Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

VAY ZAVALLILAR VAY!

23.06.2016
A+
A-

 

 

Temel imama sorarmış: Gece kaç defa yaparsak yapalım, sabah bir kere yıkansak uygun mudur?”
İmam aksi bir adam: “Olmaz, her işten sonra mutlaka yıkanmak lazım.” deyince kavga ederlermiş.
Derken imam gitmiş, yerine yenisi gelmiş. Temel, vakit kaybetmeden aynı soruyu sormuş. “Olur mu?”
“Her işten sonra yıkanmak gerekmez. Ertesi gün bir defa bile yıkanmak kâfidir…” demiş imam.
Arkadaşları Temel’e yeni hocayı nasıl bulduğunu sormuşlar. Temel keyifli “Ula sormayın tam uçkuruma göre bir imam” demiş.
***
Değişimciler 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kesinleşmemiş kongre kararı üzerinden “oldubitti kurultayını” toplamaya kalkınca Ülkücü delegeler Tosya ve Gemerek mahkemelerine başvurarak süreci durdurmuştu.
Bunun üzerine de Meral Akşener “Bu iş Temel’in kafasına göre imam aramasına benziyor” diyerek bu fıkrayı hatırlatmış; Tosya ve Gemerek Mahkemelerinin MHP Genel Merkezi’yle kafa kafaya vererek süreci baltaladığını iddia etmişti.
Sonrasında avukatı aracılığıyla Gemerek Hâkimi İlhan Işık’ı Ülkücü ve MHP’li olduğu suçlamasıyla! HSYK’ya şikâyet etti.

Şimdi 19 Haziran’daki korsan kurultaydan sızan görüntüler gösterdi ki Meral Akşener’in fıkrasındaki imam Ankara 13. noteri rolüyle hayat bulmuş, kendisine verilen hukuk tanımazlık rolünü en iyi şekilde oynamıştır.
“Türkiye’nin geleceği senin ellerinde” denerek evrakta sahtecilik yapmaya ikna edilen Noter Bey delegelerin yüzünü görüp kimlik kontrolü yapmadan Whatsapp ve mail üzerinden gönderilen fotoğraflarla işlem yapıyor.
Korsan kurultaya korsan noter yakışır!

Tamam da bu delegeler kimliğini evde unutacak kadar uyurgezer değilse, kimlik fotoğraflarını elden teslim etmek varken Whatsapp’tan gönderme fantezisi ne anlama geliyor?
İddia ediyorum delegelerin çoğu kurultayın yapıldığı otele bile gitmemiştir. Belli ki birçoğunun kendisi adına işlem yapıldığından da haberi yok.
MHP Ankara üst kurul delegesi Adem Durkut gıyabında hukuksuzca işlem yapılanlardan birisi olarak açıklama yaptı ve dedi ki:
“19 Haziran 2016 Pazar günü oyun peşinde koşanların değil, dimdik alnım açık Genel Merkezimizde, Liderimiz

Devlet Bahçeli’nin yanında idim.”
Fakat birileri Adem Durkut adına işlem yapmış, bir şekilde ele geçirdikleri kimlik bilgilerini Türkiye’nin geleceğinin bağlı olduğu notere Whatsapp’tan göndererek hazirun cetveline kaydını gerçekleştirmişlerdi.
Yahu şu işe bak…

MHP’de hukuksuzluk yaşanıyor diye yola çık, yapmadığın hukuksuzluk kalmasın.
Yağma ve talan eder gibi MHP tüzüğünün 13 maddesini değiştir, diğer adayların haberi bile olmasın!
Sinan Oğan, Sait Gönen ve Koray Aydın üçü birden neredeyse aynı içerikte açıklama yaparak “Haberimiz yoktu, kurultay iptal olursa sorumluluk bize ait değil” diyor.

Çünkü onlar da biliyor ki mahkemenin verdiği yetki sadece tüzüğün ilgili maddesini değiştirmeye olanak tanıyor.
Bunun haricinde alınan tüm kararlar hükümsüzdür. Değiştirilen 13 madde hükümsüzdür. Bu kadar hukuksuzluğa bir de kimlik bilgileri teyit edilmeden kaydedilen delegeleri ekleyince baştan sona yasadışı ve korsan bir kurultay Ülkücü Hareket’in şerefli mazisine kara leke olarak sürülmüş oluyor.

Şimdi birilerinin kafasına göre değil Türk milleti adına hareket etmesi gereken yargı düzeninden beklenen; kimlik tespiti ve kişi teşhisi yapılmaksızın hazirun cetveline eklenen hayalet delegelerin oy verdiği bu korsan kurultayı iptal etmektir.

Ülkücü Hareket’in edep ve ahlak dolu geçmişini çiğneyerek Türkiye’nin geleceğini kurtaracağını zanneden zavallılar adalet karşısında hak ettiğini bulmalıdır.
En önemlisi de Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Onursuz zafer, zafer değildir” derken zafere giden yolda her türlü pisliği mubah sayanların MHP ve Ülkücü Hareket’le olan bağlantıları kökünden koparılmalıdır.

Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.