Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

Ülkücülerin vizyonu ve misyonu

04.10.2017
A+
A-

Barzani denilen teröristin Türkmen yurduna göz dikip burnumuzun dibinde İsrail uydusu bir terör devleti kurmaya teşebbüs etmesine en etkili, en sert, en kararlı itiraz hiç kuşku yok ki, MHP’den ve ülkücülerden gelmiştir. Bu yüksek hassasiyet dolayısı ile özellikle merkez medyanın haber kanalları bizi programlarına davet ediyorlar. Dilimizin döndüğü kadarıyla oynan oyunu ortaya koyuyor, yapılması gerekenleri anlatmaya çalışıyoruz. Kararlılığımız, samimiyetimiz, taviz vermeyen, eğilip bükülmeyen ve çok şükür zerre kadar sarsılmayan irademiz karşısında nasıl deliye döndüklerini bütün Türk milleti gibi biz de ibretle izliyoruz. Bir defa daha emin oluyoruz ki, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletinin değil, bütün Türk dünyasının ümidi, teminatı, geleceği ülkücü ve milliyetçilerdir. Bu gerçek sorumluluğumuzu daha da arttırıyor.

BİZİM İÇİN REHBER
MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yapmış olduğu konuşma tarihi niteliktedir. Haber sayfalarımızda tamamı mevcuttur. Her cümlesi, her kelimesi bizim için rehberdir. Ayrıntılarından daha sonra yine faydalanacak, yine rehber edineceğiz. Ancak, ben içinden geçtiğimiz dönemini dikkate alarak ülkücü ve milliyetçilerin vizyonu ve misyonu ile ilgili bölümü özellikle ve altını çizerek hatırlatmak istiyorum:
Allah’tan niyazım odur ki, birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Büyük bir aşkla, kutlu bir sevdayla, yılmaz bir iradeyle sürdüğümüz millet ve vatan mücadelemizde Rabbim bizleri mahcup etmesin. Çünkü bizler mahcup olursak, Türk milleti mahzun kalacaktır. Bizler mahcubiyet yaşarsak, Türkmeneli mahkûmiyete sürüklenecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket milli ve manevi emanetlerin sırrına vakıftır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket taşıdığı misyonun, sahip olduğu vizyonun gereğini yapmaktadır.

MÜCADELE RUHUNU TAHKİM ETMELİYİZ
Türkiye zorlu bir dönemde, yokuşu keskin ve yorucu bir devirdedir. Bunu görüyor, bunu biliyoruz. Bugünkü sıkıntılı ortamda, eğer görevimizin şuuruna varamazsak, eğer üzerimizdeki sorumluluğun ağırlığını kaldıramazsak önümüz karanlıktır. Bu itibarla çok çabalamalı, çok çalışmalıyız. Geceyi gündüze katıp adeta Karadeniz gibi çırpınmalıyız. Bahanelere sıkışıp kalmaktansa, bana ne deyip köşeye çekilmektense meseleleri önce kavramalı, sonra anlamalı, ardından da yorumlayıp çözümün yol ve yöntemini üretmeliyiz. Badirelerin cesametinden şikâyet etmektense, belaların çokluğundan dert yanmaktansa bunların üstüne korkusuzca gidebilecek yürekliliği gösterebilmeliyiz. Etrafımızdaki çember daralıyor, farkında olmalıyız. Türkiye aleyhtarı kampanya kökleşiyor, dikkat kesilmeliyiz. Karşımızdaki tehditleri isabetle okuyup, zamanlama hatasına düşmeden tedbir geliştirmeliyiz. Gecikirsek gelişemez, güçlenemeyiz. Zaafa düşersek hak ettiğimiz zirvelere tutunamayız. İhmalkârlık iradesizliğin eseridir. İradesizlik ilkesizliğin sonucudur. İlkesizlik, ülküsüzlüğün, kararsızlığın, karamsarlığın, korkakça hayatın acı diyetidir. Ülkemizin çetin şartlarını, komşu coğrafyaların karmaşık yapısını titizlikle takip etmek durumundayız. Elbette yalnızca takiple yetinmemeli, mücadele ruhunu tahkim de edebilmeliyiz.

MHP DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKUDUR
Demokrasi yegâne çaremiz, vazgeçmeyeceğimiz değerimizdir. Meşruiyetten ödün vermemiz, hukukun üstünlüğünden tavizimiz düşünülemeyecektir. Gazi Meclis millet iradesinin tecelligahı, milli ümitlerin, milli hedeflerin idame, ifade ve ihata merkezidir. Türkiye içine girdiği karanlık tünelden mutlaka çıkmalıdır, inancım odur ki, eninde sonunda da el birliğiyle, dayanışmayla çıkacaktır. Bunu hep birlikte başarmak, hep birlikte sonuç almak durumundayız. Aksi milletimiz için ıstıraptır, imhadır. Tavsama, taviz, teslimiyet, acziyet artık olmamalı, kaldı ki bunlar Türkiye için gündemden tamamen çıkmalıdır. Türk milleti bedenine geçirilmek istenen kefeni yırtacak güçtedir. Buna inancımız sonsuzdur. Türk milleti ihaneti ezecek, her şekilde yenecek, üst üste alt edecek karar ve yeterliliktedir. Hepsinden önemlisi, Türk milleti birdir, beraberdir, diridir. Bilmiyorlar ki, Anadolu’yu vatan yapan kahramanlar ölmedi. Bilmiyorlar ki, Türklüğü asırlarca taşıyan kutlu yürekler, İslâm’ın sancaktarlığını yapan ihlaslı yüzler hala pes etmedi. Milliyetçi-Ülkücü Hareket tüm heybetiyle dosta güven, düşmana korku salmaktadır. Üç Hilal ikna olmadan, Türkiye sevdalılarının manevi hisarları aşılmadan; soruyorum, hangi alçak niyet, hangi melun emel hedefine varabilecektir? Elbette varamayacak, varmasına da izin verilmeyecektir.

HESABİ DEĞİL HASBİ BAKIYORUZ
Türk milletine parmak sallayanlar varsa, ki vardır, o parmağını eliyle birlikte gövdesine kadar kırar, hatta koparırız. Türk devletine kafa tutanlar varsa, ki bu da vardır, o kafaya balyoz gibi inecek irade ve milli iffeti her zaman ispata da hazırız.Biz yeri gelir yufka yürekli, yeri gelir tunç bilekli oluruz; ama zalime fırsat vermeyiz, haine merhamet etmeyiz, bundan sonra da etmeyeceğiz. 27 Eylül 2017 tarihindeki yazılı basın açıklamamızla da, Türkmenlerin ve Kerkük’ün sahipsiz olmadığını cümle aleme duyurarak, duruş ve tutumumuzu çok etkili bir şekilde muhataplara bildirmiş olduk. Dedik ki, “hiçbir kişi, kurum ve kuruluş Irak Türkmenlerinin varlık mücadelesini samimiyetle desteklemese de, Milliyetçi-Ülkücü Hareket tarihi sorumluluğunun, milli misyonunun gereğini yapacak ve yanlarında olacaktır.” Yine dedik ki, “bu kapsamda ‘en az beş bin Ülkücü gönüllü’ başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Blöf yapmıyoruz, palavradan konuşmuyoruz. Hala anlamayan varsa bu konuda şakamızın da olmadığını altını çizerek, üzerine basarak belirtmeyi yararlı buluyorum. Türkmenlerin hakları çiğnenirken biz rahat olamayız. Kerkük elden giderken biz gece yastığa başımızı huzurla koyamayız. Ya hep ya hiç diyoruz. Hesabi değil, hasbi bakıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.