Ya Biz Afrin’i Alacağız, Ya Afrin Bizi

Ya Biz Afrin’i Alacağız, Ya Afrin Bizi
13.02.2018
A+
A-

Türkiye kurtuluş savaşı ve Kıbrıs Harekâtından sonra ilk defa büyük ve güçlü bir savaşın içerisinde beka sorunuyla karşı karşıyadır. Türk’e düşman kim varsa bu cephede yerini almıştır.

15 Temmuz hain darbe girişimi, hendek kalkışması, Fırat Kalkanı Harekâtı ve son olarak Zeytin Dalı Harekâtıile ortaya çıkan fotoğrafa bakarak bunu net bir şekilde görebiliriz.

Afrin’e yönelik başlattığımız Zeytin Dalı Harekâtını küçük çaplı bir sınır ötesi operasyon olarak değerlendiremeyiz. Şu an bölgede terör örgütleri üzerinden Türkiye cephe savaşı vermektedir.

Türkiye PKK/PYD ile baş başa bir mücadelenin içinde değil. Çok uluslu şirket gibi hareket eden terör örgütü zaman zaman arkasına Rusya ve İran’ı, zaman zaman ABD ve AB’yi alarak saldırmaktadır. Terör örgütlerinin hamisi durumunda ABD ve AB ülkelerinin gönderdiği binlerce tır silah terör örgütünün elinde namlusu bize dönük vaziyettedir.

Fırat kalkanı operasyonuyla birlikte yaptığımız hamlelerle sınırlarımız dışında ciddi bir alan hakimiyeti kurduk. Afrin’e yönelik başlattığımız Zeytin Dalı harekâtı da gösterdi ki Türkiye’nin alan hakimiyeti kurması, sınırları boyunca yapılan kuşatmayı yarması batı bloğuna oldukça rahatsızlık vermiştir.

Birbirinden çok farklı devletlerin uçak, asker ve müttefik bulundurduğu bir coğrafyada varlık mücadelesi veriyoruz. Hiçbir hamle düşünülmeden yapılmamıştır

Suriye’de yaptığımız Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı gibi operasyonlar üç beş teröristle yapılan mücadelenin çok ötesinde uluslararası egemen güçlere karşı verdiğimiz bir cephe savaşıdır.

El Bab ele geçirilirken göğüs göğse çarpışmalar yaşandı. Afrin bölgesinde köy köy cepheleri alarak ilerliyoruz. Dolayısıyla bu operasyonları sulandıracak açıklamalara çok dikkat etmek gerekiyor.

Ya Biz Afrin’iAlacağız, Ya Afrin Bizi

PKK/PYD’nin Suriye’de devletleşmek için konuşlandığı en önemli merkezi olan Afrin, bölgede verilen mücadelenin psikolojik ve sosyolojik kırılma noktasıdır.

Ana muhalefet partisinin Afrin merkeze girilmesin çıkışı talihsiz bir çıkıştır. Maksadını aşan ifadeler Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda haksız duruma düşüreceği gibi cephedeki Mehmetçiğin moralini de bozacak niteliktedir. PKK/PYD terör örgütünün tam da istediği budur.

AB ve ABD bütün gücüyle Türkiye’yi bölgeden uzak tutmak istiyor. İşte tam bu noktada siviller devreye sokuluyor. Cephe hatlarında Türk Silahlı Kuvvetleriyle çatışan teröristlerinsivil kıyafetlerle cephede olmaları da bu işin bir parçası.

Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda suçlu duruma düşürmek için çok yönlü palanmış hamleler. Şayet Türkiye Afrin’i almadan bu operasyonu bitirirse Suriye’de PKK/PYD devleti resmen kurulacak hem Türkiye hemde bölge ülkelerde iç savaş çıkması kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye’deki PKK hücreleri ve siyasi sözcüleri dikkatle izlenmelidir. Türkiye Afrin’e yaklaştıkça, operasyon başarılı oldukça,PKK’nın Türkiye’deki yapılanmaları bugün yarın harekete geçecektir. PKK özellikle büyük şehirlerde polislerimize karşı silahlı eylemler,suikastlar düzenleyecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesinde destan yazarak ilerlerken Türk Milleti cephe gerisinde tek ses, tek yürek olmayı başarmak zorundadır. Mehmetçiğin moral ve motivasyonu daima diri tutulmalıdır.

Aziz Türk Milleti!

Bugün senin için dünden farklı değil. Orta Asya’nın uçsuz bucaksız bozkırlarından yurt tutmak için geldiğin Anadolu coğrafyası sana bir kez daha mezar yapılmak istenmektedir.

Sen Avrupa için her zaman “öteki” (hasım) oldun. Zaman ve şartlar değişse de bu düşünce hiçbir zaman değişmemiştir. Malazgirt’te açtığın gedik hala kapatılamamış, yarası hala tazedir.

Aziz Türk Milleti!

Düşmanların hiç olmadığı kadar sinsi, hiç olmadığı kadar güçlüdür. İçindeki hainlere karşı her zaman uyanık olmak zorundasın. Şunu hiçbir zaman unutma ki sendeki şuur seni boğmak isteyen bütün şer odaklarını yok edecek güçte ve kudrettedir.

Hiç olmadığı kadar birliğe, hiç olmadığı kadar dirliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde Bilge Kağan’ın o kutlu seslenişine kulak ver “Ey Türk, titre ve kendine dön!”

Ne Mutlu Türküm Diyene!

En içten saygılarımla,

 

Ali YETGİN

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.