Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Ümmet Firarda!

07.06.2016
A+
A-

 

 

Bakanların ve SayınCumhurbaşkanının Cem Özdemirtepkisi öyle eğlenceliki; akşamdan beri dilime 70’lerde İskender Doğan’ın söylediği”kan ve gül” şarkısıtakılıyor!..
İftardan sonra: “sütü bozuk… kanı bozuk… laboratuvar testi”lafları aklımageliyor. Sonra bir de söyleyenlere bakıyorum… Vallahi bizim teravi tehlikeye giriyor.
Mübarek gün Allah affetsin;Beni bir gülme alıyor!, Kendimi tutamıyorum!..
“Laboratuvar kan testi” ha!.. Allah da sizi güldürsün, mübarek gün!..

Malum,Yeşillerin bilmem ne başkanı Cem Özdemir, Nisan ayından bu yana Ermenilere çalışıyor.
Bu çalışmanın arkasında,onun 2003 yılında bir süre çalıştığı “TheGerman Marshall Fund”la başlayan Amerikan ilişkilerinin bir etkisivar mı bilmiyoruz!
Ancak Alman Parlamentosunun aldığı kararın, tam da bizimRoketsan’ın 70 mm’lik “Cirit” roketlerinin Alman Tiger helikopterlerine entegrasyonuyla ilgili bir anlaşmanın imzalandığı güne denk gelmesi, bu yöndeki şüphelerimizi kuvvetlendiriyor.

1980’lerde Gölcük’te yapımına başlanan Alman patentli, elektronik kumandalıfırkateynleri kıskanan ABD’nin, 1992’de bizim Muavenet muhribini iki füzeyle nasıl vurduğunu hatırlarsak, bu zamanlamaya daha sağlambir anlam katabiliriz.
Suriye krizinde İran’dan kopan ve Rus uçağının vurulmasından sonra Avrasya’dan iyice soyutlanan Türkiye’nin bu şekilde Avrupa’dan da uzaklaşarak ABD’nin kucağına düşmesi planlanmış olabilir.
Cem Özdemir, bu işte olsa olsa kiralık bir figürandır.

Ama bu çalışma, uyanık düşmanı, uyuyan dosta öğretmesi bakımından önemlidir.
Önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İstanbul Üniversitesinde konuşuyor:
“Bu tür SÜTÜBOZUKLAR, KANI BOZUKLAR Türkiye’yi de Türk milletini de temsil edemezler. Bizim hakkımızda söz söyleyemezler. Onlar ancak Almanya’nın menfaati hakkında söz söyleyebilirler.”
Bekir Bozdağ’daki uyanışı alkışlamadan edemiyorum!Türk milletinin tarihine aptalca saldıranların “sütünün bozuk” olduğunu görebilmek de önemli bir aşamadır.
Sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var:
Erdoğan da bir başka üniversitede konuşuyor:

“Şimdi oradan çıkıyor bir ukala, bir şey hazırlıyor, Alman Parlamentosu’na sunuyor. Neymiş? Birileri de diyor ki, güya Türk…

Ne Türk’ü be? BUNLARINKANLARININLABORATUVARTESTİNDENGEÇMESİLAZIM!..”
Allah Allah!..Ümmet firarda, şeytanlar da işiliberalebağlayıp arife gününden izne çıkmış olmalı!..
E
rdoğan, neredeyse”MeinKampf”ın ortasından konuşuyor!..
Sözleri, yıllar sonra nihayet Hitler’i çağrıştırıyor. Sosyal medya yıkılıyor!..
Tabii, İmam Hatip’in entel haricisi Ahmet Hakan, hemen durumamüdahale ediyor ve AKP’yi yeni ufuklara taşıyan”songaf bükücü” olarak devreye giriyor:
Yazısının başlığı şöyle:

“Kanı Bozuk Denilerek Resmen Irkçılık Yapılıyor!”
Söze “tecahül-iarif”ten girip bir süre sonrahızla “tearüf-i cahil”e doğru savruluyor.
Bir kere “Kanı bozuk” demek, damarında dolaşan kırmızı sıvısı bozulmuş adam demek değildir.
“Kanı bozuk”un “soysuz” veya “piç” anlamında kullanılması, eski Türkçe’de son harfi “nazal n” ile söylendiği için yazı dilinde “g”si zamanla düşen “kang” kelimesinin anlamıylailgilidir:
“Kang” baba demektir.

“Kangı bozuk” babası belirsiz yani “piç” demektir. Türk edebiyatında bu sıfat tamlamasının taşıdığı mana da budur. Yani bu söz öbeği, mecaz değil, betimlemedir.
Erdoğan’ın konuştuğu ve Ahmet Hakan’ın yazıldığı gibi, konunun damarda dolaşan kanla, laboratuvarla filan bir ilgisi yoktur. Dolayısıyla kan gruplarından bahsetmek anlamsızdır.

Bir adamın “kanı bozuk” olup olmadığını, mikroskopla öğrenemezsiniz. Davranışlarının babasının davranışlarına benzeyip benzemediğine bakarak öğrenirsiniz.
Eğer Cem Özdemir’in babası da kendisi gibi düşünüyorsa, Cem’in kanı bozuk değildir. Ama eğer babası Müslüman da Cem Ateist ise Cem’in “kanı bozuk”tur!

Almanya’da Türk çocuklarının kanı, birkaç nesilde bozulabilmektedir. Bunu da anayurttan kopukluk, kültürel çevre şartları, eğitimsizlik ve en hızlı tempoylada “ideoloji” yapmaktadır.
Bize göre Cem, Hitlerden sonra hızla soysuzlaştırılmış SPD Almanlarını kolayca kandıran renkli bir sosyal balondur.
Şahsiyeti zayıf,ama drama kabiliyeti yüksek, derin kompleksleri olan sınıfını benimsemiş bir köle çocuğudur.
Hakkındaki “Obama” lakırdısı da oradan çıkmaktadır.
70’li yıllarda Cem’e benzer pek çok kanı bozukla bu tür fikir tartışmalarına girmiş bir Ülkücü olarak ben, kanın hiç Almanya filan görmeden de birkaç ayda bozulabildiğinin şahidiyim.
Mesela, babaları komünist olmadığına göre, 70’lerin bütün Komünistlerinin kanı bozuktur.
Laboratuvara filan lüzum yoktur!..

Cem’in babası Müslüman’sa, Cem de Ermeni rozeti takıyorsa Cem’in kanı bozuktur!
Cem’in annesi Türk’se ve Cem Türkiye’ye karşı çalışıyorsa Cem’in sütü de bozuktur!
Çünkü… Ümmete ait Tavuk çiftliklerini bilmem ama…
Siyasette kanı ve sütü bozan, fikirdir,ideolojidir.
Şükrü Alnıaçık

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.