Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Yakışan Cumhurbaşkanı Tarifi Ve Çatı Aday Önerisi Çıldırttı

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
10.05.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

MHP Lideri Devlet Bahçeli , 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrası gerçekleşen ilk MHP grup toplantısında adı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi özelliklerinden dolayı Cumhurbaşkanı olamayacağını ifade etti ve o günden bugüne bu ifadelerine yenilerini de ekleyerek sözlerinin arkasında durmaktadır. Kandırılmış insanlar ve şahsi-siyasi menfaat peşinde koşmayan vicdan sahibi kime sorarsanız sorun Recep Tayyip Erdoğan’ın şu dünyada güven veren bir tane özelliği yoktur. Her açıdan şaibeli bir isimdir. Hele 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ailece bulaşmış ve evde sıfırlandığı iddia edilen trilyonlarca paranın hesabını verememiş birinin Türk milletinin en başındaki isim olması düşünülebilir mi? İnanın AKP’ye oy veren bir fabrikatöre dahi söyleyin , bu kadar şaibeden sonra elini vicdanına koysun onu kendi fabrikasına muhasebe müdürü bile yapmaz. MHP Lideri Devlet Bahçeli’de “Damarlarında rüşvetin haram lokması gezen günahın başaktörüne Cumhur’a Başlık yakışır mı?” sorgulamasını bu manada yapmaktadır. İşte bu yüzden Cumhurbaşkanlığı makamına her manada güven duyulacak birisi oturmalıdır. Bu güven duygusu da toplumsal uzlaşma ile sağlanmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de devlet adamı sorumluluğunda bunun misyonunu üstlenmiştir. Zaten yaklaşık bir ay önce söylediği “Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, isterse de CHP’li olsun her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.” sözleriyle de siyasi menfaat peşinde olmadıklarını bir kez daha göstermiştir. Geçtiğimiz günlerde de “Çatı Aday” projesini ortaya koyarak “Türkiye maalesef kutuplaştı, bunu da AKP yaptı. Biz kutuplaşma istemiyoruz. Onun için de kutuplaşmayı yaratan birinin cumhurbaşkanı olmasını doğru bulmuyoruz. Sanırım 10-15 güne biter. Adayımız sürpriz biri olacak. Eğer biz 29 Haziran’a kadar toplumun önüne böyle bir adayla çıkarsak AKP kimi çıkarırsa çıkarsın, Bu Tayyip Erdoğan da olsa fark etmez, seçimi kaybeder. Gideceğim herkese. CHP’ye gideceğim; ama Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ne de gideceğim. Yetmez; sivil toplum örgütlerini, inanç gruplarını, katkı sağlayacak herkesi ziyaret edeceğim. Onlara diyeceğim ki, orta paydası geniş olan birini ülkemize cumhurbaşkanı yapalım.” çağrısıyla toplumda kutuplaşma yaratmayacak bir Cumhurbaşkanı arayışını göstermiştir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin tarifini yaptığı “Milliyetçi olacak, Muhafazakar olacak, Manevi değerleri taşıyacak. laik bir aday olacak. Demokratik değerlere sahip olacak.” Cumhurbaşkanı adayı özelliklerinden hiçbiri zaten Recep Tayyip Erdoğan’a uymuyor. Her manada zorlayın bu özelliklerden zerresini Recep Tayyip Erdoğan’da bulmanız bile mümkün değildir. Bu özelliklere uyan birisi “Çatı Aday” projesinde Cumhurbaşkanı adayı gösterilsin kazanmaması için hiçbir neden yoktur. Bu süreçte birde 17 -25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna yönelik iddialarda ortaya çıkarılsın ,Recep Tayyip Erdoğan bu saatten sonra gerçekten muhtar değil ,muhtar azası bile olması bile imkansızdır !

Son 30 Mart 2014 yerel seçim sonuçlarını ölçü alırsak zaten AKP karşısında %57’lik bir kitle oluşmuştur. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde AKP’nin Türk/İslam düşmanlığı , bulaştığı yolsuzluk,rüşvet ve hırsızlık olayları , PKK ile olan ilişkileri, hukuksuzlukları , medya üzerindeki ‘gerçekler duyulmasın’ diye gerçekleştirdiği baskılar daha yoğun bir şekilde anlatılsın AKP’nin başarılı olması mümkün değildir.

“ÇATI ADAY” FORMÜLÜNDEN RAHATSIZ OLAN MHP DÜŞMANLARI

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Çatı Aday” projesini ortaya koyması ve bunda da insiyatif alması, başta AKP olmak üzere ,MHP düşmanı birçok kişiyi oldukça rahatsız etmiştir. AKP’li yazar ve yorumcular ,MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin o kadar net ve gerçekçi tarifleri sonrası öylesine çıldırmış gibi yorumlar yapıyorlar ki, deli gömleği giyseler inanın onlara en yakışan aksesuar olacaktır. Çünkü uzlaşma , adalet , hukuk, güven dedikçe deliriyorlar. AKP sözcüsü Hüseyin Çelik “CHP ve MHP’den çatı değil tencere kapak olur” demiş… O halde yıllardır kucak kucağa gezdiğiniz PKK’dan size ne olur Hüseyin Çelik? AKP ve PKK’dan karı -koca olur mu? PKK adına siyaset yapanlar ,”hükümetle anlaştık” diyorlar. Bu anlaşmalarınızdan nasıl bir ucube çocuk doğacaktır? Hüseyin Yayman ,Fehmi Koru gibi yazarlarda Hüseyin Çelik’in zihniyeti üzerinden yazılar yazmaktadır.

