ÜLKÜCÜLER VAR

14.06.2021
A+
A-

Ülkücüler var!

Hayali için, bütün hayallerini yakan

Ülkücüler var!

Hayali için, hayatlarını yakan

Ülkücüler var!

Hayatlar için, serden geçen

Ülkücüler var!

Ulaşamadığınız muhteviyatla muazzam derinlikle her dem kavrulan

Ülkücüler var!

Kendini unutan, sevdiği ile var olan, har olan

Ülkücüler var!

Başbuğ adı ile, göğü titreten. Arşı inleten Ülkücüler. En güzel şiir, en muazzam şarkı, en derin kelamlar Başbuğ kadar yürekten, Başbuğ kadar içten değil. Ülkücüler aşkın ve teslimiyetin vücut bulduğu ‘Eren’lerdir. Ülkücüler ötelerin ötesinde olan, kendinden geçen, her dem sevdası ile harlanan “Yesevi” çocuklarıdır.

Ülkücüler var!

İman ettiği yolda nice cefalara Eyvallah etmeyen. Ülkücüler gördüm ben; yokluk içinde, varlığa şükreden. Ülkücüler gördüm o davanın ve şuurun badesi ile nefsini ayaklar altına alan. Ülkücüler gördüm ben, Davaya yüreğini veren eşi için ziynetinden vazgeçen. Ülkücüler gördüm ben hepsi “Nene Hatun” yürekli analar, bacılar, bibiler, ezeler…

Ülkücüler var !

Oportünistlerin inadına, yüreğiyle savaşan Ülkücüler. Eyyamcılar, şömine karşısında yudumlarken viskilerini, bir hırka-bir lokma ile ömrünü idame ettiren Ülkücüler. Ne bir edebiyat, ne de bir duygu sömürüsüdür. Aşkın ve teslimiyetin tezahürüdür.

Ülkücüler var!

Lider Teşkilat Doktrini zemzem misali içen, hayatının her alanında yaşatan ve yaşayan. Başbuğu görmediği halde, dizi dibinde tedrisat görmüşçesine abide şahsiyet olan. Ülkücüler gördüm, İslam Ahlakı ile baştan sona bezenen, Türk töresi ile İslam’ın fazileti ile yaşayan ve yaşatan.

Kimse bize yokluğun senfonisini çalmasın, kimse bize yetinmenin kuramlarını oluşturmasın, kimse oturup bir köşede seyretmemizi söylemesin, kimse bize sloganlar atıp; Şekilciliğe bürünmesin. Kimse kalkıp bize, Ülkücünün çilesinin şekil ve esaslarını anlatmasın. Ülkücü yokluk ile sınanırken, varlığın içinde Ülkücüyü yokluğa iten! Ülkücüye kelamlar treni yapan, Ülkücülüğü ve Ülkücüleri sıçrama tahtası gören, Şehitlere ve kutlu davaya yakışır hareket etmeyen Ülkücünün Hakkını yiyen her zümreye, her güruh ve şahsiyete Hakkımız haram olsun!

Ülkücüler var!

Sinelerine, Koca cihanın derdini dert eden. Müslüman Türk’ün göz yaşını sel bilen. Türk Dünyasına ve İslam alemine yüreğini bırakan. Ülkücüler var Ülküsü için, nefsini ayaklar altına alan Allah’ın Davasıyla yanıp yanıp tutuşan Ülkücüler..

Ülkücüler var!

Manadan gelen, maddeye ehemmiyet vermeyen. Mananın derinliği ile Yüksek Maneviyat ve inançlı Alplerdir. Ülkücüler gördüm, her daim her yokluk ile sınanan. Her türlü maddi ve manevi zulümlere baş eğmeyen

Ülkücüler var!

Yarınlarımızın, yarınlarının teminatı için; Kendi yarınlarından vazgeçenler..

Bize bizi anlatmaya çalışan Ülkücülükten geçinenler ve Ülkücü düşmanları da var! Ya siz zaten yokluğa alışmışınız ne yapacaksınız; malı, mülkü gibi söylemler ile Ülkücüyü varlık içindeki, yokluğa itmek isteyen bu çıkarcı dalkavuklar ; Sırf Ülkücü kadrolaşmasın ve sırf Ülkücü rahat etmesin diye, bize nice dalkavukluklar yaparlar Kahrolsunlar!

Velhasıl kelam Ülkücüler var!

Liderinin emrinde, Ocağının hizmetinde, Genel başkanın talimatında, Allah rızası için mücadele eden Ülkücüler. Allah onlardan razı olsun. Her iki dünyalarında bahtları açık, yerleri cennet olsun.

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

ERTUĞRUL SUBAŞI

14.06.2021

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.