Ümit Özat ‘tan futbolda FETÖ açıklaması: Halen kripto FETÖ’cüler var!

Ümit Özat ‘tan futbolda FETÖ açıklaması: Halen kripto FETÖ’cüler var!
28.03.2021
A+
A-

Son dönemde gündemde sıkça yer alan futbolda FETÖ yapılanması hakkında konuşan Ümit Özat, spor camiasında kripto unsurların bulunduğunu ve bildiklerini yetkili makamlara anlatmaya hazır olduğunu söyledi. Ümit Özat’tan futbolda FETÖ açıklaması: Halen kripto FETÖ’cüler var!

TÜRK futboluna uzun yıllar hizmet etmiş eski milli futbolcu ve teknik direktör Ümit Özat, futbolda FETÖ yapılanması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Futbol Arena’dan Aydın Cingöz’ün sorularını yanıtlayan Ümit Özat, futbol camiasında halen “kripto FETÖ’cü unsurların” bulunduğunu ifade etti. FETÖ’nün Türkiye’ye yönelik bir tehdit olduğunu yaklaşık 20 yıldır söylediğini dile getiren Özat, “Antrenörlerde FETÖ’cü var, başkanlarda FETÖ’cü var, yöneticilerde FETÖ’cü var. Bütün spor camiasında FETÖ’cü var. Bir tane yetkili makam çağırsın, tek tek, isim isim açıklayayım” şeklinde konuştu.

‘KENDİ KAPININ ÖNÜNE BAK

Süper Lig’in 30’uncu haftasında Gençlerbirliği’ne 2-1 yenildikten sonra Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’nin “Video Yardımcı Hakem odası operatörlerinde FETÖ’cüler var” açıklamasına da değinen Ümit Özat, “Kendi kapının önünü temizle. Kendi kapının önüne bak, FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı? Herkes biliyor, söyleyemiyor. Ben söylerim. Çünkü Allah’tan başka kimseden korkum yok. Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk” ifadelerini kullandı.

Futbolda FETÖ yapılanmasıyla mücadelesinin 2000 yılında başladığını belirten Özat, “Benim neler çektiğimi bana sorsunlar, onları bu kulübe sokmamak için neler yaptığımı bana sorsunlar. Otobüste hangi futbolcuyu tokatladığımı bana sorsunlar. İlahilerle maça gitmek… Futbol takımında böyle şeyler olmaz” dedi.

‘BİLDİKLERİNİ SÖYLEMELİLER’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ’ye karşı verdiği mücadelenin ikinci bir Kurtuluş Savaşı değerinde olduğunu söyleyen Özat, “VAR odasından bahsediliyor. Fenerbahçe isim biliyorsa gidip söylemeli, bildiklerini açıklamalı. Bir randevu ile Cumhurbaşkanı’na çıkabiliyorsunuz. Gidin söyleyin, bu var deyin” şeklinde konuştu.

‘GÖZ GÖRE GÖRE BU KADAR YANLIŞ YAPILMAZ’

Fenerbahçe Futbol Takımı’nın Süper Lig’deki son durumu hakkında da görüş belirten Ümit Özat, “İspanya olmadığımız için beyaz mendiller çıkmazdı ama statta seyirci olsaydı homurdanmalar başlardı, hatta fazlası da olurdu. Göz göre göre bu kadar yanlış yapılmaz. Üç senede 70-75 transfer yapılmaz. Ne yapayım, Ali Koç bu ülkenin en zengin ailesinin çocuğu diye gerçekleri söylemeyeyim mi” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.