Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Ya MHP olmasaydı ?

11.12.2013
A+
A-

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için binlerce Türk yiğidi, gözünü kırpmadan şahadete yürüdü. Şu rezilliğe bakın ki, Türk delikanlıları ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan toprağa düşerken, ülkenin iktidarı onları inkar eden düzenlemeleri hayata geçirmek için seferber oldu. PKK’nın talebi olan bütün düzenlemeler, İmralı canisinin ağzından çıkan bütün sözler aynıyla hayata geçirildi. Şu ana kadar yerine getirilemeyenler de bir tasarı olarak meclise sevk edildi ve anlaşılan ellerindeki milletvekili sayısını kullanarak ve genel kurulu gece gündüz bir baskı altına alarak kanunlaştırmayı deneyeceklerdir. Yaşanan bu rezillikler karşısında, bu toprakları vatan yapan bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Nitekim, şehit yakınları kendilerine verilen şeref madalyalarını iade etme noktasına kadar gelmişlerdir. Acımızın, üzüntümüzün ve kızgınlığımızın sınırı yoktur.

Nerede bu devlet?

Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı tablo daha çok ihanet, daha ileri kalleşlik ve daha vahim bir bölünmedir. Bugün ülkenin belli bir bölgesinde devlet yoktur. AKP’nin PKK’ya birlikte yaptığı plan doğrultusunda dağdan indirilen hainler yol kesmekte, kontrol yapmakta, adam kaçırmakta, vergi toplamakta ve halka büyük ve derin bir zulmü reva görmektedirler. Kamu kurumları, bankalar yakılıp yıkılmakta ve sıranın karakollara geldiği ilan edilmektedir. Hükümet bütün bunlara sessizdir ve İmralı’daki bebek katili rahatsız olmasın diye, yuvarlak sözlerle durumu geçiştirmeye çabalıyorlar. Yapanlar belli, hedefleri ortada, kimleri biliniyor, ne yapmak istediklerini açık ve kesin şekilde söylüyorlar. Buna rağmen, hükümet yetkililerinden “bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin provokasyonu” gibi, artık dinleyen herkesi güldüren açıklamalar geliyor. Bu bir provokasyon değil meydan okumadır ve AKP bunu içine sindirebilmiştir.

MHP püskürttü

Rezillik bu kadarla da kalmamış ve Türkiye’nin başkentine ve meclisine taşınmıştır. Bütçe tasarısına giren beyanlar yüreklerimizi sızlatmıştır. Bu cüreti AKP’den bulduklarında zerre kadar şüphe yoktur. Zaten kendileri de aynı şeyi söylüyorlar. Başbakanın Diyarbakır’daki beyanlarını ve AKP sözcülerinin açıklamalarını emsal gösteriyorlar. AKP yolu açmıştır ve PKK’da ihaneti olabildiği kadar ileri götürmüştür. Çok şükür ki, bu ülkenin milli, duyarlı ve kararlı partileri de var. MHP bir çok defa olduğu gibi yine bu ihanete siper olmuş ve geri püskürtmüştür. TBMM Genel Kurulunda yapılan görüşmede AKP ve CHP sözcüleri, MHP’nin bu rezilliği Türk milletine ifşa etmesi karşısında sureti haktan görünmek zorunda kalmışlardır. Eğer MHP mecliste olmasaydı ve bu kalleşliği gündeme getirip, kesin ve kararlı bir tavır ortaya koymasaydı, ne AKP’den, ne CHP’den en küçük bir itiraz gelmeyecekti. Kaldı ki, bazı AKP ve CHP sözcülerinin ve yetkililerinin açıklamaları zaten BDP ile birebir örtüşmekte ve birbirlerini tamamlamaktadır. Bu durum AKP’nin MHP’yi niçin her fırsatta hedefe koyduğunu ve büyük rahatsızlık duyduğunu da belgelemektedir.

Yeni ihanetler sırada

MHP’nin direnciyle geri çevrilmiş olsa bile, bu kalleşlik yeni yollar açmıştır. AKP’nin varlığını fırsat bilen ihanet güruhunun bölgede isyan provalarını sürdürürken, yakın bir gelecekte TBMM’de paçavralar asması ve İmralı’daki bebek katilini meşrulaştırma gayretlerini daha da ileri götürmesi artık sürpriz olmayacaktır. Kaldı ki, AKP’nin bu konuda da kendilerine çok yardımcı oldukları ortadadır. Meclise sevk ettikleri tasarı bebek katilinin parti üyesi olması ve siyaset yapması gibi sonuçlar doğurabilecek mahiyettedir.

Söyledikleri başlarına geliyor

AKP’nin artık tutunacak dalı, sığınacak bahanesi kalmamıştır. Zaten her gittiklerde yerde bu milletin ağır ve acı tepkileriyle karşılaşıyorlar. Şehit yakınları başlarına gelebilecek her şeyi göze alarak, haklarını helal etmediklerini haykırıyorlar. Dünyada eşi-emsali görülmemiş tedbirlere, sayısı binleri bulan koruma ordusuyla, milletle aralarına çektikleri kalın ve yüksek duvarlarla ve emirlerindeki yanaşma ve beslemeleri kullanarak olup biteni milletten saklama ve sureti haktan görünme gayretine rağmen, sonuç alamıyorlar. Vatandaş bütün tedbirleri aşarak başbakanlık önüne, meclis bahçesine, bakanların veya AKP’li yetkililerin geçtikleri her yere giderek sesini duyurmaya çalışıyor. Bu da yetmiyor, AKP’nin kendi içindeki dehşet dengesi artık çatırdıyor ve ortalığa bir sürü bilgi ve belge saçılıyor. Daha önce kimin hakkında ne söyledilerse, ne yaptılarsa misliyle karşılarına çıkıyor.

Bedel ödüyoruz

Yüzde 50 oy almış olmak bu ülkenin ayrıştırıldığı, bu milletin kategorize edildiği, bu devletin dönüştürüldüğü ve bölünmenin eşiğine getirildiği gerçeğini değiştirmediği gibi, tehlikeyi çok daha arttırıyor ve yakınlaştırıyor. Çünkü bütün yanlışlar, bütün ihanetler, yalanlar, talanlar bunun arkasına saklanarak masum ve makul gösteriliyor. Bedeli Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti ödüyor. İçerde bedel ödüyor, bölünmenin eşiğine getiriliyor. Dışarıda bedel ödüyor, yalnız ve itibarsız bir duruma düşüyor. Millet ümitsiz ve çaresiz.

Ve ne yazık ki, bu gidişin sonunda çok daha ağır bedellerin ödenmesi, çok daha vahim şeylerin yaşanması kaçınılmazdır. Tahammül sınırı zorlanmaya başlanmıştır. Bunu şehit babası söylüyor. Bunu vatandaş söylüyor. Bunu bütün engelleme ve kaba kuvvete rağmen sokaklara dökülen onbinler söylüyor. Bunu meclis söylüyor. AKP’nin 325 milletvekili var ve akla gelebilecek her türlü zorlamayı, her türlü baskıyı, her türlü tehdidi kullanıyor. Ancak Türkiye’nin varlığının ve birliğinin teminatı 50 kişilik MHP grubu oluyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.