Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Ülkücüye Sesleniş

21.02.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

Birileri Ülkücüleri akıllarınca ahmak yerine koyabileceklerini düşünür oldu son zamanlarda. Ayarı iyice kaçırdılar. Herhalde Ülkücüleri kendileri gibi kişiliksiz, ölçüsüz ve basit zannediyorlar. Ne büyük hata! Ne büyük gerizekalılık!

Ama hesap üzerine hesap yapıp, milletin sırtına hançer vurmak isteyen tüm güruhlar bunu yaparken, Ülkücü ne yapmalı, işte bu önemli!

Bugünlerde kimsenin inkar edemeyeceği gerçekliklerin başında, Ülkücülerin Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesindeki en büyük güç olduğu geliyor. Kirli hesaplar yapanların, asalak ve sırtlanlar gibi üzerine yapışmak istediği bir gerçeklik bu.

Türk siyasetinin tek ve ret edilemez belirleyici gücü Ülkücü Hareket iken, hala Ülkücüler kendi siyasi partisi olan MHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıyamamışsa, herkes bu durumu iyi düşünmeli ve mutlaka vicdani muhakemesini yapmalıdır. Nedenler sıralanırken de birinci sırada var olması gereken mesele bu olmalıdır.

Ülkücüler sadece Türkiye’nin değil, tüm cihanın kaderini yeniden şekillendirmeye, Allah’ın adını yer yüzünde baki kılmaya, tüm Türk-İslam coğrafyasını hürriyete ulaştırmaya adanmışlarsa ve fakat bugünlerde başka birileri de çıkıp, Ülkücüleri tabir yerindeyse “sağılacak inek” yerine koymaya kalkıyorlarsa, buna dur demek öncelikle ferdi ve neferi vicdanın esası kabul edilmeli ve gereği yapılmalıdır.

Ankara’da seçim olacak herkes Ülkücülerden oy bekliyor, İstanbul’da seçim olacak herkes sonucu tek başına Ülkücüler belirleyecek diyor, vatanın diğer pek çok yerinde de aynı sözler havada uçuşuyor…

Ey Ülkücü! Sen ülkenin geleceğinde belirleyici “tek güç” isen yerin MHP’den başka bir yer olabilir mi? Allah aşkına önce sen kendi gücünün ve ağırlığının farkına var! Sen iradeni hakkaniyetle ortaya koysan, tek başına iktidarsın ve bu milletin emaneti, iktidar senin elinde!

Bunca yaşanmış tecrübeye, canla ve kanla ödenen bedellere bakarak, bu ülkenin kaderinde ve geleceğinde en büyük söz sahibi olanın kendin olduğunu idrak et!

Ey Ülkücü! Bu ülkede kim senden olmayıp da seni, beklediğin ve arzu ettin gibi temsil edebilir? Yada senden olmayıp da her kim senin hayalini kurduğun yere Türk Milleti’ni götürebilir?

Unutma ki mensubu bulunduğun hareketin tarihi sorumluluğu ortadayken, manevi vazifesi asla tartışılmazken, ülküsü asla leke tutmazken senin göstereceğin en ufak bir gevşeklik yalnızca senin değil, bin yıllık bir mazinin, son hakikat yolu olan Hz. Muhammed’in yoluna ihanet olur!

Oluklar çift akarken, birinden nur öbüründen kir boşalırken, ait olduğun kaynağın yerini bil!

Aşağılanan senin değerlerinken, yok edilmek istenilen uğruna canını bile vermeye hazır olduğun milletin iken, elinden alınmak istenilen bin yıldır ceddinle beraber üzerinde yaşadığın vatanın iken, senin tercihin MHP’den başka bir adres asla olamaz!

MHP, Lideriyle, başkanlık divanıyla, MYK ve MDK üyeleriyle, milletvekilleriyle ve diğer tüm kadrolarıyla karış karış ülkenin dört bir yanını gece demeden, gündüz demeden dolaşıyor, çalışıyor ve seni zafere ulaştırmak için tüm zorlukları aşıyorsa; Ey ÜLKÜCÜ! Bu azmin karşılığını vermen, MHP’yi yerelde de genelde de iktidara taşıman “imani” bir sorumluluk halini almıştır!

45 yıldır her türlü zorluklarla sınandığın, ölümlerle yıldırılmak istendiğin, aşağılık oyunlarla hak bildiğin, baş koyduğun yolundan döndürülmeye çalışıldığın yetmedi mi? Şimdi bu şuurun gereğini yerine getirme vaktidir!

Ahlara ve vahlara sarılmanın ne davamızda, nede inancımızda bir kıymeti yoktur! Vakit bu vakitken, tan yeri ağarmış, ufukta güneşin doğuşu görülmüşken, tuğunu çoktan kaldırmış kutlu ordu lideri dahil tüm kadrolarıyla mübarek mücadelesine başlamışken, seninde bu saflarda sarsılmaz iradenle bulunman mecburidir!

45 yıldır özlemle ve hasretle yanıp tutuştuğumuz ne varsa, hepsini gerçekleştirmenin birincil yolu olan iktidarın kapısını artık nasıl açacağını bil!

Yeri ve yurdu, tercihi MHP’den başka bir yer, başka bir yön ve başka bir adres olanın senin hissiyatlarını paylaşmadığının, düşüncelerini yansıtmadığının, özlemlerini yaşamadığının ve asla da yaşayamayacağının farkındasın!

Nefsini bir yana kaldır ve at, önünde duran bu son safhada, bu son yolda ve bu son akında yapman gerekeni yap, ait olduğun yerde durarak, saflarını sıklaştır, fitne ve fesada asla geçit vermeden kendi kadrolarını, senden olanı, senin olanı, MHP’yi zafere ulaştır.

Zafere ulaştır ki, yüreğinin bir yanı hala geride bıraktığı, gölgesiyle güven ve huzur verdiği yerleri hasretle anan ÜÇ HİLAL, o diyarlara uzanabilecek gücü seninle yeniden bulsun. Zafere ulaştır ki, hayasız planlar son bulsun. Zafere ulaştır ki, artık haram saltanatı yıkılsın. Zafere ulaştır ki, fakru zaruret bitsin. Zafere ulaştır ki sokaklarda ıspanak fiyatına satılan kanı bozuk düzen yerle yeksan olsun. Zafere ulaştır ki sen ve milletin artık huzurlu olsun…

O vakit “artık yeter” demenin zamanıdır. Düne kadar hangi mücadeleyi ne kadar vermişsek, bugün hepsinden fazlasını verme mecburiyetimiz vardır.

Çünkü vatanımızdır elimizden alınmak istenilen, çünkü var olma sebebimizdir yok edilmek istenilen, çünkü uğruna bedel ödediğimizdir pazarlanılmak istenilen!

Ya MHP her yerde iktidara gelecek, ya gelecek! Bu işin başka çaresi yok…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.