DOLAR 5,9402
EURO 6,6615
ALTIN 289,4
BIST 114.754
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

Ülkücüler O Tezgahlarınızı Da Başınıza Yıkacaktır

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
18.07.2013
51
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Allah hiç kimseyi Recep Tayyip Erdoğan ve İ.Melih Gökçek’in haline düşürmesin…Gerçekten acınacak bir haldeler. Bu iki isim siyasi menfaatlerini koruyabilmek için bu dünyada aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilecek karakter ve meziyet sahibidir. Her ikisinin de koltuğu sallanıyor. Bunun farkındalar ve bu yüzden her türlü oyunu da oynuyorlar.

Bu oyunlardan birisi de AKP’nin mitinglerinde Üç Hilalli, Bozkurtlu bayraklar açtırmak ve Ümit Besen’in filmlerinde gördüğümüz gazino sahneleri gibi “Oooo Ülkücü kardeşlerimizde burada, Oooo MHP’li kardeşlerimizde burada ” şeklinde gazino siyaseti yapmaktır.

Bir başka partinin mitingine bir MHP’li, bir Ülkücü niye gidecek? Akılları zorlayan ve cevabı bulunamayan soru budur. Hele bu parti MHP ve Ülkücü düşmanı ise, Ülkücülere hakarette sınır tanımayan Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Genel Başkan sahibi ise , PKK’nın yol ve dava arkadaşı olmuş bir parti ise, Türk milliyetçiliğine her fırsat ve zeminde karşı olduğunu vurgulayan bir parti ise, emperyalizmin dünyadaki en verimli uydularından biri ise , Ortadoğu Bölgesinde Müslümanların zulüm görmesi için ABD ve İsrail’in yanında saf tutan bir parti ise herhalde bu sorunun cevabı kıyamete kadar bulunamayacaktır.

Olması mümkün değil ama bir an düşünelim AKP’nin bir mitingine MHP milletvekilleri , MHP İl ve İlçe Başkanları ,Ülkü Ocakları Başkanları katılıp AKP’nin politikalarına destek verse her MHP’li ,Ülkücü kendisini sorgular ve şimdi cevabı bulunamayan sorunun cevabı o zaman belki hemen bulunur. Böyle bir durumda olmadı ,dünya yıkılsa olması da mümkün değil.

O halde AKP’nin mitingine eline Üç Hilal verilerek toplanan 10-15 kişilik ekip kimdir, kimlere hizmet etmektedir? AKP içinde sabıkası olan ,tombalacılık yapan adamları bile “Ülkücü, MHP’li kardeşlerimiz…” diye mitinginde figüran olarak kullanıyor ve bu duruma bizzat Recep Tayyip Erdoğan alet oluyor. Kandil’den , Habur’dan inen, Güneydoğu’da asayiş birimleri kuran PKK’lılar AKP’nin mitingine katılıp , Apo ve PKK paçavraları sallasalar dersiniz ki : “AKP’nin ‘PKK Açılımına’ uygun bir manzara işte budur.”

AKP mitingine katıldığı söylenen MHP’li ve Ülkücüleri hangi akıl ve mantıkla izah edeceksiniz?

Gerçi AKP’de zeka, akıl ve mantık aramakta dünyanın en zor işidir. Ama AKP için bu konularda hiçbir ölçü yoktur. Siyaset ahlakı gibi bir kavramı tanımadıkları için her şey onlara doğal gelmektedir.

Ankara’da , İstanbul’da , Almanya’da “Üç Hilal, Bozkurt, MHP ve Ülkücüler” üzerinden yaptıkları tezgahın büyüğünü şimdi yine Ankara’da hazırlıyorlar. Bu tezgahı da yine (Twitter Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in) başrolünü oynadığı ekip hazırlamaktadır. Ankara’nın ilçe ve semtlerinde paraya ve işe muhtaç kişilere, tombalacılara , bölgesinde sabıkası ile bilinen kişilere ve ihale ile satın alınabilecek kişilere Ülkücü ve MHP’li süsü verip, AKP’ye toplu üye yapma hazırlığının kokusu şimdiden yayılmıştır.

“Ankara’da Ülkücüler-MHP’liler bizi destekliyor” propagandasını medya desteği ile yaparak, yıllardır Ankara’da sinsice ve kurnazca sürdürdükleri “Sağ-Sol Kutuplaşmasını” devam ettireceklerini sanıyorlar.

