Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Ülkümüzle Yürüyoruz!

08.04.2017
A+
A-

Bugün, ne yapmamız gerektiğini hepimiz bilmekteyiz, görmekteyiz. Gerçek olanın ne olduğunu, kutsal olanın ne olduğunu, doğru olanın ne olduğunu cümle alem biliyor ve ne istendiğini aklı başında olan insanlar olarak görüyor ve gördüğümüze göre hareket ediyoruz.

İşte buna inanan insanlar olarak ülke bizim diyoruz. Haykırıyoruz, avazımız çıktığı kadar bağırıyor ve uyarıyoruz. Ve biz biliyoruz, cümle alem de biliyor, PKK’yla yol yürüyenler, yoldaşlık yapanlar, “E ne yapalım iki seçenek var” diyerek kendilerine yol seçenler, nasıl bir iştir, kendi kendinizi nasıl oluyor da idama mahkum ediyorsunuz?

Bu işin içinde, iki gruptan “Hayır”cı olan grupta nasıl oluyor da bulunuyor, bu memleket düşmanlarıyla yol yürüyorsunuz? Bu ne haldır? Edep beyler edep biraz olsun edep ya hu!

Söyleyebilir misiniz, PKK ile aşırı sol ile sizi bir araya getiren şey nedir? Bu konuda birlikteliğiniz nedir? Koskoca Türkiye Cumhuriyetini nasıl oluyor da böyle bir dağınıklığın, böyle bir grubun içine hapsedebiliyorsunuz? Açıklanması gereken, dik durmanızı gerektiren bu konudur. Anayasadan önce lütfen bu birlikteliği yani PKK ve marjinal sol grupların tek milletten yana olmadıkları, mezhepsel ve etniksel bir tablo Türkiye üzerinde birleştiklerini bilmiyorsanız eğer sizlere diyecek bir şeyimiz yok!

Bu çok önemli noktayı gömüyor, göremeyip PKK ile karışık marjinal sol ile birlikte demokrasi havariliğine soyunan Y-CHP ile aynı görüşte birleşiyorsanız, siz de muhakkak bir hastalık var demektir. Lütfen bunu herkes doğru bir şekilde anlasın, kötü söz söylemesin. Ne demiş atalarımız: “Kötü söz sahibini bağlar” diye boşa konuşmamışlar.

Oluşan tabloda; “Ne yapalım iki şık var, birini seçmek zorundayız.” Evet doğrudur iki şık var ve bu iki şıkkı seçeceksiniz doğrudur. Ancak değişmeyen bir gerçek var sizi bağlayan ve hangisinin doğru olduğunu söyleyenler var, adınıza seçim yapanlar, doğru yolda olanlar olmayanlar var.

Bir konuda partinizle birlikte hareket etmeniz gerekmektedir. Partinin savunduğu davayı o yana bu yana çevirdikten, doğruluğuna inandıktan sonra partinizin oyu hangi yönde ise siz de o yönde oy kullanmalısınız. Diğer partilerin istedikleri şekilde oy çıkmasını istemeleri ülkemizi, Devletimizi, Milletimizi yok etmek için bir istek ve çalışmadır. PKK kesinlikle bu yönde çalışmaktadır. Aşırı sol grupların istekleri da bu yönde olmuş ve bu yöndedir.

Sadece bu iki illegal yapının yanında olmak: ülkeyi çok kötü duruma düşürmek ve bölmekten öteye bir yol değildir. Lütfen bu gerçeğin idrakine her iki tarafta varmalıdır. Önceleri AKP’nin söyledikleri ortadadır. Ancak şimdi söyledikleri ve istedikleri de ortadadır. Diğer yandan PKK ve aşırı sol örgütler dün ne söylüyorlarsa bugünde aynısını söylüyorlar.

Onun için çok dikkatli olmalı ve dikkati davranmalıyız. Kimlerin bir ve bütün Türkiye’den yana olmadıklarını artık çok iyi bilmeliyiz. Türkiye’nin bölünmesinden, mezhepleşmesinden yana olanlar, üniter yapının karşısına set kuranlar daha ne diyeceksiniz, daha ne yapacaksınız?

Sizin isteğiniz olan; bölünmüş, eyaletlere ayrılmış, mezhepselleşmiş, ayrı etnik unsurların devletleştiği bir federasyonlaşmış Türkiye değil mi? Bunu herkes çok iyi anlamalı ve bu isteğin gerçekleşmesine asla izin vermemeli, müsaade etmemelidir. İşte bunun için Ülkücüler; var güçleriyle çalışmakta, her zaman olduğu gibi bugünde doğru olanın yanında yer almaktadır.

Bizi bu hedefimizden asla ve kata hiç kimse döndüremeyecektir. Bir kez daha anlamayanlar için açıkça, net olarak söylüyoruz. Türkiye bütündür ve bir olarak kalacaktır.

Her şeye ve herkese inat, tüm düşmanlarımıza rağmen Türkiye Cumhuriyetini Atatürk’ün yolunda yürüteceğiz. İsteseniz de, istemeseniz de böyle olacak Allah’ın izniyle.

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.