Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Ülkücüler İşbasına..

11.08.2014
A+
A-

Rıza Altıışık

Binlerce yıllık Tarihin labirentli süzgeçlerinden damıtılarak günümüze kadar gelmeyi başaran ender topluluklardan biri olan Türk milletinin, tersine bir evrimle yeniden etnik ve mezhebi birimlerine ayrılması için olağanüstü gayret sarf eden siyasetçilerin baş tacı edildiği karanlık bir sürece girdik.

Batı ülkelerinin Milletleşme aşamasını da aşarak küresel güç olmanın nimetlerinden yararlandığı bir devirde, Türkiye’yi Ortadoğu ülkeleri gibi kamplaşma ayrıştırma girdabına sokmak isteyenlerin yönetimi ele geçirdiği bir karanlık bir dönem.

Ve maalesef ‘Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır’ diyenlerin Cumhuriyet tarihinde ilk kez azınlığa düştüğü bir garabet seçim sonucu.

Yolsuzluğu, rüşveti, evrensel hukuk kurallarını çiğnemeyi ve kaynaklarımızı yabancılaştırmayı seçmenine kabul ettirmeyi başaran bir parti.

İman ve itikadın kişilerin günlük çıkarlarına yenik düştüğü bir toplum.

Vatan millet ve bayrak sevdalılarının hor görülüp suçlandığı, bu değerlere savaş açanları el üstünde tutan bir iktidar zihniyeti.

İslam’ın haram kıldığı hırsızlığın kamu malını talanın zulmün ve rüşvetin fiilen ve resmen koruma altına alındığı bir anlayış.

“Çaldılarsa çalışıyorlar” diyerek hırsızlığı meşru gören sapık düşüncelerin yaygınlaştığı bir zümre.

Ve “Yeni Türkiye” dedikleri bir garip ortamda bulduk kendimizi…

Sudan çıkmış balık travmasını atlatıp, Müslüman Türk milletini ilelebet yaşatmak yine bize yine çilekeşlere yine Ülkücü hareketin değerli mensuplarına düşmektedir…
Gafleti ve ihaneti bertaraf edip Bin yıllık kardeşliği yaşamak ve yaşatmak yine bize düşmektedir.
Perperişen haldeki Türk-İslam Alemi bir nefes bir ses el uzatacak bir güç bekliyor.
O ses nefes ve güç “ha ekmeğini yemişim ha kurşununu” diyecek kadar vatansever olan Ülkücü harekettir.
Dini kitabı peygamberi bir, amacı bir, yolu bir olan biz ülkücülerin bir kişi dahi fire vermeden hedefe ulaşmaya odaklanmalıyız.
O hedef bir gün belediye seçimleri, diğer gün genel seçimler bir başka gün Cumhurbaşkanlığı olabilir.

Türk dünyasının istiklal ve istikbali hedefine ulaşmak için Türkiye’deki basamaklar birer ikişer çıkılmalıdır.
Bu basamaklar çıkılırken yanımıza, önümüze arkamıza bizi hedefe daha kolay ulaştıracak kişi ya da gruplarla hareket etmek güç ve enerji toplamanın en kolay yolu.
Aksi halde düşüncelerimizin toplumsal yankı bulması, sesimize kulak verilmesi ve benimsenmesi imkansız değil ama çok zor olacaktır.
Fikir ve düşüncelerden ziyade kişisel çıkar ve karizmanın öne çıktığı bir süreçte, toplumu etkilemek ve yönlendirmek için ya birebir ilişki ya da büyük medya gücü ile milletle hemhal olunabilir.
Ülkücü hareket zoru başarmak için ya yeni bir yol bulmalı, ya da yeni bir yol açmalıdır.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın İhsanoğlu ile bir yol bulunmuş olmasına rağmen, bazı arkadaşlarımızın dış etkilere maruz kalması sonucu ilk hedef ıskalandı.
Bu sonucu bir mihenk taşı olarak kabul edip, 2015 genel seçimlerine şimdiden hazırlık yapılmalı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.