Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Yalanın İktidari Elbette Çökecek !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
18.02.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Vıctor Hugo “Az yalan söylenemez, yalan söyleyen her yalanı söyler.” Diyor. Başımızdaki iktidar için de yalan söylemek nefes alıp vermek gibi bir şey olmuştur. O yüzden, bu söz AKP iktidarını tarif için kullanılabilecek sözlerden birisidir. Tüm siyaset tarzları ve politikaları yalan üzerine bina edilmiştir. Yalan katılmayan sözlerine iktidarları boyunca şahit olamadık. Yalan motoru gibi çalıştıklarını da 17 Aralık operasyonundan sonra her konuda daha çok şahit olduk. Günün 24 saati yalan söyleyerek içine düştükleri rezil hali kurtarmaya çalışıyorlar. Bazen yalanı bile yalanla savunmaya çalışıyorlar. Yalan söylemek tüm dinlere göre günahların en büyüğü iken , sözde İslamcı olan bu iktidar mensupları için yalan söylemek bir yaşam tarzı olmuştur. Bazı insanlar vardır yalanı ortaya çıktığında utanır , yüzü kızarır. Bunlarda böyle bir eylemi görmek bile mümkün değildir. Yalan olmazsa yaşamları sona erecek gibi bir halleri vardır.

Ama bu durumda büyük bir gerçektir. Ele geçirdikleri büyük medya desteği ile büyük yalanlara imza atmasalardı siyasi yaşamları da bu kadar uzun olmayacaktı. O yüzden en büyük baskıyı medya üzerinde sırf bunun için yaptılar. Kitleleri yalanlarla bugüne kadar idare ettiler , şimdi de aynısını devam ettirme mücadelesi veriyorlar. Fakat ilk defa bu kadar zorlanıyorlar , ilk defa bu kadar sarsıldılar. Mahkeme kararı ile yapılmış dinlemeler ortaya çıktı , bugüne kadar AKP’ye destek veren cemaat medyası AKP’nin hırsızlıklarını , yolsuzluklarını ve yalanlarını en geniş bir şekilde millete aktarıyor. Öylesine şoktalar ki , ne diyeceklerini bilemez durumdalar. Ama en bilinçli oldukları durum , yalandan bir türlü vazgeçemez oluşlarıdır. Nasıl ki, balık susuz yaşayamıyorsa , bunlarda yalansız yaşayamıyorlar.

Kabataş olayında görüntüler çıktığı halde hala yazdıkları yalan senaryo üzerinden oynamaları da son günlerin buna en büyük örneğidir. Gezi olayları sırasında Kabataş’ta yaşanan ‘başörtülü kadına saldırı’ olayıyla ilgili ortaya çıkan kamera görüntüleri , kimlerin yalancı olduğunu çok net bir şekilde ortaya koymuştu. Ama bazıları için yalancı çıkmak sorun olmadı. Hala yalanı bile yalanla kapatmanın mücadelesini veriyor. Görüntülerde kadının kendi dünyasında kurduğu garip fantezileri olduğu anlaşılıyor. Ama AKP’liler bu garip hayali fantezilerden hala AKP’ye siyasi menfaat sağlama peşindeler.

Olmamış olaydan bile nasıl oy devşiririz derdindeler.

“Camide içki içildi” dediler yalan çıktı.

“Kabataş’da başörtülü kadın dövüldü ,çocuğu yere atıldı” dediler yalan çıktı.

“Türk bayrağı yakıldı” dediler , yakanların yol ve dava arkadaşları PKK’lı oldukları ortaya çıktı.

Bunların hepsinde de başrol oyuncusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gerçekten acınacak ve şifa dilenecek haldedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı bu olmamalıdır. Türk milletini yöneten bir başbakan bu kadar yalana imza atmamalıdır.

Ortaya villalar çıkıyor ,”Orası çok samimi dostumuzun , inşaatı 35 yıl önce başladı” diyor. Yasak alana 1 yıl önce inşaat başladığı anlaşılıyor. Nasıl oluyorsa başkasının dedikleri villalara da baba-kız projeler çizdiriyor ,havuzlar yaptırıyor. 1-2 gün misafir kaldıklarını söyledikleri yere de bu şekilde müdahaleyi de ses kayıtlarından dinleyerek şok oluyoruz. Başbakan ve kızı Sümeyye buna da imza atıyorlar. Zaten oğlu Bilal Erdoğan için bir şey söylemeye gerek yok , paralel başbakan gibi her yeri onu yönetmiş ,nerde para işi var o bakmış…

Yalanlarla bugüne kadar getirilmiş iktidarın sonu yaklaşmaktadır. AKP en güçlü olduğu 2009 yılında yerel seçimlerde %39 oy almıştı. Şimdi %36 gösteriliyor diye öfkeleniyorlar.

Bu kadar yolsuzluk ,hırsızlık ,rüşvet ve ihanet olayları olmuşken barajı bile aşmaması gereken AKP ,%36 gösteriliyor buna sevinmiyorlar , birde öfke kusuyorlar. Nasıl bir yüz varmış arkadaş bunlarda böyle…

Tek merak ettiğimiz Başbakan Erdoğan bu kadar yalan söylemenin eğitimini mi aldı yoksa bunlar tamamen karakter meselesi mi? 11 yılın tamamına bakmayın sadece 17 Aralık’tan bugüne kadar yaşananlara bakın her şeyi anlarsınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.