WASHİNGTON, PENSİLVANYA VE ANKARA ÜÇGENİNİN MHP PLANI

13.04.2016
A+
A-

 

 

Kurulduğu günden bugüne kadar geçen süre zarfında MHP, Türkiye’nin sıkıştırılmaya çalışıldığı her dönemde kriz ve sorunların aşılmasında öncülük eden bir parti olmuştur.
Millete rağmen siyaset yapan vehayut güç merkezleri nerede duruyorsa, oraya göre şekil alan bir anlayışa karşı ülke menfaati ve millin beklentileriyle cevap vermiş, mücadelesinin esasını bu anlayış üzerine şekillendirmiştir.

Durum böyle olunca siyasi krizlerle, Türkiye’yi çıkmaza sürüklemek isteyen “kaos düzeninin mimarları” için MHP her daim can sıkan, oyun bozan, emelleri ve kirli hedefleri boşa çıkaran bir duruş sergilemiştir.
Ülke hangi zor zamanlardan geçerse geçsin, milli menfaati kuşatarak koruyacak bir tavır sergileyen MHP sayesinde Türkiye pek çok krizi ya çok kolay atlatmıştır, yada potansiyelinden daha az bir kayıpla geride bırakmayı başarmıştır.
Dolayısıyla Türkiye üzerinde hesap yapanlar için MHP her zaman bir tehdit olmuştur, Başbuğ Türkeş’ten bu yana potansiyelinin ve mevcudiyetinin ortadan kaldırılması için uğraş verilmiştir.

47 yıldır siyasi mücadelesini sürdüren MHP’ye yönelik karanlık hesaplar bugün de devam ediyor, geçmişteki sinsi oyunlar bu kez Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli’yi kendisine hedef olarak seçiyor.
Kokuşmuş hesabın özünde var olan strateji ise hareketi asli rotasından bir an olsun saptırmamış, MHP’yi emanet aldığı günden bu yana her manada daha ileriye taşımış olan MHP Lideri Devlet Bahçeli üzerinden, tüm Ülkücü Hareket’i ortadan kaldırmaktır.
Sayın Devlet Bahçeli’nin “kaos düzeni mimarları” tarafından “istenmeyen adam” olarak ilan edilmesindeki gerekçe, MHP’yi ilke ve ülkelerinden koparmaması, inandığı değerlerden uzaklaştırmaması, Türkiye ve Ortadoğu merkezli şekillendirilmek istenilen küresel senaryolara geçit vermemesi, hatta bu kanlı projelere bir başına engel olmasıdır.
* * *
CIA Türkiye Masası Eski Şefi, Kürt devletinin kurulması konusunda ABD hükümetine birinci elden danışmanlık yapan Henry Barkey’in bir gazeteye 3 Ağustos 2014’te verdiği röportajında “Bağımsız bir Kürdistan’ı Türkiye destekler mi?” sorusu üzerine verdiği “Ben bundan hiç emin değilim. İki sebepten… MHP’nin stratejisine bakın, bir tek konu var onlar için Kürt meselesi. Bir konuda siyaset içerisinde bu kadar aşırı bir muhalefet olduğu zaman, ayrıca o siyasetçilerin toplumda bu işe karşı çıkan ciddi bir kitleyi temsil ettiğini düşünürseniz, o zaman buna nasıl yeşil ışık yakarsın?” cevabı bile durumun özeti olmaya yetiyor.

MHP, bölgesel gelişmelerin kırılma ve parçalanmaları istediği böylesi bir dönemde Türk kamuoyunu hakikatlerin görülmesi konusunda uyandırmış, “22 İslam ülkesinin sınırları ve rejimleri değiştirilecek” söylemiyle Büyük Ortadoğu Projesi adı verilen kanlı planın “Türkiye tam manasıyla ikna olmadığı” gerekçesiyle hayata geçmesine kritik bir aşılmazlık tavrı koymuştur.

MHP’nin tavrındaki bu başarının farkında olanlar, 2011 yılında yapılan Genel Seçimler döneminde MHP’ye kirli ve çirkin bir operasyon yapma çabası içerisine girmişlerdi.
O dönemde de amaç değişmemiş, operasyon toplum nazarında MHP’yi itibarsızlaştırma çabası taşırken, dönemin malum cemaati, bugünün Paralel Devlet Yapılanmasının uzantıları, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi istifa etmeye çağırmışlardı!
Mesele neydi, Türkiye Cumhuriyeti’ni yabancı güçlerin hesaplarına kurban etmeye çalışanlar ne yapıyordu?..
İlk bakışta çelişki gibi gelebilir ancak “istifa çağrısı” MHP üzerinde kurgulanan oyunun kendi kendisini deşifre etmesine yetiyordu.
* * *
Şimdi bakıyorsunuz geçmişte MHP’ye bu şekilde kumpas kurmaya kalkan ve 7 Haziran seçimlerinde PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’ye oy vermiş olan Paralel uzantılar, 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Ümran Kaptan’ın, MHP’ye kayyum atanması yönünde verdiği karar sonrası sevinçten dört köşe oluyorlar.
MHP’nin malum dava sürecinde avukatlığını yapan Yücel Bulut’un geride bıraktığımız gün MHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklama aslına bakarsanız, hukuki süreçte son derece sinsi bir oyunun sergilendiğinin görülmesine olanak sağlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı açık ve aleni bir şekilde suç işlemiş olan ve bugün Türkiye Cumhuriyeti’nce devlete ve millete yönelik birincil derecedeki tehdit arasında bulunan bu paralel yapının oyunları elbette boşa çıkarılacaktır.
Bu oyunda rol üstlenmiş olanlar açığa çıkarılacak, üzerlerine hukuk çerçevesinde kararlılıkla gidilecek ve 6 milyonluk Milliyetçi-Ülkücü Hareket camiası ile birlikte Türk Milleti’ne, MHP’ye karşı sergilenen rezil planda görev almış olanların isimleri ve ilişkileri deşifre edilecektir.
Kişiler ve bazı yapılanmalar arasında nasıl bir bağ, nasıl bir ilişki ağı var, MHP üzerinde dönen sinsi tezgah ve oyunlar nelerdir bunlar en ince ayrıntısına kadar bilinmiyor diye kimse düşünmesin!

MHP en zor şartlara ve karanlık suretlere karşı Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği uğruna kendi öz değerlerini nasıl savunacağını bilen, inançlı kadroların oluşturduğu bir partidir.
Kimsenin endişesi olmasın: Washington, Pensilvanya ve Ankara arasında MHP düşmanlığı üçgeni kuranların tüm hesapları başlarına geçirilecektir!
Bugün MHP’yi hedef alıyor gibi görünenlerin asıl amacı Türkiye’yi düşürmek, MHP düşmanlığı yapanların asıl gayesi Türkiye’nin parçalanmasına yol açacak adımlara taşeron olmaktır.
İsmail Özdemir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.