlaştırıp yer altı zenginliklerini sömürenler emellerine ulaştılar. Irak’ta 1,5 milyon Müslümanın kanı aktı. Aynı senaryo, aynı dram Libya’da yaşanacak gibi. Endişe ediyoruz. Saldırıların bir an önce bitmesini istiyoruz.” diyor ve AKP iktidarının İncirlik Üssü’nü ABD uçaklarına ve batılı koalisyon güçlerine kullandırılmamasını “Bizim topraklarımızdan kalkan uçakların Müslüman kardeşlerimizin kanını akıtmasını kabullenmemiz mümkün değildir.” sözleriyle istiyordu.

Ama Yalçın Topçu ,şimdi ki menfaatleri için bunları unutmuştur. Ama biz yine de şunları hatırlatıp soruyoruz.

ABD eski Başkanı Bush’un “Haçlı Seferleri başlıyor” diyerek başlattığı işgal projesi BOP’un Eşbaşkanı kim Yalçın Topçu?

Irak’ta milyonlarca masum ve mazlumu öldüren, tecavüz eden, işkence eden,evlerini bombalarca başına yıkan ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız” diye mektuplar yazan kim Yalçın Topçu?

Haçlı Seferlerini “Tarih boyunca, Doğu ile Batıyı, Müslümanlar ile Hıristiyanları ayrıştıran en büyük çatışmaların, Haçlı seferleri olduğu iddia edildi. Haçlı seferleri, aynı zamanda tüm bu tarafların birbirini tanıdığı, birbirleriyle iletişime geçtiği, birbirleriyle ittifaklar kurduğu, en önemlisi de, çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişte bulunduğu dönemlerdir.” diye öven kim Yalçın Topçu?

Haçlı Cübbeleri giyen kim Yalçın Topçu?

Bütün bunları yapan Recep Tayyip Erdoğan değil mi?

Senin “İhsanoğlu’nun Köşk’e çıkması Haçlı ittifakını memnun eder” mantığına göre olayı değerlendirsek, herhalde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçilmesi en çok Haçlı ittifakının bir üyesi olan Recep Tayyip Erdoğan çok mutlu olur değil mi Yalçın Topçu?

Senin “Köşk’e çıkması Haçlı ittifakını memnun eder” dediğin Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu ”Irak’ın işgalinin terörle savaş kampanyası kapsamına dahil edilmesi birçok gözlemci için inandırıcı değildir. Irak savaşı bakımından gerçek sebepler ne olursa olsun, ‘terörle savaş’ ve ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ girişimlerinde hareket noktasının doğru tespit ve tahliller üzerine inşa edilip edilmediği değerlendirilmelidir” (21 Nisan 2006) diye Irak işgalini ve BOP’u eleştirirken, senin şimdi “Oy vereceğim” dediğin Recep Tayyip Erdoğan işgali destekliyor, işgal askerlerinin sağlığı için dua ediyordu.

Bari AKP’nin önüne yatıyorsun, Recep Tayyip Erdoğan’a destek veriyorsun, hiç aklın, mantığın çalışmıyor mu da bu işlere giriyorsun Yalçın Topçu?

Bugün birde merhum “Muhsin Yazıcıoğlu mirası” diye nutuklar atıyorsun.

Yahu sen değil miydin Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü sonrası ortaya çıkan şaibelere için dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a “Senin emrindeki kurumlar, İsmail çığlık çığlığa ‘imdat’ dedi 46 saat ulaşamadı. Bu vahim meseleyi 3 kişiye havale ettin. Halbuki kanunlarda kural belli. Ölümlü kazalarda kaza raporu en az 9 kişiden oluşmalı. Sayısı da artırabilir. Evet, kaza diyen kaza Bakan senin iradenle kurulan komisyona kargalar bile güldü.” diyen ve yine “Siz niye bu kadar alınıyorsunuz? Size düşen, şudur demeniz gereken ‘ben ve bana bağlı kurumların sorumluluğunu yapacağım’. Niye demiyorsunuz? Siz böyle ‘kaza’ derseniz millet de der ki ‘Bakan suikastın içinde mi?’ Evet, Sayın Bakan gözün aydın olsun, millet size bu madalyonu taktı. Ben de millet adına soruyorum; ‘Evet, suikastın içinde misiniz?’ Değilseniz benimle ailenin yaptığı gibi yapmanız lazım.” açıklamaları sana ait değil mi?

Ve yine Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası üzerindeki sis bulutlarının hala aydınlatılmadığını savunarak “Eğer ezber bozulmazsa bunun sorumlusu Sayın Cumhurbaşkanı, Recep Tayip Erdoğan ve bu komisyonların başındakiler olacak. Bizim ellerimiz de kıyamete kadar bunların yakalarında olacaktır” diye bağıran, çağıran Yalçın Topçu senin kıyamet erken mi koptu da Recep Tayyip Erdoğan’ın yakasından elini hemen bıraktın?

Senin miras anlayışın bu olduğu için ,partin hırsızlık,rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarında AKP’nin yanında durmadı,destek vermedi diye BBP’den istifa ettin.

Yalçın Topçu, İsrail’in alçaklıkları sürerken şu sözlerini de hatırlatarak nasıl bir komedi ustası olduğunu kamuoyuna bir örnek daha ekleyerek gösterelim.

Yalçın Topçu BBP Genel Başkanı iken “Uluslar arası mahkemelerde İsrail aleyhine derhal mahkemeler açılmalıdır. İsrail ile yapılmış bütün ikili anlaşmalar hemen durdurulmalıdır. 8 Milyar olan ticaret hacmimizin bu iktidar döneminde 25 milyar dolara çıkmasını Başbakan önüne koyup düşünmelidir. Konya İsrail’in eğitim alanı olmaktan çıkarılmalıdır. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Musevi lobilerinden aldığı nişan ve beratları derhal hiç vakit geçirmeden hemen iade etmelidir. Başbakan Medeniyetler İttifakı’nın da eş başkanlığından hemen ayrılmalı” diyen sen mi şimdi Haçlı ittifakından bahsediyorsun?

Asıl Haçlı ittifakı yanında bulunup ,kendini güldüreceğin ifadeleri hangi dünyalık menfaatler için yapıyorsun? Türk/İslam düşmanı bir zihniyete destek verip, milli ve manevi değerler üzerinden mesaj verip kendini bu kadar komik duruma düşürme Yalçın Topçu?

Senin gibi bir zihniyet BBP Genel Başkanı olarak tarihe geçti ya, siyaset tarihi utansın.Başka ne diyelim?.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.