Ümit Özdağ istifa etti : HDP ile anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi kabul edenlerle aynı yolda yürümem!

Ümit Özdağ istifa etti : HDP ile anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi kabul edenlerle aynı yolda yürümem!
04.03.2021
A+
A-


Ümit Özdağ istifa etti .. İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında çok sert konuşan Özdağ, İP’ten istifa ettiğini duyurdu. Ümit Özdağ, “İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, yapmış olduğumuz uyarılara rağmen devam etmektedir. İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. İYİ Parti’den Atatürk çizgisindeki milliyetçilerin tasfiyesi, partinin kuruluşundan kısa bir süre sonra başladı.” dedi. Özdağ, “HDP ile aynı masaya oturup anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi kabul edenlerle aynı yolda yürümem mümkün değildir. İYİ Parti’den istifa ediyorum. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değil ama ben istifa edecek kadar cesurum.” açıklamasında bulundu.

Ümit Özdağ istifası etti !

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, canlı yayında açıklama yaptı. Meral Akşener’i topa tutan Ümit Özdağ, partiden istifa ettiğini duyurdu.

Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. Tasfiye edilen Türk milliyetçilerinin yerine gelen 30 Ağustos’u bütün Türkiyelilerin bayramı diye kabul eden FETÖ’cü zihniyettir. İfadenin kanıtı, televizyonlarda, internette seyredebileceğiniz görüntülerdir. Hiç kimse inkar edemez.

PARTİYE FETÖ’CÜ SIZMA DEVAM EDİYOR

İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, bugün de yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen devam etmektedir. Bazı kesimler İYİ Parti’deki krizin 19 Ekim 2020’de benim CNN Türk’te İstanbul İl Başkanı ile ilgili açıklama ve sonrasında bana karşı kurulan komplo, yani ihraç komplosu süreciyle başladığını düşünüyorlar. Oysa Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin tasfiyesi partinin kuruluş sürecinden hemen sonra başlamıştır.

BOMBA AÇIKLAMA: MERAL AKŞENER FETÖ’CÜLER İLE MÜCADELEMDEN RAHATSIZ OLDU

Bana yönelik Meral Akşener’in kızgınlığının temelinde bu vardır. Akşener’e karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadım. Teşkilatları bile Özdağ’ın gizli planı var demesinler diye ziyaret etmedim. Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener’i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti’nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener’e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti’nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım. Akşener, bu teklifimi reddetti. Sonra CHP ile görüşmeler başladı. CHP, İYİ Parti uzlaşması üzerine MHP ve AK Parti arasındaki ittifak yeniden kuruldu.

TOPA TUTTU İYİ PARTİ’NİN ONURUNU SATTINIZ

Sarı sendikacıların ne olduğunu biliyorsunuz. Sarı sendikacılık gibi bir de sarı muhalefetcilik var. İYİ Parti’yi CHP’nin uydu partisi haline getirdiler. Bana kızacağınıza CHP İBB Başkanı’na İYİ Parti’yi aşağılayan CHP Çanakkale Belediye Başkanı’na kızın. Çantalar, makamlar karşılığında İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Bunların hepsinin kanıtı var.

MERAL AKŞENER YÜZÜNDEN HDP KARS’I KAZANDI!

Bana yalan söyleyerek, arkamdan iş çevirerek İdris Naim Şahin’in adaylığı ilk istifa nedenimdi. İkinci istifa nedenim İYİ Parti’nin Kars’ta adayını geri çekmemesiydi. Bundan dolayı HDP Kars’ı kazandı. Akşener, HDP’nin Kars’ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Mükemmel bir çözüm önüne konmasına rağmen, bunu reddetmiştir.

“AKŞENER YALAN SÖYLÜYOR, BİLİYORUM”

Kongrede aday olmamamıza rağmen, İsmail Koncuk ile birlikte üstleri çizilenler listesinde yer aldık. Aday olmayanların nasıl üstünü çizersiniz? Akşener bu listeden haberi olmadığını söylüyor. Akşener’in yalan söylediğini düşünüyorum. Düşünmüyor, biliyorum. Bu kara listeyi Koray Aydın ve Meral Akşener hazırladı. İYİ Parti’ye ihanet edilerek komplo kuruldu. Sırtımızdan vurulduk.

“AKŞENER FETÖ İLE İLTİSAKLILARLA ÇOK RAHAT YOL YÜRÜYOR”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır.

Türk milliyetçileri bu zihniyetten vakti geldiğinde en ağır şekilde hesap soracaktır. Akşener, FETÖ iltisaklılarla yol yürümekte çok rahat davranıyor. Daha ne kadar rahat yürüyeceğini göreceğiz.

Ben Akşener’den nasıl gizli bir anayasanın içinde olduklarının hesabını sordum. Yetkili üyelerden habersiz bir şekilde HDP ile kirli bir anayasa çalışması yapılmıştır.

“BENİ İKİNCİ KEZ İHRAÇ EDECİLECEK KADAR CESUR DEĞİL”

İYİ Parti’de benim ihracım ile ilgili tek demokratik karar Muğla’da alındı. Diğer 80 ilde Meral Akşener’in baskısı ile bu kararı alındı. İhraç kararı mahkeme tarafından reddedildi. İYİ Parti bu karara direndi. Davayı kazanınca Akşener’den randevu istedim. Demirtaş’ın kahvaltı talebine ertesi gün olumlu cevap veren Akşener bana hala cevap vermediği gibi grup toplantısında bana saldırmaya devam ediyor. Benim yeniden başlatılacağı yazılıyor. Ama ben Akşener’in ikinci kez beni ihraç edecek kadar cesur olmadığını biliyorum.

ÖZDAĞ ZEHİR ZEMBEREK SÖZLERLE İSTİFA ETTİ

HDP ile aynı masaya oturup anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi kabul edenlerle aynı yolda yürümem mümkün değildir. İYİ Parti’den istifa ediyorum. Akşener beni ihraç edecek kadar cesur değil ama ben istifa edecek kadar cesurum.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

Meral Akşener bir araştırma yaptırmış. Ümit Özdağ parti kurarsa kaç oy alır diye. Yüzde 11 olarak görünüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.