Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Ustasının Yolundaki Çırak Bekir Bozdağ!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
30.06.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“Ekmeleddin İhsanoğlu bey Yozgatımızın iftihar ettiği değerli bir Yozgat evladıdır, büyük bir bilim insanıdır. Hem ülkemizde, hem de ülkemizin dışında Türk medeniyetine, Türk kültürüne, tarihine, İslam bilim hayatına çok önemli eserler kazandırdığı gibi çok değerli insanlar da yetiştirmiştir. Sadece Türkiye’de değil başka ülkelerde de çok değerli bilim adamlarını yetiştirilmesine katkıda bulunmuştur. İslam dünyası için çok önemli ortaklıkları ortaya koyan çalışmalar yapıyor. O yüzden onun kurulmasındaki katkılarından ve bugünkü hizmetlere ulaşmasından dolayı öncelikle Ekmeleddin İhsanoğlu hocama şükranlarımı sunuyorum. Zaman zaman bize soruyorlar; ‘Yozgat’ın ilim dünyasına kazandırdıkları nelerdir’ diye. Ben hiç unutmam bazı yerlerde bu alanda hiç insanımız yokmuş gibi bir yaklaşımın olduğu yerde, arasında Ekmeleddin İhsanoğlu hocamı da saymıştım. Merhum babaları Müderris İhsan Efendi’yi de saymıştım. Başka isimler de sayınca hayret etti, ‘bunlar Yozgatlı mı’ dedi. ‘Evet Yozgatlı’ dedim. ‘Hem de Yozgat’ın has insanları, has bilim insanları. Yozgat’tan çıkmış ama sadece Yozgat’ın değil, bulundurdukları il bile bilinmiyor. Ama bütün ilim aleminin saygı duyduğu, kabul ettiği kişilikler olduğu gibi, İslam ve ilim dünyasının saygı duyduğu kişilerdir’ dediğim zaman büyük bir takdir topladığını gördüm. Bu noktada bizim ilimizden yetişmiş ilim irfan sahiplerinin bilinmesi, tanıtılması ve yaşatılması Bozok Üniversitesi’nin en önemli görevlerinden biri olduğunu düşünüyorum.”

***

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu öven bu sözler ne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye, ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na , ne Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a, ne DSP Genel Başkanı Masum Türker’e, ne BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye ne de Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’a aittir. Bu partilerin Sayın Genel Başkanları da Ekmeleddin İhsanoğlu’nu öven ve “Çatı Aday” olarak destekleyeceklerini ifade eden birçok açıklamada bulundu ama bu sözler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a aittir.

Aynı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu açıklayan Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu hakkında yukarıdaki sözlerini unutarak geçtiğimiz hafta “Millete uzak bir adaydır. Yani çokta uzaktan alıp getirdiler. Şimdi ne yapıyor bunlar, halkın tanıdığı bildiği birini getirmiyorlar. Halkın içinde olan birini getirmiyorlar. Siyaset yapmış birini getirmiyorlar. Dışarıdan birini getiriyorlar. Herkes adayı Google’dan öğrenmek istiyor. Türk milleti Google’dan öğrendiği birine Cumhurbaşkanlığı sıfatını vermez. İçinde yetiştirdiği birine Cumhurbaşkanlığı sıfatı verir. Yozgatlılar içinde şunu söyleyeyim; tabi Yozgatlı birinin aday olmuş olması Yozgatlılar açısından sevindirici bir durum ama Yozgatlılar şunu da bilir ve her zamanda ifade ederler. Yozgat’ta sadece nüfus kaydıyla değil de özüyle, her şeyiyle Yozgat’a hizmet edenlerin Yozgatlı olduğunu bilir ve öyle kabul eder’ şeklinde konuşma yaptı.

