Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Yalançağ,iftiraçağ,fitneçağ mı sıfatınız?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
14.12.2013
A+
A-

“Melih Gökçek, geçenlerde Genel Merkeze geldi. Devlet Bahçeli ile birebir görüştü.”diye yazdılar. Bu iftirayı attıkları günden bu yana yaklaşık 1,5 ay geçti. Yazan da sıradan biri değil, Yeniçağ Gazetesi’nin Ankara temsilcisi Ahmet Takan’dı. Bu gazeteye iddiasını ispatlaması için üç yazı yazdım. Bir MHP MYK üyesine ve bir MHP üst düzey yöneticisine dayandırarak attıkları bu iftira hala ortada bekliyor.

Biz Yeniçağ Gazetesine bu iftirayı temizleme çağrısı yaparken, bu ekibin başka bir figüranı olan ve MHP üzerindeki oyunlarda Yeniçağ Gazetesi’nin yancılığını yapan Aydınlık Gazetesi’nden Sebahattin Önkibar oyuna sokuldu ve “Bu arada Koray Aydın’dan iyi haber alan Ahmet Takan’ın, “Melih Gökçek, Bahçeli ile gizlice buluştu” haberi neden yalanlanmadı? Bu haber doğru mudur ve eğer doğru ise buluşma niçindir?” diye bir yazı yazdı. Biz bu iftirayı atanlara “Namusunuz, şerefiniz, haysiyetiniz varsa sözlerinizi ispat edin.” çağrısı yapıyoruz. Bu figüran ise bu çağrımızı görmezden gelip MHP yönetimini suçlama hadsizliğinde bulunuyor.

Biz aynı zamanda bu iftiraya adı karıştırılan MHP milletvekili Sayın Koray Aydın’a bu iftira şebekesinin oyununu bozması için çağrıda bulunduk, ama kendisi henüz bir açıklama yapmadı. Yine de kendisinden ikna edici,bu iftira oyununu bozucu bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Koray Aydın ,herhalde iftira oyunlarına MHP’nin milletvekilini bile alet edecek kadar sergilenen bu yüzsüzlüğe, hadsizliğe gereken tokatı indirecektir.

Yeniçağ Gazetesi iftirayı pişiriyor, Aydınlık yiyor; Aydınlık pişiriyor, Yeniçağ yiyor. Bu pişenlerden ara sıra da Emin Pazarcı’ya bir tabak gönderiyorlar. Tam bir aile gibiler. Bu ailenin tek hedefi MHP ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’dir. Eğer MHP üzerinde bir etkisi olacağına inansalar İmralı’ya gidip Apo ile görüşecek kadar gözü dönmüş haldeler. MHP’yi başarısızlığa uğratacak, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi yıpratacak her türlü ilişkiye giriyorlar.

MHP’yi ve Liderini hedef alanlar, her seçim öncesinde olduğu gibi bu ara yine pusuya yatıyorlar. MHP’nin başarısız olması için organize oluyorlar. “Aman pusu mevzilerinizde durun.” diye o ili arıyorlar, o ilçeyi arıyorlar. Kim hangi ilde, hangi ilçede kimi arayıp, ne söylemişse hepsini not alıyorum. Yeri geldiği vakit hepsini yazacağım. MHP’ye kim tuzak kuruyor, kim hangi tezgahı hazırlıyor herkes görecek…

Bu fitne merkezinin medya ayağı olan Yeniçağ Gazetesi ise bir yandan bu bahsettiğimiz iftiralara devam ederken, diğer yandan fitne merceği ile takip ettiği MHP Genel Merkezi’nin görevden aldığı il ve ilçe teşkilatları üzerinden MHP’ye zarar verecek bir algı yaratmaya çalışıyorlar. MHP Genel Merkezi kendi ölçü ve çalışma sistemine ayak uyduramayan MHP İl ve İlçe Başkanını görevden alıyor. Yeniçağ Gazetesi’nin haber başlığı: Bir teşkilatın kapısına daha kilit vuruldu.

Bu başlıklı habere bakınca sanırsınız ki, MHP Genel Merkezi MHP İl ve İlçelerin isminin yazılı olduğu torbadan “Yarın hangi İl ve İlçe teşkilatını görevden alalım?” diye kura çekiyor; teşkilatlar hiç açılmayacak şekilde kapatılıyor, teşkilat binasının anahtarı da kimse bulamasın diye denize fırlatılıyor. Ardında da “Yandı, bitti kül oldu” tekerlemesi okunuyor.

