Ülkücülüğün bir Bozkurt işaretinden ibaret olmadığını anladığımızda

Ülkücülüğün bir Bozkurt işaretinden ibaret olmadığını anladığımızda
06.06.2019
A+
A-

Sosyal medyayı önemsediğim hatta en yoğun anımda bile zaman ayırdığım doğrudur..

Günlük hayatımızda Milliyetçi fikriyatımızı belki 3 belki de 5 kişiye anlatabiliriz ancak sosyal medyada günde en az 100 kişiye ulaşabiliyorsak bu bir başarıdır diye düşünenlerdenim..

10 yıllık face kullanıcısıyım ve ilk günden bu yana ülkücü düşünceyi ve Türk milliyetçiliğini nasıl anlatabilirim, davamızı bir adım ileriye nasıl taşıyabilirim düşüncesiyle hareket ettim..

Sosyal medyada teşkilatlanmalıyız düşüncesiyle elimden geldiğince, bilgim ve yüreğim dahilinde bir şeyler yapmaya gayret ettim..

Hiç bir zaman bir beklentiye ve başka arayışlara girmedim, popüler olma gibi bir derdim olmadı, her daim Lider, Doktrin, Teşkilat esasına bağlı kaldım, davama, liderime ve partime kendimi sorumlu hissettim ve o sorumluluğun ağırlığını taşıdım..

Sosyal medyayı asla boş vakitlerimi geçirebileceğim, laylaylom ve laubalilik yeri olarak görmedim, daima teşkilat disiplini üzerine duruşumu ve prensiplerimi belirledim..

Bir ülkücünün hatasının, ayıbının, kusurunun tüm Ülkücü camiayı bağlayacağından dolayı yanlış yapmamaya gayret ettim..

Ülkücüleri disiplinsizleştirmek, yozlaştırmak, ülkücülüğün içini boşaltıp farklı bir internet ülkücülüğü oluşturmaya çalışanlara karşı hep bir mücadele içinde oldum..

Yıllar içinde tanıdığım yüzlerce dava arkadaşım, gönüldaşım ve hocam diye hitap ettiğim bir çok ülküdaşım oldu..
Bilmediklerimi onlardan öğrendim, bildiklerimi de yine ülküdaşlarımla paylaştım..
Allah hepsinden razı olsun..

Yıllar içinde gözlemlemelerimde beni üzen bir çok konu oldu, hatta bana hayal kırıklığı yaşatan olaylar ve ülküdaşlarım da oldu..
Fakat beni ziyadesiyle üzen bir konu var ki bu konuda bir arpa boyu yol alamadık henüz..

Fikri yazılara ve fikir üreten insanlara saygıyı maalesef ki sağlayamadık, bir emek verilerek yazılan fikri yazıların bir ‘kadın’ resminden ve gereksiz içi boş bir ‘kadın sözünden’ daha az dikkat çekmesi ve okunmaması çok üzücü..

Ülkücülüğün sadece Bozkurt işareti olmadığını, ülkücü olmanın bilgi, disiplin ve ülkücü edebi ve adabı gerektirdiğini anlatamadık..

Bir yazımda ” Ülkücülüğün bir Bozkurt işaretinden ibaret olmadığını anladığımızda büyüyeceğiz” demiştim ve hala aynı düşüncedeyim..

Boş slogan ülkücülüğünden ziyade, donanımlı, bilgili, disiplinli, ahlaklı ülkücülerin çoğaldığını görmeyi diliyorum..

Selam, sevgi ve dua ile kalın..

Gönül AYTAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.