Bu kişinin Adalet Bakanı olduğunu düşünebiliyor musunuz? Daha kendi sözlerine sahip çıkamayan Bekir Bozdağ’ın adalete, hukuka, kanuna sahip çıkabilmesi ve yaşatması mümkün müdür? Zaten sahip çıkamadığını ve yaşatamadığını göreve geldiği günden bugüne uygulamalarıyla göstermiştir.

Bu derecedeki bir ‘U’ dönüşü sadece Recep Tayyip Erdoğan karakterinde olan birisi yapabilirdi. Demek ki , usta çıraklarını çok iyi yetiştirmiş. “Boynuz kulağı geçer” haline örnek bu olsa gerek… Bir saniye önce söylediği sözü inkar edenlerin partisi olan AKP’de bu tür ‘U’ dönüşler elbette fazla sırıtmaz. Ama insan ister istemez “Bu kadarda olmaz” diyor !

Bekir Bozdağ’ın daha bir yıl önce öve öve bitiremediği Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu’nu şimdi kötülemeye, küçümsemeye, karalamaya çalışması AKP’nin ters köşe olduğunun göstergesidir.

Şaşkınlar ve hala Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu’na tam nereden ve nasıl saldıracaklarını hesaplayamadılar. Şuan antrenman yapıyorlar ve seçimi çirkeflik maçına dönüştürmeye hazırlanıyorlar.

Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu’nun adı “Çatı Aday” olarak açıklandığı saatten itibaren her şeyi uydurmaya başladılar ve ama henüz hiçbirşey tutturamadılar. Kaldı ki , geçmişte Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı Adayı olarak açıklandığı süreçte , AKP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adının bile adaylar arasında geçtiği konuşulmaktadır. Herhalde bu durumu AKP içinde vicdanı, aklı, düşüncesi temiz kalmış vatandaşlarımızda değerlendirecektir.

AKP’nin karşısında kim duruyorsa düşmandır. AKP’nin siyasi menfaatleri önünde kim engel teşkil ediyorsa yok edilmesi gerekendir. Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ve şahsi menfaatleri için gölgesiyle dahi kavga etmesi bunun somut örneğidir.

Bekir Bozdağ da bu zihniyetin hizmetkarı olduğu için yüzü hiç kızarmadan dün söylediği övgü sözlerini unutup, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu bugün karalamaya çalışıyor.

Google araştırması yapınca Ekmeleddin İhsanoğlu’nun yüzünü kızartacak hiçbir bilgi, görüntü ve ses kayıtlarını bulamıyorsunuz. Ama Google’dan Recep Tayyip Erdoğan, Bekir Bozdağ gibileri araştırın bakalım neler çıkıyor neler !

Bırakın geride bıraktığımız 12 yılı, sırf 17-25 Aralık sonrası ortaya çıkan belgeler bile Bekir Bozdağ’ın susmasını gerektiriyor ama bunlardaki pişkinlik başka bir pişkinlik !

Google’dan arayınca senin öve öve bitiremediğin Ekmeleddin İhsanoğlu videosu çıkıyor Bekir Bozdağ!

O övücü Bekir Bozdağ kim , bugün sövücü olan Bekir Bozdağ kim?

Bence Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyen partiler, Bekir Bozdağ’ın övgülerini yazılı ve görsel medyada propaganda malzemesi olarak kullanabilir.Allah var, Bekir Bozdağ güzel övgüleri ardı sıra dizmiştir.

Yozgat’ın evladı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Bekir Bozdağ’ın övgüsü ile övmek , Ekmeleddin İhsanoğlu’na Cumhurbaşkanı olma yolunda kazanç sağlayacaktır. Onların sövgüsü de nasıl bir ikiyüzlü siyaset yaptıklarının delili olarak kullanılabilir.

Ama gerçek olan şudur ki, AKP’nin ne dostluğuna ,ne düşmanlığına güvenilir. Allah bunların elinde oyuncak olan milletimize acısın ve bir an önce bunların elinden kurtarsın. Amin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e79w5a8PFTE[/youtube]

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.