Ya İhanete Devam , Ya Atatürk’e Sahip Çıkılacak

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
02.02.2018
A+
A-

2-3 hafta önce gerçekleşen CHP’nin İstanbul il kongresinde Canan Kaftancıoğlu isimli bayan yeni il başkanı olarak seçilmişti. Siyasi kıyamet ondan sonra koptu. Canan Kaftancıoğlu’nun zihniyeti Türkiye’de tartışılan ana konu oldu. CHP’de en çok konuşulan isimlerin başında il başkanı olduğu günden beri o geliyor.

Canan Kaftancıoğlu Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteğiyle seçilmişti. Onun seçilmesi aynı zamanda CHP’nin geldiği çizginin de tescillenmesi olmuştu.

Canan Kaftancıoğlu’nun HDP, PKK çizgisinde yaptığı paylaşımlar, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sözünden duyduğu rahatsızlığı, asker düşmanlığı, Ermeni Soykırım yalanına desteği ortaya çıkmasına rağmen ne Kemal Kılıçdaroğlu onun istifasını istedi, ne de Canan Kaftancıoğlu istifasını sundu.

Aksine CHP yönetimi sırıtarak Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı. Canan Kaftancıoğlu’da  “Halkın iradesi ile seçilmiş Selahattin Demirtaş’a selam söylüyorum.” diyerek yoluna devam edeceğini gösterdi. PKK’nın siyasette HDP’den sonra temsil gücü fazlalaştı dersek herhalde yanlış tespit olmayız.

Öldürülen PKK’nın kadın önderlerinden terörist Sakine Cansız için “İnsanlık tarihi kadın ile başlar. İnsanlık kadına yapılanlarla kaybeder demiş Sakine Cansız. Ve insanlık yine kaybetti” şeklinde twit atan Canan Kaftancıoğlu herhalde PKK’nın sesi ve borazanından başka bir şey değildir.

Ne diyelim Kemal Kılıçdaroğlu sana yazıklar olsun!

Atatürk bu CHP’yi vatan hainlerine yuva olsun diye kurmamıştı.

Sen ise CHP’yi terör örgütlerinin, terörist sevicilerin yuvası haline getirdin.

Canan Kaftancıoğlu o paylaşımları yaparken zaten Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP Parti Meclisi Üyesi yapılmış, oraya özenle seçilmiş birisiydi. İstanbul il başkanı yapan ve arkasında duranda Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur.

Canan Kaftancıoğlu’da elbette bunu karşılıksız bırakmayarak, CHP’nin 36. Olağan Kurultayında 172 imzayla Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini  ilan etti. CHP’de kendine en yüksek makamları açan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeyip ne yapacaktı ki?

“HDP güzellemesi yapanlar Atatürk’ün partisinde siyaset yapamazlar.” diyen CHP Genel Başkan Adayı Ümit Kocasakal’a oy ve destek verecek hali yok ya!

“Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş” derler ya, Kemal Kılıçdaroğlu Canan Kaftancıoğlu ilişkisi de aynen böyle bir şeydir.

Yazılarımda “PKK’nın büyük partisi CHP, küçük partisi HDP” tanımında bulunuyorum, buna bir tane itiraz eden CHP’li görmedim. Çünkü hepsi CHP’nin bu halini kanıksamış görünmektedir.

Teröristbaşı Öcalan ve Kandil yönetimi sanırım HDP’yi CHP’ye katarak fes ettirecektir. CHP’nin temsil gücü HDP’den daha güçlü hale gelmiştir.

HDP’nin PKK adına yaptığı yapmaya çalıştığı her şeyi CHP kat kat yapmaktadır.

TSK’nın Afrin operasyonunu sulandırmak, gölgelendirmek için HDP’den daha çok çalışması, her türlü şeytanlığı yapması CHP’yi çok öne geçirmiştir ve HDP’nin pabucunu da dama attırmıştır.

CHP’nin 7 Haziran öncesi başlayan HDP’leşme hamlesi bugün HDP’yi içine alıp yutarak daha da büyümüştür. PKK işte bu büyüklüğünü görmüş ve anlamıştır!

Canan Kaftancıoğlu’nun CHP parti meclis üyesi ve daha sonra İstanbul İl Başkanı yapılması sonrası artık CHP’yi PKK ve HDP’den ayrı değerlendirecek kim varsa ahmak ötesidir.

MHP’yi de kendi haline bakmadan eleştiren hangi CHP’li varsa bilin ki şeref yoksunudur.

Ama MHP’yi “Biz Atatürk’ün partisiyiz” diyerek değil, durdukları PKK-HDP safından eleştirme hakları vardır. Çünkü eleştirileri ancak o zaman anlamlı olacaktır. Çünkü MHP’nin politikaları PKK ve HDP’yi çıldırtmaktadır.

CHP içinde kalan bir avuç Atatürkçü ya CHP’yi bu hainler elinden kurtaracak ya da kendilerine yeni bir yol bulacaklardır.

“Biz hem Atatürkçüyüz, hem de bu yönetimi seviyoruz” diyorlarsa tek tavsiyemiz akıl hastanesinde tedavi olmaları yönündedir.

İmralı ve Kandil CHP’ye tamamen el koymadan, CHP içindeki vatanseverler harekete geçmelidir.

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı işte bunun için bir fırsattır.

Ya Atatürk’e sahip çıkılacak, ya Atatürk’e bir kez daha ihanet edilecek.

Karar CHP’lilerin…

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.