Bu tipleri anlıyoruz. Çünkü bunlar PKK’yı kendilerine dost , yol ve dava arkadaşı olarak görüyor ve MHP düşmanlıkları da gayet doğal olmaktadır. Birde kendilerine Ulusalcı diyen tipler var ,onlarda Türk milletini ihanet şebekesi karşısında “tek çatı” altında toplama ve Cumhurbaşkanı adayının istenen özellikleri taşıyan birinden belirlenmesi adına yapılan samimi çabaları sulandırmaya çalışması da gözden kaçmamaktadır. Doğu Perinçek’in büyük etkisinde kaldığı anlaşılan Arslan Bulut isimli yazar da bu sulandırma işine girenlerden birisidir. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hesaplarıyla uğraşırken ,öyle hesaplar yapmıştır ki ,bu hesabı inanın Doğu Perinçek bile yapamaz. Bu yazar , karşımızda son seçimlerde iki milyonun üzerinde oy kaybetmiş ve %43 oy almış bir AKP varken ,erime noktası başlamışken bu hesaplarla AKP’yi niye güçlü gösterip “Tayyip Erdoğan yüzde 64 değilse bile yüzde 54 ile seçilir! Çünkü merkez sağ ölmüştür! ” şeklinde yazılar yazabilmektedir?

Bu yazar ,MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Çatı Aday” projesini “Türkiye’nin siyasi tablosuna bakıldığında, sadece sol oylarla Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği görülüyor.” Şeklinde değerlendiriyor. Sanki ortada “Sol oylarla Cumhurbaşkanı seçilecek” gibi bir proje var. Aynı AKP’li çıldırmış yazar ve yorumcular gibi cümleler kuruyor. AKP’lilerin yaptığı gibi sadece MHP-CHP birlikteliği gibi algılama yaratmaya çalışmak , AKP hizmetkarlığından başka bir şey değildir.

Arslan Bulut ,Cumhurbaşkanı adayının “Milliyetçi olacak, Muhafazakar olacak, Manevi değerleri taşıyacak. laik bir aday olacak. Demokratik değerlere sahip olacak.” şeklinde tarif edilmesinden ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu tarife uyan aday için “her kesimle görüşeceğim” ifadesinden nasıl böyle bir sonuç çıkarıyorsun da ,aklınca samimi bir şekilde yapılan değerlendirmeleri AKP’li zihniyet gibi ti’ye almaya çalışıyorsun? Senin yazın niçin Fehmi Koru ve Hüseyin Yayman gibi “Akil Adamların” yazısına çok benziyor? Yoksa Doğu Perinçek’in hükümete olan diyet borcunu ,sen mi üstlenip ödemeye çalışıyorsun?

Her konuda “MHP düşmanlığını , Devlet Bahçeli saplantını” yansıtmazsan rahat edemiyor musun? Doğu Perinçek kalemiyle yazıların ,Doğu Perinçek zihniyeti ile yazıların o kadar çok kendini belli ediyor ki, her köşe yazında bunu somut olarak gösteriyorsun. Son yazında Doğu Perinçek’in gençlik örgütünün reklamını yaparak bunu da çok güzel tescilledin.

Köşe yazını da “Bu arada, TGB adına Avrupa Basın Bürosu Türkiye Temsilcisi Sevil Tapkan aradı ve “Siz Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan ve baskılara boyun eğmeyen gazetecilerin başında geliyorsunuz. Sizden ricamız, 24 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz Gençlik Şöleni’ni duyurmanız” dedi. İşte duyuruyorum: “TGB’li gençler, 24 Mayıs’ta 12 bin kişi kapasiteli Oberhausen König Pilsener Arena’da ”Yaşasın 19 Mayıs’ adı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir organizasyon ile kutlayacak.” Şeklinde bitirerek artık kimlerle hesap yapıp ,MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı hesapları sulandırmaya çalıştığını çok net görüyoruz. Türklükten ,Türk düşmanlarından dem vurup akıl dağıtıyorsun da ,reklamını yaptığın TGB’nin 2012 yılındaki “19 Mayıs” programına yönelik hazırladığı reklam filminde daha geçtiğimiz yıl CNN Türk ekranlarında katıldığı bir programda “O bölgenin ismi Kürdistandır, oradaki halk da Kürt halkıdır” diyen Doğu Perinçek’in kadim dostu Cezmi Baskın’ın oynatıldığını bilmiyor musun? Oysa senin benzerin olan Sebahattin Önkibar’a geçtiğimiz günlerde yazdığım yazı da bu bilgiyi bir kez daha vermiştim.

Doğu Perinçek ile “Türkçü-Devrimci Diyalogu” kurup, bunu kitaplaştıran Arslan Bulut , bu zihniyetle yaptığın hesapların sana kalsın ve dalga geçmek istiyorsan bir kendi mazine , birde Doğu Perinçek’in mazisine bakarak bunu yapabilirsin. MHP üzerinde “Kara Bulut” gibi dolaşma çaban artık sadece Doğu Perinçek’ten övgü alır.

Bu süreçte, kimin eli kimin cebinde olacak ayırt etmek gerçekten çok zor olacak ama gizli gizli algı yönlendirmesi yapan herkesle mücadele edeceğiz. Türk milliyetçileri olarak tertemiz duygu ve düşüncelerle yürüyen mücadelemizin diyetini, ne AKP’nin ,ne de Doğu Perinçek’in çıldırmış yazarlarına ödeyecek halimiz yok… Mücadelemiz sadece Türk milletinin varlığı içindir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.