Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

”Ülkücüler Nerede?” Sorusu Üzerine

11.10.2014
A+
A-

7 Ekimde başlayan ve yurt genelinde kamu düzenini/huzurunu bozan terör eylemleri, yine aynı sorunun sorulmasına yol açtı: ‘’Ülkücüler nerede?’’

Hz.Mevlana’nın öğüdünden hareketle bu sorunun, önce manasına sonra da soruyu sorana bakarak cevaplanması gerekiyor.

Bu soruyu soranların bir kısmının, ülkücüleri, meydana gelen terör eylemleri karşısında gönüllü savunma gücü olarak sokakta görmek isteyen taşra kurnazları olduğu kesin. Bu gibiler için, MHP ve Ülkücü Hareket, teröristlerle sürekli çatışmalı lakin seçimlerde oy verilip ülke yönetimi zinhar ülkücülere teslim edilmemeli. Bunların gözünde ülkücüler adeta buzdolabındaki kıyma misali; karınları acıkınca çıkarıp yenilen bir ihtiyaç maddesi…

Taşra kurnazlarına verilecek cevap hazır, ülkücüleri arıyorsanız, oy pusulasında üç hilalin altındaydı, ‘’evet’’ mührünü nereye vurduysanız oraya gidin!

Peki ‘’ülkücüler nerede?’’ sorusunu soran başka kimseler yok mu? Kurnazlıkla değil samimiyetle bu soruyu soran vatandaşlarımız yok mu?

MHP’yi, Türk Milliyetçiliği’nin siyasal alandaki temsilcisi olarak gören ve bu itibarla Türk Milleti’nin sesi, haykırışı, masaya vurulan yumruğu olarak telakki eden samimi vatandaşlarımız arasında, ‘’ülkücüler nerede?’’ diyen yok mu?

Dağdaki terörün evinin önüne indiğini gören, kendi halinde, dürüst, namuslu vatandaşlarımızın bu soruyu sormaktan kastını ‘’ülkücüler sokağa çıksın kavga etsin!’’ şeklinde mi yorumlamak lazım? Yoksa onlar bu soruyu, ülkücülere olan güven duygusu içinde ve samimiyetle mi soruyorlar?

Sokaklardan medyaya kadar her yerde terör yandaşlarını görüp de ‘’bunlara kim cevap verecek?’’ , ‘’kim bizim adımıza bunlara haddini bildirecek?’’ duygusuyla mı soruyorlar?

Kendi halindeki vatandaşlarımız, evinden işine gidip gelen, orta direk vatandaşlarımız yani ortalama Türklerin, sesleri duyuracak, hissiyatlarını ifade edecek ülkücüler olduğu için mi bu soruyu soruyorlar

Vurdukça taviz koparan, her yaptığı yanına kar kalan, mala, cana kastedip üstüne üstlük suçlu olarak da Türk Milleti’ni ilan eden eli kanlı teröristlerin koruyucusu kollayıcısı çok lakin ortalama Türk’ün artık giderek yükselen öfkesini akıl ve hukuk dairesi içinde ifade edecek bir tek ülkücüler var diye mi bu soruyu soruyorlar?

Velhasıl ‘’ülkücüler nerede?’’ sorusu sadece ‘’sokaklarda niye çatışmıyorsunuz?’’ şeklinde yorumlanmamalıdır. Elbette ki devletin kolluk güçleri kamu düzenini/ huzurunu tesis etmek için vardır ve bunun için maaş almaktadır. Kaldı ki ülkücüler kendilerine macera arayan ne idüğü belirsiz tipler değil, siyasal bilinç sahibi, fikir sahibi dava insanlarıdır. Bu yüzden ülkücüleri sürekli provake olmaya hazır tipler olarak lanse etmeye çalışanlara itibar etmemek gerekir. Ülkücüler için medyada sürekli dillendirilen ‘’sokaklardan kurtuldular’’ şeklindeki yorumlar ülkücüleri küçültmeye çalışanların yaptığı kara propagandadır. Buna prim verilmemelidir. Ülkücüler bu ülkenin en büyük aydınlarını yetiştirmiş büyük bir inanç hareketinin temsilcileridir.

Samimiyetle ‘’ülkücüler nerede?’’ diye soranlara; ilmiyle irfanıyla, merhametiyle kudretiyle, kitabıyla şarkısıyla, afişiyle pankartıyla, ekranlardaki sözcüleriyle, kurumsal açıklamalarıyla, saha çalışmalarıyla daha güçlü şekilde ‘’buradayız’’ demek gerekir.

Selam doğru yolda gidenleredir.

Uğur Tarhan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.