Belirlenen Belediye Başkanı Adayları için “Biz bu adayı istemiyoruz , biz bu adayla çalışmayacağız” diyen MHP İl ve İlçe Başkanı için yapılması gereken nedir? Elbet her adayın isteyeni de olur, istemeyeni de olur. Bu, seçimlerin doğal halidir. Ama aday belirlendikten sonra partinin başarısız olması için küsme, darılma, baltalama, engelleme yapmaya çalışmak ne derece normaldir?

Teşkilatın disiplin ve otoritesini sarsan bir İl ve İlçe Başkanı yönetimiyle beraber görevden alınıyorsa ve yerine yeni bir başkan ve yönetim atanıyorsa, bunu “Bir teşkilatın kapısına daha kilit vuruldu.” diye haberleştirilip kamuoyuna sunmanın ne maksadı var? Alınan yönetimin yerine atanan yönetim Ülkücü, MHP’li değil mi? Başka bir partinin İl ve İlçe Başkanı transfer edilip, onların yerlerine mi atanıyor?

Elbette görevden alınan İl ve İlçe Başkanları ve yönetimi, bu harekete hizmet eden ve bundan sonra da hizmet edecek kişilerdir. Hiç kimse onların emeklerini, hizmetlerini inkar etmemelidir. Ama “Bir doğru adına diğer doğruyu terk etmeme” felsefesini de herkes iyi anlamalı ve kavramalıdır.”Biz bu adayla çalışmayacağız “ demek, zaten “Biz görevimizi yapmayacağız” demektir. Teşkilatın ”Görevimizi yapmayacağız” dediği yerde MHP’nin başarısı olur mu?

“MHP’liler Devlet Bahçeli’nin adayına rest çekti” , “Bir teşkilatın kapısına daha kilit vuruldu.” Şeklindeki haber başlıklarıyla tabanda fitne ve tahrik yaratmaya çalışan Yeniçağ Gazetesi MHP’nin başarısız olması için algı yaratmıyor da ne yapıyor? Bu konuda Milliyetçi-Ülkücü Hareketin etkili sitelerinden olan Etikhaber’de yazan Mete Kılıç’ın bu konudaki “Yeniçağ, “İhanetçağ” haline döndü” yazısını okumanızı tavsiye ederim.

2009’da “MHP’ye oy vermeyin” kampanyasını yürüten, Melih Gökçek’i överek ona destek veren yazıları arşivinde bulunan, MHP kongrelerinde atmış oldukları iftiraların altında kalan, daha bir ay önce “Melih Gökçek MHP Genel Merkezi’nde MHP Lideri Devlet Bahçeli ile baş başa görüştü” iftirası sıcaklığını koruyan Yeniçağ Gazetesi’nin bu sicili ile kime hizmet ettiği ortada değil mi?

”Biz bu adayla çalışmayacağız “ diyen teşkilatların görevden alınmasınıtahrik ve fitne ile şekillendirmeye çalışan Yeniçağ’a soruyoruz:

MHP Genel Merkezi’nin Parti’nin başarısı, düzeni ve disiplini için atamalar yapmasını eleştirirken, Yeniçağ Gazetesi olarak Fethullah Gülen cemaatini eleştiriyor diye kaç yazarla yolunuzu ayırdınız? Sebahattin Önkibar, Prof. Dr. Çetin Yetkin, Prof.Dr. Nadim Macit Yeniçağ Gazetesi’nden niye ayrılmak durumunda kaldı? Bu yazarların bu gazeteden ayrıldıktan sonraki açıklamalarını herkes Google’dan bulup okuyabilir. Prof. Dr. Çetin Yetkin’in Yeniçağ yöneticilerinin tavrını açıkladığı“Fethullah Gülen’in adının bile gazetede yayınlanmasının olanaksız olduğunu bildirdi. Böylece Yeniçağ da benim için bitmiş oldu.” Sözleri her şeyin özeti değil mi?

Sen kendi gazetene böyle bir ölçü koyuyorsun ve bu ölçülere uymayanların yazısını sansürleyip, köşesini elinden alıyorken Türkiye’nin en köklü partisinin kendi içindeki disiplin ve otoritesini mi sorgulamaya kalkıyorsun Yeniçağ? Fethullah Gülen’in hakkını, hukukunu korumada aslan kesiliyorsunuz da, söz konusu MHP ve Devlet Bahçeli olunca niye sırtlan gibi saldırıyorsunuz?

Çifte standardınızın görülmesi ve maskenizin düşmesi için yukarıdaki örnek bile yeterlidir. Ama biz hala şu İ.Melih Gökçek’in MHP Genel Merkezi’ne ne zaman ve nasıl geldiği iftiranızı açıklamanızı bekliyoruz. Hadi itiraf edin İ.Melih Gökçek mi yazdırdı o yazıyı size? Hadi itiraf edin de dökülen karakterinize belki biraz pansuman olur.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.