Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Vona Gabor Türkiye ye ve Türk Dünyasına Mesaj

18.10.2012
A+
A-

Macaristan Jobbik Partisi Genel Başkanı Vona Gabor Türkiye ye ve Türk Dünyasına Mesaj Yolladı

Türk Dostlarım’a ! Hajra Turan Yaşasın Turan !

Bugünkü karşılaşmada taraftarlar Türk milli takımını Budapeşte’de benim bir cümlemle selamladıkları için büyük bir onur duymaktayım. Futbol Dünyanın en ilgi gören sporudur, güçlü duygular yaşatır insanlara. Ben de bu insanlardan birisiyim. Ama bundan daha önemli duygulara da sahibim. Akraba, Turan milletlerine duyduğum saygı, sevgi ve dostluk da bunlar içindedir. Karşılaşmanın büyük bahsine karşın, Macar taraftarların böylesine dostane bir jest yapmış olmalarını çok anlamlı buluyorum. Bu, günümüzün düşmanlık ve rekabet dolu dünyasında bilhassa anlamlı ve büyük bir olaydır. Minnettarım bunun için.

Umarım bu mesaj mümkün olduğundan daha fazla Türk insanına ulaşır. Dilerim bu haber gider kulaklarina: Macaristan’da öyle bir güç var ki, bu ülkenin en büyük ikinci siyasi partisidir ve kendini Atilla’nın torunu sayan her milleti müttefiki olarak görmektedir. Türkleri de ayni şekilde. Tarih boyunca aramızda birçok sorun yaşanmış olabilir; başka isimlerle adlandırdığımız Tek bir Tanrı’ya inanıyor olabiliriz, ama biz her şeye rağmen kardeşiz: Turan çocuklarıyız. Umarım, giderek güçlenen büyük bir iktidarı yönetecek büyüyen Türk gençliği sesimizi duyuyordur. Bizim arzumuz Atilla’nın torunlarının, büyük atlıların soyundan gelenlerin yeniden el ele vermeleridir.

Biz de Atilla’nin torunlariyiz !
Tanrı daha güzel bir gelecek versin bizlere !

Vona Gábor
Jobbik Başkanı

×××××

Török barátaimhoz ! Hajra Turan Yaşasın Turan !

A mai mérkőzésen nagy megtiszteltetés ért, mert a szurkolók az én egyik mondatommal köszöntötték a török válogatottat Budapesten. A labdarúgás a világ legnépszerűbb sportja, nagy érzelmeket kavar, ami alól én sem vagyok kivétel. De vannak más érzéseim is, amelyek ennél jóval fontosabbak. Ilyen a rokon, turáni népek iránt érzett tisztelet, szeretet és barátság érzése. Ezért tartom nagy dolognak, hogy a mérkőzés hatalmas tétje ellenére a magyar szurkolók ilyen barátságos gesztussal álltak elő. Ez a mai ellenséges, versengő világban különösen nagy dolog. Köszönet érte.

Remélem, hogy ez az üzenet eljut minél több török emberhez. Eljut hozzájuk a hír, hogy itt, Magyarországon van egy erő, az ország második-harmadik legnagyobb politikai pártja, amely szövetségesként tekint minden nemzetre, aki Atilla unokájának vallja magát. Így a törökökre is. Lehet, hogy a történelem során sok harc dúlt közöttünk, egymás vérét ontottuk, lehet, hogy más néven imádjuk az Egy Istent, de ettől még testvérek vagyunk: Turán fiai. Remélem, hogy a felnövekvő török ifjúság, amelynek majd egy egyre erősebb nagyhatalmat kell vezetnie, meghallja a hangunk, a vágyunk, hogy Atilla kései unokái, a nagy lovasok mai utódai újra megfogják egymás kezét.

Mindannyian Atilla unokái vagyunk !
Adjon az Isten szebb jövőt !

Vona Gábor
a Jobbik elnöke

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.