Ümit Özdağ “Ben yalancıyım, Kaboğlu yalancı, peki Kılıçdaroğlu?”

Ümit Özdağ “Ben yalancıyım, Kaboğlu yalancı, peki Kılıçdaroğlu?”
14.11.2020
A+
A-

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dört partinin bir araya gelerek anayasa çalışmasında bulunduğu iddiasını bir kez daha dile getirdi.

 Haber Global canlı yayınına katılan Ümit Özdağ, “İbrahim Kaboğlu’nun başında olduğu ekibin hazırladığını Kılıçdaroğlu söylüyor. İbrahim Kaboğlu kendisi açıklıyor. Ümit Özdağ yalancı, Kaboğlu yalancı, peki Kılıçdaroğlu? Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili Sayın Meral Akşener’in tıbbi tespiti nedir?” diye sordu.

Canlı yayınında konuşan Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

Disiplin Kuruluna 10 sayfadan oluşan ve İyi Partinin kuruluşundan bu yana neler olduğunu ortaya koyan 10 sayfalık yazılı savunma verdim. Ben parti disiplini ne gerektiriyorsa onun gereğini yapıyorum. Metnin içeriği ile ilgili daha fazla konuşmak istemiyorum.

Buğra Kavuncu ile ilgili adli bir soruşturma başlatıldı. Ben bunu adli bir mücadele değil siyasi bir mücadele olarak görüyorum. FETÖ’ye karşı kanını dökenler, FETÖ’ye karşı mücadele edenler bu partiyi kurdular. FETÖ’nün partimize sızmasını engellemek için üç buçuk yıldır çalışıyorum. Buğra Kavuncu’ya karşı defalarca uyarmama rağmen, genel başkanımız Buğra Kavuncu’yu parti sözcüsü yaptı. Ardından İstanbul İl Başkanı yapıldı. FETÖ’nün bizim partinin içine nasıl sızmak istediğini genel başkanımıza anlattım. Kongreden tek bir kişi kârlı çıktı, o da Buğra Kavuncu.

“Reddetmekle kalmadı…”
Parti bir eksen değişikliğine sokuldu. FETÖ ve PKK’ya övgüler dizen bir akademisyen divana getirildi.  Bekledim ama Akşener benimle görüşmeyi reddetti. Reddetmekle kalmadı, bana bir kişiyi ve bir çalışma yollayarak benim partiden ayrılarak bir parti kurmamı istedi. Siyasi kariyerimi de planlamış. Bunun için bir kamuoyu araştırması da yaptırmış. Bir siyasi partinin genel başkanı, birlikte kurucusu olduğu kendi partisinden bir milletvekiline bunu nasıl yapar?

HDP ve diğer iki parti ile birlikte bir anayasa taslağı hazırlandı. Ümit Özdağ bu anayasa taslağını açıkladığı zaman Sayın Akşener ve parti kurmayları siyasi nezaket sınırlarını zorlayarak, sağlık sorunlarım olduğunu söyledi.

“Ümit Özdağ yalancı, Kaboğlu yalancı, peki Kılıçdaroğlu?”
İbrahim Kaboğlu’nun başında olduğu ekibin hazırladığını Kılıçdaroğlu söylüyor. İbrahim Kaboğlu kendisi açıklıyor. Ümit Özdağ yalancı, Kaboğlu yalancı, peki Kılıçdaroğlu?.. Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili Sayın Meral Akşener’in tıbbi tespiti nedir? Kemal Kılıçdaroğlu bu anayasa taslağını “biz hazırladık” diyor. Anayasa çalışması var. Bunun bir örneğini gösterdi. Bu metni bizzat Kaboğlu’nun kendisinden aldım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.