Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Yalan Kasıtlıysa İftira Olur Bay Soner

03.10.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

AKP’nin Milliyetçi Hareket Partisi düşmanlığını anlıyoruz, nedenini biliyoruz. Hala kelaynak misali kıyıda köşede kalmış kızılların Milliyetçi Ülkücü Hareketin düşmanı olduklarını biliyor, anlayabiliyoruz. Bunların haricinde bazı liberaller, kapitalistler, yeni adıyla küreselciler hemen hepsi MHP düşmanı.

Anlamadığım MHP dışında kalan siyasi yelpazenin herhangi bir noktasında olan adam da bu düşmanlığı güdüyor. Aydın, aydın geçinen, cahil, zır cahil, okumuş cahil de bu düşmanlığın içinde yer alıyor. Göz göre göre iftira atanlar, kedilerini bir şey sanan megalomanlar. Şişirilen, pohpohlanan, bir şey sanılan adamlar… Bunların bazıları AKP düşmanı gibi görünüp, aynı onlar gibi cemaat takıntısı olan AKP’yle birlikte hareket eden maskeliler…

İnsan bunları görünce yaşadığı dünyadan iğreniyor, insanlığından utanıyor… Ancak bu adamlarda gram utanma yok.. Anlı şanlı yazarlar mı istersiniz, edebiyatla uğraşanlar mı istersiniz. Ne isterseniz var. Yazdığınız kitaplar da, bu son söylediğiniz gibiyse vay sizi okuyanlara. Okuyanın aklını dumura uğratırsınız, karıştırırsınız. Gerçek olmayan bilgiyle donatırsız… Bir de bakmışsınız size inana birine göre memlekette Türk kalmamış. Hepsi ya dönme, ya başka bir şey.

Aklınca IŞİD Telafer’e girince susanlar, bugün aynı şey Kobame’nin başına gelince Kobane adını dillerinden düşürmüyorlar. Yani söz konusu Kürtler olunca mı insanlık akıllarına geliyor, diyor bay Sober. Buraya kadar tamam… Ancak şu cümle neyin nesi? “Öncesi… Ve sonrasında… ‘Telafer… Telafer ‘ diyen birilerini duydunuz mu? Hayır.(adında milliyetçi hareket” yazan partiden bile ses çıkmadı)”

İşte bu paragraf tamamen yalan ve iftira. Sesi çıkmadı dediğin parti, sizin gibiler ve kötülerken övdüğünüz AKP cemaat takıntısı yapıp, tüm günahlarını yüklediği keçi bulup onula uğraşırken, Milliyetçi Hareket Partisi Lider Devlet Bahçeli öncülüğünde Türk milletine, kardeşlerine yardım elini uzatma fırsatı verdi. MHP Milletvekilleri bir aylık maaşlarını Türkmenelin’e bağışladı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkmenelin’e elini uzat, yaşa ve yaşat, kardeşine sahip çık türünde kampanyalar başlattı. Toplanan giyim eşyalarını, bakliyatı tırlara doldurup sınıra gittiğinde AKP iktidarı önceden sınırdan öteye biz taşırız dediği halde yadım sınıra geldiğinde biz o bölgeye götüremeyiz dedi. Tır şoförleri tehdit edildi. gitmeyin denildi. Ancak Ülkü Ocaklarının yiğit Genel Başkanı en baştaki tıra atladı ve yola koyuldu. O bölgede yardımların dağıtılmasında bizzat bulundu. O zaman siz ne yapıyordunuz bay Soner? Bu konuda hiç sesi çıkmayan, Türkmen adını ağzına almayan AKP hükümeti ne yapıyordu?

Çok merak ediyorum siz şu an dahi Ülkü Ocakları Genel Merkezinin yaptığı “TURKMEN” yaz “1079” gönder mesaj atıp Türkmen kardeşlerimize 5 lira yardımınız oldu mu? Anlaşılan dönmeleri soyunu sopunu araştırırken, cemaate karşı, Perinçek gibi AKP’nin yanında yer alırken bu konulara uzak kalmışsınız.

Bizim için Telafer de dahil olmak üzere oralar Türkmeneli’dir. Bilmeyenler öğrensin, bilenler bilmeyenlere de aktarsın. Kürtçülük yapmaktan, Kürtçülük yapanlara yatakçılık yapmaktan başka bir şey yapmayanlar aydıklarında da tekrardan bayılmasınlar.

Şunu hiç kimse unutmasın, nerede bir Türkün burnu kanasa Türk Milliyetçilerinin, vatan diyen herkesin merkezi olan Milliyetçi Ülkücü Hareketin kalbi orada atar. Dünyanın merkezine kendini oturtup, dünyanın kendi yazdıkları etrafında şekillendiğini sanan komplo teorisyenleri, AKP yandaşları Kızıl sermaye sahipleri, siyasal ümmetçilik yapanlar, Ortadoğu kardeşliği yapanlar… Kürtçülerin yanında etnik vaveyla koparıp hümanist elbiseye bürünüp Türk düşmanlığı yapanlar bunu bilemezler, anlayamazlar.

Şimdi bu iftira cümlesine bakarak bir kez daha iddiamı ortaya koyuyorum. Evet, Türk’e düşman olan Milliyetçi Harekete, Milliyetçi Harekete düşman olan Türk’e, Türkiye Cumhuriyetine düşmandır.

İnsanların beyinlerine kast etmeyin, iftiralarınızla, yalanlarınızla Milliyetçi Ülkücü Harekete yeni düşman üretme yoluna, gözden düşürme girişimlerinde bulunmayın. Buna ne sizin gücünüz yeter bay Soner, ne de saydığımız tüm Türklük düşmanlarının.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.