Twitter Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek 2007 seçimlerinde “MHP’ye oy vereni Allah bile kabul etmez” diyordu. Bu söz üzerine herhalde İ.Melih Gökçek’e destek vererek şerefini ve haysiyetini kaybedecek MHP’li, Ülkücü olması mümkün değildir.

İ.Melih Gökçek’in artık kabak tadı veren bu oyunlarına hiçbir Ülkücü, hiçbir MHP’li aldanmayacak ve bu seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını MHP kazanacaktır.

İ.Melih Gökçek yıllardır Ankara’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde “AKP’ye oy verin, Ankara’yı Sol Kaptırmayalım” propagandaları yaparak sağcı-muhafazakar kesimleri kutuplaştırmayı başardı. Ama bu seçimlerde de MHP’lilerin ,Ülkücülerin propagandası “MHP’ye oy verin , Ankara’yı PKK’ya kaptırmayın” olacaktır. Herhalde PKK Açılımı yapan, İmralı ve Kandil’den çıkmayan ,PKK’ya her türlü yolu açan AKP’ye karşı da en anlamlı propaganda bu olacaktır.

Recep Tayyip Erdoğan ve İ.Melih Gökçek’in MHP ve Ülkücüler üzerindeki yeni oyunlara karşı MHP’liler ve Ülkücüler oldukça şuurludur. Bu sefer bu oyunları inşallah başlarına yıkılacaktır.

MHP’nin ve Ülkücü Hareketin kurucusu Başbuğ Türkeş’in “HALT ETMİŞİNİZ HEPİNİZ! ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDE OLUR! MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDE BULUNMAYAN, ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR! GİTTİĞİ YERİN DAMGASINI YER O! ORDAKİ GENEL BAŞKANIN GÖRÜŞÜNE GÖRE YAŞAR, ORDAKİ GENEL BAŞKANIN GÖRÜŞÜNE GÖRE HAREKET EDER. ONUN ÜLKÜCÜLÜĞÜ KALMAMIŞTIR, BUNU BÖYLE BİLMELİYİZ!” sözü güncelliğini koruyarak ,yarasaların gözüne, ruhuna tutulmuş ışık olacaktır.

Ülkücülerin partisi,lideri,teşkilatı bellidir. AKP’nin Ülkücülerle-MHP’lilerle uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.Dünya yerle bir olsa da olması zaten mümkün değildir.

Eğer Bebek Katili Öcalan “AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” diyorsa…Bu AKP/PKK arasında bir iç meseledir. AKP’nin kimin partisi olduğunu (AB)(D)ullah Öcalan ve Recep Tayyip Erdoğan karşılıklı oturur ,kendi aralarında hallederler. İ.Melih Gökçek’te bu duruma hakem olmak istiyorsa, İmralı’ya başvurusunu yapıp , “Sende hakem olarak gel İ.Melih Gökçek ” haberi beklemelidir.

Böyle bir partiye MHP’lilerin ve Ülkücülerin destek vereceğini söylemek için herşeyden önce bir insanın akli dengesini kaybetmek lazımdır. Birisi AKP’ye destek ve oy veriyorsa , o kişinin sıfatı sadece AKP’lidir. Başka partilerin ,başka sıfatların altına sığınmaya çalışan AKP, siyasi kişiliğini bulamıyorsa , bu MHP’lilerin ,Ülkücülerin meselesi değildir.

Yıllardır birbirine siyasi tezgahlar yapmış , şimdi de MHP’ye tezgahlar yapan Recep Tayyip Erdoğan ve İ.Melih Gökçek ikilisi kendilerini fazla acınacak duruma düşürmeden Ülkücü-MHP’li sıfatlarını kullanarak konuşmaktan ve Üç Hilal-Bozkurt bayraklarını siyasetlerine alet etmekten uzaklaşmalıdır.

AKP’nin yol ve dava arkadaşları bellidir. Birisi İmralı’dan,birisi Kandil’den ,birisi Vashington’dan,birisi Erbil’den ve diğeri de Telaviv’den el sallıyor .Karşılık versene Recep Tayyip Erdoğan ,karşılık versene İ.Melih Gökçek !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.