Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Ya MHP, ya MHP

05.04.2013
A+
A-

Türk milletinin karşı karşıya kaldığı bu büyük yıkımdan kurtulabilmek için MHP’ye sarılmaktan, MHP’yi iktidara taşımaktan başka bir çıkış yolu kalmamıştır. Çok şükür ki, Türk milletinin ezici kısmı da artık bunu görmüş, bunu kabul etmiş ve buna yönelmiştir. Yapılan kamuoyu yoklamalarının sonuçları da bunu gösteriyor, sokağın dili de bunu ortaya koyuyor, milletin heyecanı ve coşkusu da bunu belgeliyor.

İşte Türkiye bu

Türk milletinin başbuğu, Türk milliyetçiliğinin simge ismi, büyük dava ve devlet adamı Alpaslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 16’ncı yılı dolayısı anıtmezarı başında yapılan anma sırasında bunu bir defa daha teyit ettik. Kabrin bulunduğu Beştepe semti sabahın erken saatlerinden itibaren doldu taştı. “Bütün Türkiye oradaydı” dersek abartmış olmayız. Her ilden, her ilçeden mutlaka temsilci vardı. Vakur, mağrur, inanmış, imanlı ve kararlı bir duruşla, bu ülkenin sahipsiz olmadığı bir defa daha gösterildi. Kuran tilaveti semaya yükselirken, Beştepe dualarla yıkandı, tekbirlerle yankılandı. Ay-yıldızlı şanlı bayrağımız gururla, onurla dalgalandı. Üç hilal dosta güven, düşmana korku saldı. İşte Türkiye bu. Milliyetçilik işte böyle bir şey. Türk milletinin asaletini, heybetini, cesaretini ve kararlılığını unutanlar dönüp, bir defa daha Beştepe’ye bakmalıdırlar.

Davet

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin gerek kabir ziyareti, gerek konuşması sırasında her iki yanına Türkeş soyadını taşıyanları alması, ayrı bir anlam, ayrı bir heyecan oluşturdu. Bu şerefli soyadı taşıyan birinin AKP gibi nereden gelip nereye gittiğini artık bütün dünyanın gördüğü bir partide bulunması içimizi acıtmaktadır. Bu durum aslında nerede olurlarsa olsun bu ihanet döneminden rahatsız olan ve buna bir an önce son verilmesini isteyen ve bekleyen herkes için geçerlidir. Nitekim, MHP lideri sayın Bahçeli tam da bu anlamlı günde, çok önemli ve hayati bir tespit yapmış ve şu çağrıda bulunmuştur: “Merhum Türkeş Bey’in öğütleri bizlere, ihanetlere karşıdikkat; ayrılıklara karşıuyanıklık;istismara karşıtemkin;tahriklere karşı sükûnettavsiye etmektedir. Türkeş Bey’in tanımı ile; ‘Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.’ Bu onurlu tavsiyeler, Türk milliyetçilerinin amaçlarına ulaşmada pusula işlevi görecektir.Buradan Rahmetli Başbuğumuzun başka bir sözünü tekrarlamak istiyorum. ‘Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.’ Bu nedenle, yüreği vatan için çarpan, ruhu millet sevgisi ile dolu, tüm kardeşlerimizi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında buluşmaya, Türkeş Bey’in çağrısını yüceltmeye ve Türkiye’nin içinde bulunduğu zorluklara karşı birlikte mücadele etmeye davet ediyorum. Türkiye’ye sahip çıkmanın, Türk milletini yükseltmenin çaresi Türk milliyetçiliği, karşı karşıya kaldığımız güçlükleri yenecek ve ezecek siyasal adres ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir.”

Beyhude çırpınıyorlar

Türkiye açık ve aleni şekilde lime lime edilmekte ve Türk milletinin bunu hazmetmesi istenmektedir. Ülkesini ve milletini seven, bu bayrağın dalgalanmasını isteyen herkese görev düşüyor. Bu yıkım yolunu kapatacak, bu ihanet sürecini tersine çevirecek tek adres MHP’dir. Onun için ellerindeki her imkanı kullanarak MHP’ye saldırıyor, akla ziyan suçlamalarla, ahlaksız karalamalar ve karatmalarla önünü kesmeye çalışıyorlar. Ancak, Türk milleti artık gerçekleri görmüş ve MHP’ye yol vermiştir. Çırpınışları beyhudedir. Hiçbir zaman bu ülkeyi bölemeyecek, katiyetle bu bayrağı indiremeyecek, Türkü ve Türklüğü asla yok edemeyeceklerdir.

Doğru istikamet

MHP bu oyunu çok önceden görmüş, tavrını, kadrolarını, siyasetini buna göre şekillendirmiştir. Rahmetli Başbuğ’un bütün söyledikleri, bütün öngörüleri, bütün nasihatleri haklı çıkmış ve gelinen noktada Türk milletinin ümit kaynağı olmuştur. Nitekim, sayın Bahçeli’de bu duruma dikkat ve şunları söylemiştir: “İçinde yaşadığımız günler, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in, Türk milliyetçilerine gösterdiği istikametin ne kadar doğru ve isabetli olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Bu itibarla bizler, doğru yerdeyiz, doğru yoldayız ve dosdoğru bir hedefin takipçileriyiz. Yıllardır yapılan karşı propaganda ve yıkıcı müdahalelere rağmen, aziz milletimizin nezdinde Türk milliyetçiliği yeniden yer bulmaya başlamış ve Milliyetçi Hareket’in haklılığı gün geçtikçe daha fazla kabul görmüştür. Türk milliyetçilerinin, Rahmetli Başbuğumuzun manevi rehberliğinde kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te Türkiye’yi lider ülke, havzasında stratejik bir güç ve küresel gelişmeleri etkileyen bir kutup ülke yapma hedefi vardır. Ve bu hedeflere Merhum Türkeş Bey’in fikirleriyle ve bizlere bıraktığı milli ve manevi miraslarla ulaşabileceğimizden asla kuşku duyulmamalıdır. Zira Türkeş Bey sadece dün değil, aynı zamanda bugündür ve fikir ve erdemli kişiliğiyle yarınların müjdesidir.”

Bütün şehitlerimizi ve Başbuğ Alpaslan Türkeş’i bir defa daha şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.